Zamknij
REKLAMA

W Żukowie wyświetlony zostanie film "Kaszuba Remus"

13:02, 08.12.2019 | M.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. archiwum/Magda Dzienisz

W Centrum Kultury Spichlerz w sobotę 14 grudnia odbędzie się pokaz filmu "Kaszuba Remus", fabularnej adaptacji "Życia i przygód Remusa" A. Majkowskiego. Seans towarzyszy debacie "Kobiety mają głos", która rozpoczyna się o godz: 10:00. Film zostanie wyświetlony o godz. 15.30.

Ewelina Karczewska i Piotr Zatoń z Fundacji Aby Chciało się Chcieć na duży ekran przenieśli słynne dzieło Aleksandra Majkowskiego. Nad filmem pracowali przez około dwa lata. Widzowie będą mogli zobaczyć niektóre sceny z epopei, którym towarzyszą zdjęcia kaszubskiej przyrody i krajobrazów, pokazano również kaszubskie obrzędy.

W powstanie filmu zaangażowało się wiele osób. Wszyscy aktorzy są amatorami. Tytułowego Remusa zagrał Maksymilian Pluto-Prądzyński, jego towarzysza Trąbę Rajmund Knitter. Królem Jeziora był Bartosz Stachowiak, w rolę Królewianki wcieliła się Jovanna Czerkas, Klementynę zagrała Karolina Niemczyk, Marcjannę - Jowita Niemczyk-Szyszka. Żyda Gabę zagrał Karol Baranowski, zaś księdza Pawła - Roman Drzeżdżon. Łącznie obsada liczyła około 200 osób. 

Za produkcję filmu odpowiadają: Fundacja „Aby chciało się chcieć”, Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny im. T. i I. Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich, Kaszubski Uniwersytet Ludowy. Produkcja filmu została dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone