Zamknij
REKLAMA

Somonino. Spotkanie z Franciszkiem Szczęsnym, autorem "Zakazanej miłości"

12:28, 11.05.2022 | oprac. M.Dz.
Skomentuj fot. nadesłane
REKLAMA

Gminna Biblioteka Publiczna w Somoninie wraz z Dyskusyjnym Klubem Książki zaprasza na spotkanie autorskie z panem Franciszkiem Szczęsnym w piątek, 20 maja o godz. 18.00, które będzie połączone z promocją książki pt. „Zakazana miłość”. 

Dzieje bohaterów książki rozpoczynają się w Berlinie w roku 1920. Xaver Koss postanawia wraz z żoną i nastoletnią córką Martą wrócić na Pomorze, skąd pochodzą jego przodkowie. Liczy na to, że w Wolnym Mieście Gdańsku będzie mógł zapewnić rodzinie bezpieczeństwo. Niestety, wkrótce w życiu Kossów znów zapanuje zamęt, a to za sprawą mło­dego Żyda o imieniu Maks, który zakochuje się w Marcie.

- Rodzina Kossów zamieszkuje w Kiełpinie, dlatego wiele wydarzeń z życia bohaterów ma miejsce na terenach gminy Kartuzy i gminy Somonino. Warto przyjść na spotkanie, by poznać niezwykłą historię miłości oraz wiele wątków z lokalnych dziejów gminy zachęca Dyskusyjny Klub Książki w Somoninie. 

Franciszek Szczęsny urodził się 17 kwietnia 1946 r. w Kiełpinie. Jego rodzicami byli Feliks i Teresa z domu Drewa. Szkołę podstawową ukończył Kiełpinie, a liceum ogólnokształcące w Kartuzach. Następnie poświęcił się służbie wojskowej. W 1967 roku ukończył Oficerską Szkołę  Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu, po której został dowódcą pododdziału w Desancie Morskim. W 1977 roku ukończył studia  w Akademii Sztabu Generalnego w Rembertowie, a po nich studia podyplomowe na Politechnice Gdańskiej. Służbę zakończył w 1997 roku w stopniu podpułkownika. Następnie pracował w szpitalu i na poczcie.

W swoim dorobku literackim ma powieści: "W krainie gryfa", "Gryfowy szaniec", "Kamienista droga", "Za mną same zgliszcza".

(oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

KrisKris

1 0

Czytałem "W krainie gryfa". Autor trochę za bardzo na siłę próbuje zbudować poczucie patriotyzmu bohaterów. Oczywiście dobrze że takie pozycje powstają bo wg mnie cały czas jest tego typu książek za mało. Czy możecie podzielić się Waszymi ulubionymi pozycjami na temat tego regionu niekoniecznie na siłę próbujące opowiedzieć historię łącząc ja z patriotyzmem? 06:56, 14.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

CyrylinaCyrylina

0 0

W piątek, 10 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie na godz. 18.00 odbędzie się także spotkanie z Tomaszem Słomczyńskim autorem książki "Kaszebe". Myślę, że to także ciekawa pozycja, którą warto przeczytać. 09:06, 16.05.2022


REKLAMA
0%