Zamknij
REKLAMA

Bieg Tropem Wilczym w Kiełpinie

10:19, 17.02.2020 | mat.pras./oprac.W.D.
REKLAMA
Skomentuj
fot.nadesłane/mat.pras. organizatora

1 marca po raz kolejny odbędzie się ogólnopolska akcja "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych" organizowana przez Fundację Wolność i Demokracja. W Kiełpinie tego samego dnia odbędzie się Bieg Żelaznego, PPOR. Zdzisława Badochy "Żelaznego".

- Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Serdecznie zapraszam nie tylko miłośników biegania, ale także tych, którzy interesują się tematyką wojenną, powojenną lub zwyczajnie, a może przede wszystkim chcą uczcić pamięć bohaterów - przekazuje jeden z Organizatorów, pan Kazimierz Socha Borzestowski.

Główny dystans - 1963 m ma szczególnie wymiar symboliczny – właśnie w tym roku zginął ostatni Żołnierz Wyklęty Józef Franczak "Lalek". Na mecie dla wszystkich będzie czekał okolicznościowy stalowy medal. Każdy otrzyma w pakiecie także pamiątkowa koszulkę z wizerunkami Żołnierzy Wyklętych i zaproszenie na poczęstunek. Limit uczestników przewidziano na 100 osób. Dodatkową atrakcją będzie udział grupy rekonstrukcyjnej z Borowa.

Biuro zawodów zlokalizowano na stadionie w Kiełpinie 12:00 - 13:45. Start biegu odbędzie się o godzinie 14:00. Rejestracja możliwa jest tylko drogą elektroniczną - tutaj - i w przypadku dostępności miejsc - w dniu wydarzenia. 

(mat.pras./oprac.W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone