Zamknij
REKLAMA

Sierakowice. Wyjątkowe widowisko "Pusta noc" już w sobotę. Bez publiczności

11:34, 06.10.2020 | mat.pras., oprac. M.Dz.
Skomentuj fot. pustanoc.pl
REKLAMA

W najbliższą sobotę 10 października w kościele pw. św. Marcina z Tours odbędzie się niezwykłe widowisko pt. „Pusta noc. Gdy odchodzisz duszo”. Nie tylko przypomni w artystycznej formie zapomniany zwyczaj żegnania zmarłego, ale także będzie okazją do refleksji nad ludzkim życiem.

Stowarzyszenie Katolickie Amatorskie Centrum Kultury w Gdyni Małym Kacku zaprasza w sobotę 10 października 2020 r. na godzinę 19:00 do Sierakowic, do kościoła pw. św. Marcina z Tours na czwartą odsłonę niezwykłego widowiska pt. „Pusta noc. Gdy odchodzisz duszo”. Reżyser i autor scenariusza Wojciech Rybakowski powraca w „Pustej nocy” do rytuału spotykania się w domu zmarłego w nocy poprzedzającej pogrzeb, łącząc tradycyjne śpiewy pustonocne z muzyką symfoniczną, śpiewem operowym i chóralnym, a także multimedialnymi wizualizacjami Wojciecha Ostrowskiego i Artura Wyszeckiego oraz grą świateł.

Na scenie usłyszymy utwory muzyczne w aranżacji Cezarego Paciorka w wykonaniu Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod dyrekcją profesora Wojciecha Rajskiego, Chóru Camerata Musicale pod dyrekcją dr Aleksandy Janus oraz solistów: Katarzyny Biereckiej (sopran) i Marcina Milocha (baryton). Rytualne teksty pustonocne i poetyckie teksty Jerzego Stachurskiego zaprezentują aktorzy ze Stowarzyszenia Misterników Kaszubskich oraz Grupy Artystycznej Nazaret.

Nad całością w projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2020 czuwa producent Bernadetta Grinholc-Marczak.

- Z racji ograniczeń dla powiatów objętych "czerwoną strefą" widowisko "Pusta noc w Sierakowicach" odbędzie się bez udziału publiczności (chyba że zmieni się do 10-ego października sytuacja powiatu kartuskiego) - informuje parafia św. Marcina w Sierakowicach.

Widowisko transmitowane będzie on-line pod linkiem https://youtu.be/wjINe2VrWm4 lub na profilu FB Stowarzyszenia K.A.C.K. Mały Kack: https://www.facebook.com/StowarzyszenieKACK/.

fot. GOK Sierakowice

(mat.pras., oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

PiękniePięknie

4 6

Polecam ”Śpiewaj ogrody" Pawła Huelle. Tam też jest opis i sceny z tego zwyczaju. 12:08, 06.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

........................................

4 9

Jak można straszyć ludzi tymi pogańskimi zabobonami ! 12:10, 06.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hmmhmm

1 4

ma to sens? 13:08, 06.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pustka Pustka

3 5

Pusta noc w pustym kościele, tylko dla elity. 16:32, 06.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA