Zamknij
REKLAMA

Policjanci kontrolują obozy harcerskie i rozmawiają o zachowaniu w czasie burzy

14:28, 10.07.2018 | M.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. KPP Kartuzy

Policjanci wspólnie ze strażakami kontrolowali letnie obozy znajdujące się na terenie powiatu kartuskiego, spotkali się też z dziećmi wypoczywającymi na obozach harcerskich. Rozmawiali m.in. o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w lesie, powiedzieli również, jak zachować się podczas burzy, czy pożaru w lesie. 

Policjanci i strażacy czuwają nad bezpieczeństwem najmłodszych korzystających z letniego wypoczynku w powiecie kartuskim. Od początku wakacji kontrolują obozy harcerskie, kolonie i półkolonie.

- Mundurowi sprawdzają właściwe oznakowanie dróg, dojazd do miejsca wypoczynku, natomiast w samym obozie drogi ewakuacyjne, a przede wszystkim wiedzę osób odpowiedzialnych za organizację wypoczynku. Podczas kontroli prowadzono rozmowy z wypoczywającymi na temat zachowań w lesie np. jak zachować się podczas pożaru lasu, nadejścia burzy, zagubienia w lesie itp - informuje Daria Olchowik, p.o. oficera prasowego KPP Kartuzy.

fot. KPP Kartuzy

Policjanci przekazali także wskazówki na temat bezpiecznego wypoczynku, głównie wypoczynku nad wodą, a także przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze zarówno jako pieszy, rowerzysta, czy też pasażer samochodu.  Dzieci otrzymały od policjantów ulotki z kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

(info: KPP Kartuzy, oprac. M.Dz.)

(M.D)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Co mają kontrolować?Co mają kontrolować?

0 0

Pogody nigdy nie przewidzisz na więcej niż dwa dni. Poza tym zeszłoroczna tragedia wynikała z niezastosowania się dzieci do poleceń przełożonych. Dziecko w panice pobiegło w las, przykro to mówić, ale to musiało się tak skończyć. 01:04, 14.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone