Zamknij
REKLAMA

W niedzielę akcja "Dwa Światy" na rzecz budowy kartuskiego hospicjum

11:58, 11.10.2021 | M.D
Skomentuj fot. archiwum/Magda Dzienisz
REKLAMA

Przed nami już ósma edycja akcji charytatywnej "Dwa światy". Jej celem jest wsparcie budowy Kartuskiego Hospicjum Caritas. 

W niedzielę 17 października w powiecie kartuskim odbędzie się zbiórka do puszek - datki zasilą budowę hospicjum stacjonarnego. Wydarzenie wspierające kartuskie hospicjum odbędzie się po raz ósmy. 

- Wolontariusze z naszych szkół zbierać będą datki, które wspomogą pacjentów hospicyjnych z naszego regionu. Po każdej mszy świętej będzie można spotkać się z nimi przy wejściu do kościoła. Zachęcamy do otwarcia swojego serca i udzielenie wsparcia - apelują księża z kartuskiej kolegiaty.

W tym roku do akcji włącza się również zespół Jastra, który swoją oprawą muzyczną będzie towarzyszył na mszach świętych w parafii św. Wojciecha w Kartuzach o godzinie 9:00, 10:30 i 12:00.

- Jesteśmy aktualnie w drugiej fazie budowy. Trwają prace wykończeniowe. Mamy nadzieję, że zgodnie z harmonogramem, przy wsparciu, będziemy mogli tę budowę zakończyć na czas - powiedział Radiu Głos ks. Krzysztof Krzemiński z Kartuskiego Centrum Caritas. 

Budynek kartuskiego hospicjum przeznaczony będzie dla 36 pacjentów. Inwestycja zakończyć ma się w 2022 r, a zacząć funkcjonować do lipca 2023 r. Koszt inwestycji oszacowano na 24 mln zł, połowę kwoty sfinansują samorządy powiatu kartuskiego.

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Pisiorek Pisiorek

10 5

Brawo, brawo brawo ! To rozumiem a nie zbieranie na kundle. 12:48, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%