Zamknij
REKLAMA

Potężne burze dają się we znaki. Są pierwsze podtopienia

21:53, 10.06.2019 | W.D.
REKLAMA
Skomentuj
Strażacy z Sierakowic podczas wypompowywania wody z jednej z posesji. fot.W.Drewka

Bardzo intensywne wyładowania oraz obfite opady niosą ze sobą burze, które przetaczają się nad Kaszubami. W rejonie Sierakowic strażacy interweniowali już w związku z podtopionymi posesjami. IMWG wydało ostrzeżenia.

Alerty ostrzegające przed wiatrem i burzami z gradem rozesłało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Ostrzeżenia wydał też Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Silne burze mogą występować w nocy do wtorku rano. Można się spodziewać przerw w dostawie prądu. 

Od późnego popołudnia burze dają się już we znaki - towarzyszą im wyjątkowo intensywne wyładowania oraz opady. Strażacy otrzymują już pierwsze zgłoszenia o podtopieniach na prywatnych posesjach: tak było w Mrozach oraz w Sierakowicach przy ul. Źródlanej. Jak wynika z naszych informacji sporo jest też interwencji na terenie gminy Żukowo - chodzi głównie o podtopione drogi i posesje. 

Otrzymujemy też nagrania i zdjęcia burz przechodzących w Waszej okolicy:

Zdjęcia nadesłane przez Karola ze Stężycy.

 

(aktual. godz. 23:47)

 

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (27)

KartKart

12 0

Jeziorna przy kamieniczkach już zalana.
22:15, 10.06.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Kart2Kart2

0 0

Te odgromówki co kopali koło starego CPNu to pewnie na przyszły rok. Albo jeszcze dalej :D 22:35, 10.06.2019


Kart3Kart3

1 0

Nic nowego. Jak przy każdej ulewie. 22:38, 10.06.2019


to jato ja

4 0

ciekawe ile przytulili ci, którzy odbierali ten budynek 23:04, 10.06.2019


To po To po

11 1

To po co buduja bloki kolo jeziora teraz niech sami sie mecza sami maja wine zero natury 22:49, 10.06.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Bta  Bta

4 2

Jak wszędzie tylko kostka a potem zalewa, 23:20, 10.06.2019


GochaGocha

11 0

Co do filmiku,niezwykle ciekawy...trzyma W napięciu do samego końca 23:09, 10.06.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

@ Gocha@ Gocha

2 0

:)))))))))))))) Masz moje poczucie humoru :) O tym samym pomyślałam. Filmik pokazuje grozę i jeszcze raz grozę ... 08:40, 11.06.2019


SerpicoSerpico

22 1

Zapraszam na Zamkową. Każda większa ulewa i mamy potop. To samo od wielu lat. Po ulewie przejeżdża sobie samochód KpWiku i tyle. Żadnych wniosków, żadnych działań, żadnego zaangażowania... Zalewa was ? To wasz problem. To mówi nam władza. Nigdy nie będę szanować władzy, która ma w d.... problemy mieszkańców. Dlaczego? Bo sprawa dotyczy kilku domów ? Za mała liczba głosów żeby się tym zająć. Nie masz dojścia do władzy, radny nie mieszka na Twojej ulicy ? Nikt nie będzie się z Tobą liczyć. Licz na siebie ! 23:26, 10.06.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

2 zbiorn. retencyjne2 zbiorn. retencyjne

2 3

o nazwach Jeziorna + Zamkowa istnieją od bardzo dawna. Nie nazywaj ich "ulicami". 00:00, 11.06.2019


Aaa123Aaa123

3 0

Jeziorna ten sam problem, co ulewa to ulica zamienia się w bagno. 06:59, 11.06.2019


zalewanie zamkowej zalewanie zamkowej

12 2

https://www.youtube.com/watch?v=GN24pBn1EiY

mięło 6 lat i nic .... zalewa was ??? wasz problem ! 23:31, 10.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

juzwajuzwa

7 2

Chmielno tonie!!! Gdzie jest pront???? 23:43, 10.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

oknknjanknoknknjankn

4 3

przez gowniana burze i pioruny to meczu zem nie obejrzał i pisze odrazu nie chodzi mi o polaków 01:46, 11.06.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

eveeevee

1 1

A co ma burza do meczu? No chyba, że prądu nie było?
Ja obejrzałam. 08:05, 11.06.2019


Frajer z ciebie, boFrajer z ciebie, bo

1 1

to co za oknem, było bardziej emocjonujące niż to na ekranie. Wolisz mecz oglądać mecz trampkarzy, czy ekstraklasę ??? 17:37, 11.06.2019


mieszkaniec 2mieszkaniec 2

11 1

Studzienki kanalizacji deszczowej jak zwykle nie czyszczone , zalegają liście z jesieni 2018 .
Woda potokami płynie po jezdniach , zamiast znaleźć ujście do systemu kanalizacji deszczowej . 06:15, 11.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

i co dalej ?i co dalej ?

12 0

Zabetonowali miasto. Woda z całego centrum kumuluje się na osiedlach leżących nad jeziorami, do których wyprowadzana jest woda z kanalizacji deszczowej. Gospodarka wodna w Kartuzach leży. 08:03, 11.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PrawdaPrawda

9 0

W Kartuzach wszystko leży. Cały ten KPWiK i władze niedbające o mieszkańców choćby ul. Zamkowej 08:07, 11.06.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Studzienki ZAPCHANEStudzienki ZAPCHANE

0 0

liśćmi, jeziora ZAPCHANE szambem, nasze płuca ZAPCHANE smogiem, bo nasze piece ZAPCHANE ruskim węglem i polskimi śmieciami ..... wymieniać dalej ?????
Niestety szuflady naszych włodarzy NIE SĄ zapchane projektami działań JAK ratować nasze zdrowie i życie ... 16:58, 11.06.2019


ciekawe czy ktoś ponciekawe czy ktoś pon

7 0

Piwnice zalane. Niestety nowa kanalizacja deszczowa nie spełniła swojej roli, ktoś dał ciała, separatory spowolniły odbiór wody, chyba bardziej zaszkodziły niż pomogły. 08:10, 11.06.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Jeśli studzienkiJeśli studzienki

0 0

uliczne oraz rurki odpływowe mają średnicę podobną do tych w naszych wannach, to mamy gwarancję, że ulice zawsze po dużym deszczu zamienią się w jeziora (jak na Jeziornej - nomen omen). 17:11, 11.06.2019


Uczestnik burzyUczestnik burzy

5 5

Gówniany filmik świadczy o jakości portalu 08:15, 11.06.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

.... albo o jakości.... albo o jakości

1 0

kamerki w smartfonie, którym nagrywano ! 17:30, 11.06.2019


głupota zza biurkagłupota zza biurka

5 0

Wodę zebrali z całego miasta a na wylotach nie zmienili przekroju rur. Zalania były na wszystkich końcach deszczówki, z której woda przelewała się do sanitarki. Ciśnienie było tak wysokie, że woda spiętrzyła się , tworząc fontanny i wybijając w piwnicach. Zapraszamy dzisiaj urzędników do sprzątania piwnic. Może ruszą wyobraźnię i nie będą psuć tego co dobrze funkcjonowało. 09:59, 11.06.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TurystkaTurystka

0 0

W różnych krajach widziałam wiele studzienek ulicznych 4 razy większych od naszych. W czasie wielkiej burzy woda sięgająca kolan waliła do tych wielkich rur odpływowych bez żadnego problemu, jak jakieś małe wodospady. Nawet w czasie nawałnicy środek ulicy nie był zakryty płynącą wodą. Wyślijcie naszych "speców" na szkolenia - tam gdzie to potrafią robić !!! 17:24, 11.06.2019


Agnieszka :-)Agnieszka :-)

1 0

Coraz miej zieleni, a coraz więcej betonu :-( 11:09, 11.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz