Zamknij
REKLAMA

Sulęczyno. Festiwal Akordeonowy w tym roku tylko online, za to z ciekawym repertuarem

12:39, 16.07.2020 | M.D
Skomentuj fot. archiwum/Magda Dzienisz
REKLAMA

Epidemia koronawirusa pokrzyżowała plany wielu organizatorów imprez, także słynnego już Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie. W tym roku wydarzenie to na szczęście odbędzie się, ale... online. W programie min. koncert podsumowujący działalność Pawła A. Nowaka. 

Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy w Sulęczynie co roku przyciągał wielu melomanów, a na tutejszej scenie występowali znani artyści z kraju i świata. Niestety ze względu na epidemię koronawirusa, koncerty nie będą przebiegały tak jak dotychczas. Ale organizatorzy z okazji 18-lecia festiwalu przygotowali niespodziankę - wydarzenie będzie można obejrzeć w internecie.

- W związku z pandemią tegoroczna edycja imprezy nie może się odbyć w dotychczasowej formie. Postanowiłem jednak nie zostawiać Was bez muzyki, której słuchanie było dla wielu obowiązkowym punktem na wakacyjnej mapie. Specjalnie dla naszych słuchaczy, wraz z innymi artystami z Polski i zagranicy przygotowuję dwa wydarzenia, które będziecie mogli obejrzeć wkrótce w Internecie - zapowiada organizator wydarzenia Paweł A. Nowak.

Festiwal rusza  23 i 24 lipca o 20.00, na kanale YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCakaM-Or6mAcxaeHi_6CLbg. Zaplanowano dwie niezwykłe premiery. 

W czwartek 23 lipca odbędzie się koncert Paweł A. Nowak i przyjaciele - koncert podsumowujący dotychczasową działalność muzyczną Pawła A. Nowaka. Zaprosił on do udziału artystów, z którymi współtworzy różnorodne projekty muzyczne, w tym: Cuarteto Re!Tango, Klezmoret, Almost Jazz Group, Dorotę Lulkę z programem "Piaf po polsku", L'Aperitif, Tomasza Olszewskiego oraz Bellcanti.

W piątek 24 lipca - Z archiwum festiwalu... Będzie to film przedstawiający drogę wydarzenia ku dorosłości. Wśród artystów zobaczymy m.in.: Motion Trio, Kroke, Ludovic Beier, Rodolfo Mederos, Tiago Rossato, Cristiano Lui, Marcin Janiszewski. W filmie wykorzystane zostaną zarówno materiały archiwalne jak i filmy przygotowane przez artystów specjalnie na tegoroczne wydarzenie. O historii festiwalu i artystach występujących na nim opowiadać będą Tomasz Olszewski oraz Paweł A. Nowak.

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA