Zamknij
REKLAMA

Policjanci nie kwestują, ale zadbają o bezpieczeństwo

14:23, 10.01.2019 | mat.pras./oprac.W.D.
REKLAMA
Skomentuj
fot.archiwum/W.Drewka

Polityka sprawiła, że policjanci nie mogą kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy, tak jak to robili przed kilkoma laty, ale zapewniają, że zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy i uczestników lokalnych imprez.

Był czas, kiedy kartuscy policjanci nie tylko dbali o bezpieczeństwo wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale i sami uczestniczyli w zbiórkach, zachęcając do wspierania akcji. To się zmieniło wraz ze zmianą obozu rządzącego. Daria Olchowik, rzecznik prasowy kartuskiej policji, pytana o tegoroczną Wielką Orkiestrę przyznaje, że funkcjonariusze nie będą brać udziału w zbiórce, ale na pewno zadbają o bezpieczeństwo kwestujących.

Na ulicach ma być więcej patroli, a przed oficjalnym rozpoczęciem akcji funkcjonariusze w całym kraju szkolili wolontariuszy, przypominając im m.in. podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas kwestowania. Policjanci apelują o to, by w każdej sytuacji wymagającej interwencji alarmować służby dzwoniąc pod bezpłatne numery alarmowe 997 i 112.

Policja przypomina, że każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;

Dodatkowo identyfikator musi mieć logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator w widocznym miejscu. Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są wszystkim doskonale znane "serduszkowe" naklejki. Jeśli ktokolwiek będzie miał podejrzenie, że pojawił się ktoś, kto podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, powinien zawiadomić policję lub Straż Miejską.

Funkcjonariusze apelują też to wolontariuszy, by prowadzili zbiórki w bezpiecznych miejscach, przy głównych ciągach komunikacyjnych i miejscach dobrze oświetlonych, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych lub miejscach objętych monitoringiem. Wolontariusze powinni w miarę możliwości kwestować w grupach lub pod opieką osób dorosłych. Mogą też bezpośrednio policjantom zgłaszać swoje uwagi na temat bezpieczeństwa.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

Bolek_WBolek_W

1 6

I słusznie, czasy POlicji odeszły w niebyt, policja nie jest od kwestowania, ale od łapania bandytów! 15:07, 10.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

..............................

2 0

Obyś nigdy nie potrzebował POlicji i darów POrkiestry,..

15:11, 11.01.2019


Zofia007Zofia007

2 0

I znów musimy ,,żebrać", a jest podobno tak dobrze w POLANDZIE. 20:40, 10.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone