Zamknij
REKLAMA

Złodzieje odwiedzili więcej posesji w Baninie. Jest nagranie

13:20, 11.03.2019 | W.D.
REKLAMA
Skomentuj
fot.screen

Okazuje się, że złodzieje samochodów próbowali "szczęścia" nie na jednej, lecz na kilku posesjach w Baninie, w rejonie ulic Potokowej i Strumykowej. Sąsiad autora opublikowanego wczoraj nagrania przeglądając nagrania z monitoringu odkrył, że również miał nieproszonych gości. Inna osoba przypomina sobie, że rano zastała otwarte auto.

Opublikowaliśmy wczoraj nagranie z kamer monitoringu, nadesłane nam przez właściciela jednej z posesji w Baninie, na którym widać, jak złodzieje próbują ukraść samochody metodą na tzw. walizkę. Złodzieje, za pomocą specjalnego urządzenia, próbują wychwycić sygnał kluczyka od samochodu i w ten sposób otworzyć oraz uruchomić pojazd.

Kradzież się nie powiodła, bo - jak pisze właściciel posesji - kluczyki samochodów zostały odpowiednio zabezpieczone w domu. Ale okazuje się, że złodzieje w nocy z czwartku na piątek odwiedzili więcej posesji na terenie Banina.

- Mieszkający jakieś 200 metrów ode mnie sąsiad, po powrocie z delegacji przejrzał swój monitoring. U niego 30 minut wcześniej próbowali ukraść samochód - informuje pan Adam. - Z kolei osoba z innej ulicy miała rano otwarte auto. Tamtej nocy musieli więc próbować ukraść kilka aut.

Wszystko to działo się na Osiedlu Królewskim w Baninie, w rejonie ulic Potokowej i Strumykowej. Na kolejnym nagraniu, które otrzymaliśmy widać, jak złodzieje zakradają się na posesji, a jeden z nich podchodzi z urządzeniem do drzwi wejściowych budynku. Po chwili mężczyźni odchodzą.

Tym razem wszyscy mieli szczęście, bo złodziejom nie udało się ukraść żadnego z aut, ale mieszkaniec Banina ostrzega i apeluje o czujność. Właściciele nowoczesnych samochodów z bezkluczykowym dostępem powinni szczególnie zadbać o to, by zabezpieczyć swoje auto przed kradzieżą na tzw. walizkę. Wystarczy przechowywać kluczyk z dala od drzwi wejściowych lub garażowych. Można też umieszczać go w metalowym pojemniku, który zablokuje fale radiowe uniemożliwiając złodziejom przechwycenie sygnału i uruchomienie samochodu.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (40)

k.l.kk.l.k

47 0

Co tu dużo mówić, w razie złapania obcinać ręce
14:14, 11.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wkurzającewkurzające

63 1

Ludzie zasuwają, żeby coś mieć, a tutaj przyjdzie ci taki dres z jakimś urządzonkiem i po prostu chce sobie to zawinąć. Powinny być większe kary za złodziejstwo. 14:25, 11.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Strażnik_TeksasuStrażnik_Teksasu

35 0

Do mnie jak wejdą to już raczej żywi nie wyjdą... 14:39, 11.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hihihihihihi

14 0

co za amator! tak się pięknie ustawić pod kamerą!
14:40, 11.03.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

HahahaHahaha

4 0

Dokładnie! 15:08, 11.03.2019


Slaw123Slaw123

6 0

Jak by sie ładnie ustawil to by twarz bylo widac on mial to poprostu w d..pie bo byl zamaskowany 18:37, 11.03.2019


ghoustghoust

12 0

właśnie mówili w radiu, że jest plaga kradziezy w Lublewie koło Kolbud...jakaś szajka chyba
14:42, 11.03.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

PrawdaPrawda

3 0

Znajomego z Lublewa okradli.
14:58, 11.03.2019


nit for spitnit for spit

4 0

W Lublewie jest strzelnica, niech pożyczą ludziom broń na dwa, trzy dni i będzie po sprawie.
Cywile w przeciwieństwie do policji potrafią się obronić, tylko nie mają czym.
W tym państwie "teoretycznym" prawo jest po stronie bandytów. 20:03, 11.03.2019


BaninoBanino

18 0

Z tego co się orientuję, to ostatnio sporo tych kradzieży w Baninie... A Policja rozkłada bezradnie ręce... I jak tu się czuć bezpiecznie? 14:52, 11.03.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

JikJik

9 0

Poczekajmy aż ukradną auto omyłkowo jakiemuś policjantowi, wtedy sprawcy będą bardzo szybko ujęci. 16:25, 11.03.2019


Zmartwiony ObywatelZmartwiony Obywatel

5 0

Nie ukradną policjantowi auta , ponieważ oni sami w tym siedzą.
Co wy ludzie myślicie tyle aut zginęło w przeciągu roku i oni jeszcze nie złapali ich. Albo sami siedzą w tym albo naprawdę są tacy słabi. 21:19, 12.03.2019


dunczykdunczyk

7 0

gang Olsena :D 14:52, 11.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do złodziei Do złodziei

11 0

wasi rodzice też byli złodziejami? 14:59, 11.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NOOOOOOOONOOOOOOOO

5 2

Masz rację. Przeważnie tego typu zachowania idą z pokolenia na pokolenie. Znam taki przypadek. Najpierw babcia kradła na działkach ogrodniczych. Później jej syn. Teraz jej wnuk też święty nie jest. 15:19, 11.03.2019


rambo796rambo796

4 0

co to kino? cyrk objazdowy? 15:44, 11.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KATKAT

19 1

Naprawdę obcięcie jednej łapy złapanemu złodziejowi by pomogło, przecież do żaden problem w dzisiejszych czasach, obciąć, ładną fastrygę zrobić i kopa w d.... na pożegnanie... 16:03, 11.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

antykosmitaantykosmita

1 0

Świetnie napisane, i na końcu okraszone szczyptą papryczki jalape?o. 20:08, 11.03.2019


Fred666Fred666

20 2

Tylko dostęp do broni załatwiłby problem, raczej taki frajer nie odważyłby się wejść na posesję licząc się że przestrzelę mu jego tępą pustą głowę. 16:43, 11.03.2019

Odpowiedzi:5
Odpowiedz

No, joNo, jo

4 3

ale on by wtedy miał jeszcze lepszą giwerę od twojej (też pewnie komuś ukradzioną). "Dostęp" uzbraja wszystkich po równo. 17:16, 11.03.2019


grzgrz

4 1

dostęp jak najbardziej, bandyta jak będzie chciał to i tak zdobędzie broń bez zezwoleń, zwykły obywatel zawsze jest w gorszej pozycji
17:21, 11.03.2019


NwNw

1 4

Dostęp do broni nie upoważnia do zabójstwa. 20:33, 11.03.2019


pikuśpikuś

4 2

i co by to dało? śmiecia byś zastrzelił a odpowiadał jak za człowieka. 20:38, 11.03.2019


d.d.dd.d.d

5 0

Można strzelać tak aby nie zabić a strzał w powietrze też daje przewagę, radzę pochodzić na strzelnicę, skończyć parę kursów i się wypowiadać, poza tym w wypadku gdyby właściciel posesji zaskoczył ich z bronią w ręku, mogło by się skończyć na glebie i oczekiwaniu na Policję. Pozwolenie na broń to nie jest wytyczną do zabijania ale do obrony życia i mienia, Ci co je posiadają odróżniają te różnice może dlatego w tym kraju nie jest tak łatwo o pozwolenie bo większość jak wyżej komentujących myśli że można nap... do każdego.
22:18, 11.03.2019


PuesPues

9 2

Ja mam psa. Zastapi kazdy alarm! Niech tylko ktos podejdzie do domu;-) 17:45, 11.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

pawlopawlo

1 0

Jakis czas temu bodajze w goreczynie wlasciciel posesji mial dwa psy i co myslisz ze wyly jak alarm ? smacznie spaly , zlodzieje je podkarmily swoimi specyfikami oni nie sa *%#)!& nie wpadaja na pale bardzo dobrze wiedza czy masz psa i czy szczeka a jak szczeka to juz sie nim zajma 10:49, 12.03.2019


Nic nie wartNic nie wart

4 0

Ten monitoring potwierdza tylko fakt zdarzenia. Sprawcy na jego podstawie się nie ustali. 17:47, 11.03.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

t.yt.y

6 0

wart, bo przynajmniej się dowiedzieli, że była próba
17:54, 11.03.2019


szef wszystkich szefszef wszystkich szef

1 0

To o kant ch.ja taki monitoring... 20:41, 11.03.2019


Xxxx.Xxxx.

12 2

W okolicach Sierakowic też grasuje szajka złodzieji, potrafią w ciągu tygodnia obrobić trzy budynki mieszkalne. Z tego co wiem policja zna ich, i co ? Dalej sobie grasują w najlepszę . I nikt z tym nic nie robi! Ciekawe czemu? 17:51, 11.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Koko2583Koko2583

12 2

Mężczyźni? To zwykłe ścierwo, które żeruje na ciężkiej pracy innych. 23:20, 11.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkaniec 280.Mieszkaniec 280.

3 0

A policja zajada paczki i sie smieje.... Puk puk
To ja zlodziejaszek dresik, z koperta do posterunkowego, kopertka w szufladke hyc i kolejny pączuszek pyk. Gdańska policja..... Gdzie jest NIK!!!! Sie pytam!! 20:28, 13.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


DzozefinaDzozefina

0 0

To pewno Ci romp...wie. Ci bracia. Stado *%#)!& 23:26, 13.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kr?tka piłka Kr?tka piłka

0 0

O mój sąsiad złodziej z osiedla 16:31, 14.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PejaPeja

0 0

Nie trzeba widzieć twarzy żeby rozpoznać ten łysy łeb 16:33, 14.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RychuRychu

0 0

Co ten stary dziad chciał ukraść tą murzynską walizeczką widać że się uczy te depsy najpierw łażą obserwują podpytują bez kapturka na ryju sprawdźcie monitoring nieco w wstecz na pewno coś wam wpadnie w oko a jeśli macie kamery w autach to wasza cała na pewno zobaczycie w nich psa ktory ślini się na widok waszego auta 16:50, 14.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RychuRychu

0 0

Kamerka po kamerce i tak do celu mało kto szlaja się po nocach miasto też ma monitoring niemal na każdych światłach jeśli ktoś wykaże odrobinę woli to już po sprawie jak skończyli swoje nadaremne wędrówki to wskoczyli w auto i dojechali na pewno jakaś kamerka to uchwycila oj na pewno 16:55, 14.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HehHeh

1 0

Tylko kto ich będzie szukał skoro nic nie ukradli 16:56, 14.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ManianaManiana

0 0

Ja się pytam kto przy zdrowych zmysłach ma takie samochody na zewnątrz a nie w garazu. To normalne że złodziei kusi.
16:45, 19.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz