Zamknij
REKLAMA

Spotkanie z Afryką w GOK w Somoninie

15:25, 30.07.2020 | M.D
Skomentuj Zdj. ilustracyjne/fot. pixabay
REKLAMA

W sobotę 22 sierpnia w sali GOK w Somoninie odbędzie się spotkanie z podróżnikiem. Będzie można również zapisać się do biblioteki lub wypożyczyć ciekawe książki o podróżach. Trwają zapisy online. 

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00. Gość spotkania przywiezie ze sobą wyjątkowe rekwizyty z czarnego lądu: bębny plemienne, maski, stroje, naczynia oraz wiele innych. Opowieść o Afryce wzbogacona będzie prezentacją slajdów ukazujących piękno tego pełnego tajemnic kontynentu.

- Nasz podróżnik Maciej zwiedził kawałek świata. Przemierzył ląd afrykański, był w Australii, Azji i Ameryce Południowej.Opowie Wam o swoich przygodach, o spotkaniach ze zwierzętami i nieznanymi mu dotąd cywilizacjami, o tym gdzie spał np. przypadkiem na terenach militarnych, jak się przemieszczał np. z plecakiem na głowie przez rzeki i bagna…Maciej ma prawdziwą duszę wędrownika. Dopiero co wrócił w zeszłym roku z Indii, a już planuje przyszłoroczną podróż…. Koleją Trans-Syberyjską! Podczas spotkania pokaże Wam różne rekwizyty, a także nauczy Was jak się spakować, by mieć przy sobie wszystkie niezbędne rzeczy prawdziwego podróżnika - zachęcają organizatorzy spotkania. 

Odbędzie się również dyskusja wokół książki Pawła Smoleńskiego „Królowe Mogadiaszu”.

Spotkanie odbędzie się w ramach realizacji projektu Gminnej Biblioteki Publicznej w Somoninie pn. "Akademia Mirabelek i jej korzenie" i skierowane jest do osób dorosłych. Na spotkanie można zapisać się poprzez formularz: https://forms.gle/jnMGbQzAp7fkEzP67.

fot. GOK Somonino

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Podróże kształcą ...Podróże kształcą ...

1 0

ale tych już przedtem wykształconych najbardziej !! 09:24, 31.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CiekawskiCiekawski

1 0

Co to za podróżnik Maciej? Podróż koleją transsyberyjską... Cóż, kupujesz bilet i wsiadasz. 20:20, 31.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nienawidzę maseknienawidzę masek

2 1

Dobra rada: od tych afrykańskich masek trzymajcie się z daleka. 16:46, 02.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA