Zamknij
REKLAMA

Zerwane poszycia dachowe, powalone drzewa - skutki silnego wiatru

12:13, 24.04.2019 | Magda Dzienisz
Skomentuj
Zerwane poszycie dachowe w Tuchomiu. fot. Facebook/OSP Chwaszczyno
REKLAMA

Wtorkowy silny wiatr wyrządził szkody w powiecie kartuskim. Strażacy interweniowali w związku z tym 26 razy. Najczęściej mocne podmuchy łamały drzewa i gałęzie, doszło też do zerwania poszyć dachowych. W powiecie wciąż obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia. 

Przez cały wtorek silnie wiało - w całym województwie pomorskim odnotowano w związku z tym 242 zdarzeń. W powiecie kartuskim strażacy interweniowali 26 razy. Zdecydowana większość zdarzeń dotyczyła powalonych drzew i połamanych konarów. Jak informuje st. kpt. Marek Szwaba, rzecznik prasowy KP PSP Kartuzy, w czterech przypadkach silny wiatr naruszył pokrycia dachowe: w Tuchomiu na budynku gospodarczym oraz w Sierakowicach, Cieszeniu i Goręczynie na budynkach mieszkalnych. 

Powalone drzewo w Rątach. fot. OSP Goręczyno

Dziś wiatr nieco słabnie, choć nadal mogą zdarzać się silne podmuchy. Meteorolodzy wciąż ostrzegają - dla powiatu kartuskiego wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia. Obowiązuje do godz. 19.00.

- Przewiduje się wystąpienie silnego południowo-wschodniego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h - informują meteorolodzy z IMGW-PIB.

(Magda Dzienisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

JuzwaJuzwa

2 1

Diahle, dmucha i dmucha, ile jeszcze?! Wszystko połamane, porozwalane... 13:48, 24.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA