Zamknij
REKLAMA

Chmielno. W niedzielę Spartakiada KGW: zatańczą, ubiją pianę, rzucą ziemniakami...

12:22, 03.08.2020 | M.D
Skomentuj Zdj. ilustracyjne. fot. archiwum/Magda Dzienisz
REKLAMA

W najbliższą niedzielę 9 sierpnia w Chmielnie odbędzie się II Pomorska Spartakiada Kulturalno-Rekreacyjna Kół Gospodyń Wiejskich. Zapowiada się wiele zabawnych konkurencji, a wystartują w nich koła gospodyń ze wszystkich powiatów województwa pomorskiego.

Impreza rozpocznie się o godz. 12.00 na stadionie w Chmielnie. Przed uczestniczkami kilkanaście ciekawych i zabawnych konkurencji.

Panie będą musiały zaśpiewać piosenkę promującą koła KGW, zaprezentować tablicę, na której przedstawią działalność swojego koła na rzecz promocji i jakości życia na wsi. Uczestniczki wykonają też bukiet z naturalnych płodów ziemi.

Przed nimi także sprawnościowe konkurencje takie jak: rzuty ziemniakami do patelni, dojenie sztucznej krowy na czas, przeciąganie liny, ubijanie piany na czas, narty na trawie na czas, slalom na taczce. Przewidziano konkurs rzutów do celu dla drużyn trzyosobowych, uczestniczki będą musiały też wziąć udział w rejsie rowerem wodnym na czas.

Przewidziano również taneczną konkurencję pn. Tańce Świata – reprezentantki koła zaprezentują się w wybranym tańcu. Ocenie podlegać będzie strój, układ i wykonanie 2-minutowej frazy tanecznej z podkładem muzycznym przygotowanym przez Koło.

Wydarzenie jest finansowane ze środków Schematu II pomocy Technicznej "Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

fot. nadesłane

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

GustekGustek

6 1

Chmielno ostatnio coraz bardziej aktywne w sferze kultury i rekreacji tak trzymać!! 08:26, 04.08.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

borzestowoborzestowo

1 2

tak trzymać, a przyjadę. 15:18, 09.08.2020


REKLAMA