Zamknij
REKLAMA

Żukowo. W sobotę odbędzie się Noc Muzeów, ale... wirtualnie

10:27, 13.05.2020 | M.D
Skomentuj fot. archiwum/Magda Dzienisz
REKLAMA

W sobotę wieczorem muzea i zabytki w całej Polsce miały być otwarte dla zwiedzających z okazji Nocy Muzeów. Z powodu epidemii wydarzenie nie może się odbyć, ale organizatorzy znaleźli rozwiązanie - wirtualne zwiedzanie obiektów. Tak będzie 16 maja w Żukowie.

Noc Muzeów w Żukowie co roku przyciągała wiele osób. Turyści i mieszkańcy mogli zwiedzić niemal wszystkie zakamarki poklasztornego Kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny - prawdziwej perły pomorskiej architektury i nekropolii gdańskich księżniczek. Kościół ten jest najstarszym zabytkiem architektonicznym na Kaszubach, kryjącym wiele cennych dzieł sztuki z XIV-XVIII w. Z okazji Nocy Muzeów w Żukowie były także gry miejskie, kramy z ciekawymi przedmiotami, a w poprzednich latach również pokazy walk rycerskich.

Niestety w tym roku ze względu na epidemię tradycyjna Noc Muzeów w Żukowie nie będzie mogła się odbyć. Jednak organizatorzy - Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie, znaleźli rozwiązanie dla wszystkich chcących poznać tajemnice żukowskich zabytków. W najbliższą sobotę 16 maja odbędzie się tutaj wirtualne zwiedzanie kościołów pw. WNMP oraz św. Jana. Wszystko to udostępnione będzie na stronie OKiS na Facebooku.

- Już w najbliższą sobotę, będziecie mogli za pomocą nasz funpage odbyć wyjątkowy spacer po największych zabytkach Żukowa! Nasza przewodniczka Magdalena opowie historię sióstr Norbertanek, skąd się wzięły i co po sobie zostawiły w spuściźnie, dla nas, współczesnych. Nasza perełka - kościół Wniebowzięcia NMP i kościół św. Jana nigdy nie były tak blisko, na kliknięcie myszki! - zachęca OKiS w Żukowie.

Do wirtualnego zwiedzania będzie można dołączyć 16 maja o godz. 20.00.

fot. nadesłane

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Zapraszam naZapraszam na

4 1

Premierę Sekielskiego w sobotę kler popuści znowu w gacie 12:59, 13.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tomasz DÓRNIAKTomasz DÓRNIAK

5 1

Zapraszam na mój występ z Masturbaną, po koncercie sprzedaż mojego cudownego leku na raki wirusy i inne świrusy 16:47, 13.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CzytelnikkCzytelnikk

3 0

Poczytajcie "Kota niebieskiego", to sporo dowiecie się o siostrach z Żukowa. 22:13, 14.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA