Zamknij
REKLAMA

Zatrzymano sprawcę alarmów bombowych. To strażak z gm. Żukowo

09:16, 10.04.2019 | W.D.
REKLAMA
Skomentuj
fot.archiwum/W.D.

Kartuska policja zatrzymała 28-letniego mężczyznę podejrzanego o wywoływanie alarmów bombowych na terenie gminy Żukowo. Okazało się, że domniemany sprawca jest strażakiem ochotnikiem. W trakcie czynności procesowych przyznał się też do dwóch podpaleń.

O zatrzymaniu młodego mężczyzny odpowiedzialnego za wywoływanie alarmów bombowych poinformowało Radio Gdańsk. Informację tę potwierdza kartuska prokuratura.

- Rzeczywiście policja dokonała zatrzymania 28-letniego mężczyzny, mieszkańca gminy Żukowo, który według dotychczasowych ustaleń odpowiada za wywołanie alarmów bombowych 15 lutego oraz 29 marca bieżącego roku w szkołach i instytucjach na terenie gminy Żukowo - mówi Marek Kopczyński, szef kartuskiej Prokuratury Rejonowej. 

Chodzi o alarmy bombowe w Urzędzie Gminy Żukowo, w szkole w Niestępowie, Galerii Sulmin, a także w szkołach w Leźnie, Glinczu i na poczcie w Przyjaźni. We wszystkich przypadkach dochodziło do ewakuacji uczniów oraz pracowników instytucji.

Jak wynika z ustaleń śledczych 28-latek dokładnie przygotowywał się do wywołania alarmów i opracował cały system mający uniemożliwić jego identyfikację. Zgłoszeń dokonywał telefonicznie przy użyciu syntezatora mowy.

Ale to nie wszystko. Okazało się, że 28-latek jest strażakiem ochotnikiem w jednej z jednostek w gminie Żukowo. Podczas czynności procesowych przyznał się do dwóch podpaleń, a następnie sam brał udział w akcjach gaśniczych.

- Mężczyzna przyznał się do podpalenia wiaty na słomę oraz domku holenderskiego - mówi szef kartuskiej prokuratury. - Te informacje są w tej chwili weryfikowane.

Sytuacja jest nietypowa ponieważ strażacy z powiatu kartuskiego nie otrzymują wynagrodzenia za udział w akcjach, a należne im środki przekazują w całości na rzecz swoich jednostek. Nie wiadomo zatem co było motywem działania 28-latka. Za wywoływanie fałszywych alarmów grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator prowadzący postępowanie zdecyduje czy wystąpić z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (43)

ObserwatorrObserwatorr

31 2

Tego jeszcze nie grali... Zlecilbym badanie u psychiatry 09:44, 10.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Alicja95Alicja95

22 7

Ludzie, dosłownie mnie zmroziło jak to przeczytałam. Tak bardzo polubił adrenalinę z akcji, że postanowił sam je wywoływać? Czy nie są prowadzone żadne testy psychologiczne?
Biedny, chory człowiek. 09:46, 10.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


D.....D.....

5 0

Nikt nie napisał że to był strażak z Żukowa tylko z gminy zukowo A w gminie zukowo jest 8 jednostek osp 12:12, 10.04.2019


Djkristo Djkristo

1 2

Pajacu to nie był ochtnik z osp Żukowo
Czytaj z uwagą artykuł 14:17, 10.04.2019


asdadasdasdasdaasdadasdasdasda

0 1

a z gminy żukowo to nie żukowski ? gminno-żukowski ? 15:00, 10.04.2019


OlfazOlfaz

10 0

czego ludzie nie wymyślą... naprawdę... jest moc 09:57, 10.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JfthjfJfthjf

0 8

Napewno to fejk 10:09, 10.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Matka1Matka1

20 2

Powinien widzieć skutki swojej głupoty. Przestraszone zmarźnięte dzieci na cieniutkich bluzeczkach stojące na dworzu.Płaczace ze strachu. Powinien dostać za swoje. 10:33, 10.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Grzesiu S.Grzesiu S.

19 0

Prawdziwi strażak z powołania , nawet za darmo chce coś gasić. 10:39, 10.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Strażetczi wózStrażetczi wóz

0 0

Nawet śmiechłem jak przeczytałem xDDDD 17:19, 10.04.2019


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


strażak Samstrażak Sam

16 1

co za janusz....nie do wiary.... 10:49, 10.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DccDcc

12 6

Przez taką nienormalna osobę ludzie nie mają szacunku do osp przez takie wybryki daje się ludzia preteksty że wszystkie osp są dla lansu nie do pomagania a jest zgoła inaczej.. kara musi być! 11:10, 10.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


OSPOSP

10 6

Słynne jednostki gminy Żukowo problemy były z komendantami gminnymi a teraz drugi podpalacz w waszych szeregach. 11:15, 10.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Djkristo Djkristo

3 0

Żukowo osp w tym udziału nie brali 14:21, 10.04.2019


PusiaPusia

5 6

Co to z ludzi robi brak 500+.... 11:39, 10.04.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Max FRMax FR

0 0

To nie brak 500+ tylko głupota. Żaden Strażak nie będzie podpalał (czy jak w tej sytuacji robił alarmów bombowych) Idiota tak! Tylko czy on był idiotą czy zwykłym śmierdzącym leniem niech wykaże śledztwo. Zabrać wszystkie majątki takim gno...m i dożywotnie prace (za garstkę ryżu tak jak sobie Premier wymarzył) 01:17, 12.04.2019


MiastoMiasto

0 0

Ale co do tego ma 500+ przepraszam ja bardzo ,bo nie rozumiem,a jak wcześniej był sobie oto taki strażak w Żukowie co podpalał i jeździł jako strażak gasić to nie było 500+ to co? 21:58, 13.04.2019


To był Roman To był Roman

5 2

A nie?Sorry-to był piroman 11:58, 10.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObywatelObywatel

4 1

W akcji gaszenia domku holenderskiego i wiaty biały udział PSP Żukowo, Sulmin i Niestępowo. Ergo musiał to być ktoś z tych trzech jednostek 12:32, 10.04.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Djkristo Djkristo

4 0

Nie wiesz to się nie wypowiadaj osp Żukowo i lezno w tym rąk nie maczala 14:19, 10.04.2019


ZzzzZzzz

2 1

Djkristo ale nie zaprzeczysz, że w Żukowie już był podobny przypadek. 14:56, 10.04.2019


AxaxAxax

10 2

Czy to ważne jaka jednostka? Ważne że został złapany. Nie warto dociekać która bo z powodu jednej osoby, może stracić wizerunek cała wieloletnia praca jednostki .
Hejterów nie liczę 12:51, 10.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DjkristoDjkristo

8 0

Wiadomo kto poniesie za tą głupotę konsekwencje
Bo na to nie ma wytłumaczenia
Albo jesteś chronisz ratujesz pomagasz
Albo odejdź skoro robisz takie rzeczy
Słowo Strażak zawsze było szanowne i niech tak zostanie
Pozdrawiam oby jak naj mniej takich idiotów w naszych jednostkach???????????? 14:28, 10.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OspOsp

6 0

Treść artykułu dotyczy strazaka z gminy Żukowo a nie z jednostki na pewno prezes danej jednostki został już poinformowany o tym jakiego ma drucha w swoich szeregach wiec nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka pozdrawiam 15:30, 10.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

taktak

0 0

Su...n 20:54, 12.04.2019


XxxxyXxxxy

8 0

A po co piszecie że to strażak zwykły kretyn tylko wstyd przynosi profesji strażaka ochotnika ale oczywiście wtedy jest bardziej chwytliwy tytuł artykułu porażka 15:50, 10.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

O co ta afera O co ta afera

8 0

A co wszyscy sędziowie są prawi, a policjant każdy jeden jest prawy, a księża są bez grzechu, takie czarne owce zawsze były dlatego nie dziwi ten pseudostrażak 17:06, 10.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BlBl

8 3

Strażetczi wóz do łegnia jedze,a w nim strażak piroman i jegłe kłeledze :D 17:23, 10.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OchotnikOchotnik

7 2

To nie był strażak to zwykły kretyn i bandyta. Ja jestem ochotnikiem i poświęcam swoj czas i życie żeby pomagać innym i na szczęście w szeregach OSP jest nas więcej. A taki kretyn znajdzie się wszędzie w szkole, stoczni, policji , kościele itp wiec nie mówcie ze to strażak to zwykły idiota 17:44, 10.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

spaliny zatrułyspaliny zatruły

0 0

spalinami był zatruty 00:27, 11.04.2019


Marcin84Marcin84

2 0

Redaktor spóźnił się o kilka dni z tym artykułem bo pryma aprilis już był :))))) 20:26, 10.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BravoBravo

6 1

Brawo dla Policji z Kartuz . Dobra robota. Gratulacje 22:11, 10.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Taki z niego strażakTaki z niego strażak

0 0

jak z dyplomatołka dyplomata. On jest chorym wyjątkiem, ale niestety matołków w sekcie są całe tabuny ! Skłócili nas ze wszystkimi na świecie, tylko San Eskobar nas chyba lubi. 23:01, 10.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

**

0 1

Więzienie? ! Okey niech se tam jest ale nie za darmo. Niech łazi do roboty i oddaje pieniądze na to wszystko szczególnie podpalenia które mają ogromne koszta!!! 00:18, 11.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

brak badania spalinbrak badania spalin

1 1

To przez inhalację spalinową która nam zapewniają niesprawne samochody !!! A dzieci do szkoły w maskach przeciw gazowych maja chodzić ???
Większość ma alergię , astmę drugi może mieć mózg uszkodzony . 00:24, 11.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

smród spalinsmród spalin

2 0

tak tak spaliny mogą uszkodzić mózg 00:25, 11.04.2019


brak badania spalinbrak badania spalin

1 1

To przez inhalację spalinową która nam zapewniają niesprawne samochody !!! A dzieci do szkoły w maskach przeciw gazowych maja chodzić ???
Większość ma alergię , astmę drugi może mieć mózg uszkodzony . 00:32, 11.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

brak kontroli spalinbrak kontroli spalin

1 1

To przez inhalację spalinową która nam zapewniają niesprawne samochody !!! A dzieci do szkoły w maskach przeciw gazowych maja chodzić ?????
Większość ma alergię , astmę drugi może mieć mózg uszkodzony . 00:33, 11.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz