Zamknij
REKLAMA

Sierakowice. Pokaz filmu Kaszuba Remus

12:09, 20.01.2020 | M.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. nadesłane

W piątek 14 lutego w Szkole Podstawowej nr 2 w Sierakowicach o godz. 18.00 odbędzie się pokaz filmu Kaszuba Remus. Wstęp wolny.

Ewelina Karczewska i Piotr Zatoń z Fundacji Aby Chciało się Chcieć na duży ekran przenieśli słynne dzieło Aleksandra Majkowskiego "Życie i przygody Remusa". Nad filmem pracowali przez około dwa lata. Widzowie będą mogli zobaczyć niektóre sceny z epopei, którym towarzyszą zdjęcia kaszubskiej przyrody i krajobrazów, pokazano również kaszubskie obrzędy.

W powstanie filmu zaangażowało się wiele osób. Wszyscy aktorzy są amatorami. Tytułowego Remusa zagrał Maksymilian Pluto-Prądzyński, jego towarzysza Trąbę Rajmund Knitter. Królem Jeziora był Bartosz Stachowiak, w rolę Królewianki wcieliła się Jovanna Czerkas, Klementynę zagrała Karolina Niemczyk, Marcjannę - Jowita Niemczyk-Szyszka. Żyda Gabę zagrał Karol Baranowski, zaś księdza Pawła - Roman Drzeżdżon. Łącznie obsada liczyła około 200 osób. 

Za produkcję filmu odpowiadają: Fundacja „Aby chciało się chcieć”, Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny im. T. i I. Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich, Kaszubski Uniwersytet Ludowy. Produkcja filmu została dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

fot. nadesłane

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

WidzWidz

0 1

Czy będzie możliwość zobaczenia filmu w Sieci?? 23:04, 28.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

#widz#widz

1 2

Komu chce się oglądać taki kicz 15:30, 14.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jonnajonna

0 0

Skad wiesz,ze to kicz,skoro nie widziales? 22:29, 15.02.2020


REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone