Zamknij
REKLAMA

Chwaszczyno. Powitali nowoczesny samochód ratowniczo-gaśniczy

13:51, 07.12.2018 | nadesłane: OSP Chwaszczyno/oprac. red.
REKLAMA
Skomentuj
fot. nadesłane

Mieszkańcy oraz druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Chwaszczynie przywitali długo oczekiwany nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla tutejszej jednostki.

Punktualnie o godzinie dziewiętnastej wieczorne niebo nad Chwaszczynem rozbłysło blaskiem wielobarwnych świateł i rozległ się donośny ryk syren alarmowych. Z taka oprawą i w asyście dwóch samochodów strażackich wjechał nowy, długo oczekiwany Mercedes. Dopełnieniem obrazu był szpaler strażaków trzymających zapalone race oraz strzelające korki od szampana. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: starosta powiatu kartuskiego Bogdan Łapa, wicestarosta Piotr Fikus, przewodniczący rady powiatu Mieczysław Woźniak, burmistrz Żukowa Wojciech Kankowski oraz przedstawiciele rady miejskiej w Żukowie. Państwową Straż Pożarną reprezentował bryg. Romuald Pituła, a uroczystego poświęcenia samochodu dokonał ksiądz proboszcz Piotr Gruba.

fot. nadeslane

Przybyłych gości oraz mieszkańców przywitał prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Chwaszczynie druh Ludwik Secke, składając serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia.

Zakup samochodu był możliwy dzięki przychylności ze strony władz samorządowych, Państwowej Straży Pożarnej, instytucji państwowych, a przede wszystkim ogromnemu wsparciu lokalnych przedsiębiorców. Z nowego nabytku cieszyli się także koledzy po fachu chwaszczyńskich strażaków, którzy przybyli z sąsiednich jednostek OPS. Nie zawiedli tez mieszkańcy Chwaszczyna, którzy licznie stawili się na uroczystość, aby podzielić się swoja radością ze strażakami.

- Nowy samochód jest jednym z najnowocześniejszych w naszym powiecie i zapewne będzie nam służył przez wiele najbliższych lat. Życzyć państwu i sobie z tej okazji jednak chcemy, aby do akcji ratowniczo – gaśniczych wyjeżdżał jak najrzadziej - podkreśla Krzysztof Glaza, sekretarz zarządu OSP Chwaszczyno.

Nowy Mercedes Benz Atego wyposażony jest w silnik o mocy 220kW, spełniający normy ochrony środowiska Euro 6 z uterenowionym podwoziem o napędzie 4x4. Wyposażony jest miedzy innymi w zbiornik wodny o pojemności 4.350 litrów, dwuzakresową autopompę, wysokociśnieniową linię szybkiego natarcia, układ zraszaczy, wyciągarkę elektryczna oraz przenośne centrum pianowe.

(aktualiz. 12.10, godz. 10.59)

(nadesłane: OSP Chwaszczyno/oprac. red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

przodkowoprzodkowo

3 0

w przodkowie to lepiej wyglądało

19:47, 08.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PodatnikPodatnik

2 0

W Przodkowie to był Komendant Główny PSP i Komendant Wojewódzki PSP a w Chwaszczynie nie wiem co sie stało ale według mnie to normalnie POrażka dla czego ? 10:49, 09.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

demokracjademokracja

2 0

tak wybraliśmy w wyborach i teraz możemy mieć żal tylko do siebie co zrobiliśmy jak głosowaliśmy ?
myślę że to są pierwsze efekty wyborcze. 10:53, 09.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lokalleslokalles

0 0

a wódkie pili? 22:38, 10.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone