Zamknij
REKLAMA

Przyjaźń. Mężczyzna postrzelił psa z wiatrówki

14:29, 12.06.2019 | W.D.
REKLAMA
Skomentuj
Zdjęcie ilustracyjne. fot.pixabay

Policja bada okoliczności zdarzenia, do którego doszło na jednej z posesji w Przyjaźni (gm. Żukowo). Według relacji właścicielki posesji, mężczyzna bawiący się wiatrówką na sąsiedniej działce postrzelił jej psa. - Czy można tak po prostu wśród domów strzelać sobie z wiatrówki? - pyta kobieta. 

- Mój sąsiad bardzo często strzela z wiatrówki na swojej działce. Ostatnio jednak zranił mojego psa. Według relacji innego sąsiada mój pies podszedł na moment w bramę i w tym momencie tamten strzelił do niego. Zgłosiłam sprawę na policję - mówi mieszkanka Przyjaźni. - Czuję się zaniepokojona. Dziwię się, że można sobie bez przeszkód strzelać z wiatrówki wśród innych domów, na terenie gdzie przebywają ludzie. 

Jak informuje Artur Socha, p.o. rzecznika prasowego kartuskiej policji, funkcjonariusze rzeczywiście otrzymali takie zgłoszenie i ustalają w tej chwili okoliczności zdarzenia. Chodzi głównie o ustalenie czy mężczyzna  celowo strzelił do czworonoga. 

- Jeśli wskazany przez mieszkankę mężczyzna celowo strzelił do psa, może zostać pociągnięty do odpowiedzialności za znęcanie się nad zwierzęciem - mówi Artur Socha. - Policjanci będą sprawdzali w tej chwili wszystkie okoliczności oraz dokumentację. Według przepisów nie trzeba mieć zezwolenia na wiatrówki o energii pocisku do 17 dżuli. Istotny jest jednak sposób używania takiego sprzętu. Osoby posługujące się popularnymi wiatrówkami muszą wiedzieć o konieczności zachowania szczególnych zasad bezpieczeństwa, tak by podczas strzelania nie narażać nikogo na niebezpieczeństwo. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że zwykła wiatrówka może naprawdę wyrządzić krzywdę i poważnie poranić. Śrut używany do strzelania jest niekiedy bardzo twardy i ostry. Należy więc posługiwać się wiatrówką bardzo ostrożnie, nie strzelać pod wpływem alkoholu, trzymać zabezpieczoną w taki sposób, by nie miały do niej dostępu dzieci. 

Warto pamiętać, że zgodnie z przepisami na wiatrówki o energii pocisku powyżej 17 dżuli - stanowiące już broń pneumatyczną - również nie jest wymagane zezwolenie, ale w tym przypadku konieczna jest jej rejestracja. Nabywca ma na to 5 dni od zakupu. Z tego rodzaju broni można strzelać jedynie na strzelnicy. Policjanci będą sprawdzać jakiego rodzaju sprzętu używał mieszkaniec Przyjaźni.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (53)

GochaaaGochaaa

25 12

Co za *%#)!& Niech na strzelnicę idzie. 14:51, 12.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

# gochaaa # gochaaa

22 52

Pies to pies a jak mordują tysiące kurczaków czy świnek na jedzonko to wtedy jest ok? Za strzelanie do pieska do więzienia??? Komuś chyba upały mocno szkodzą ;-) 15:18, 12.06.2019

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

@ gochaaa@ gochaaa

27 7

Twój mózg jest już zjarany!!! 16:17, 12.06.2019


Gosia ...Gosia ...

7 7

Widać , że jesteś prostą babą ze wsi , która pokarano i nauczono czytania i pisania. 06:14, 13.06.2019


TerTer

6 0

Idźmy dalej - to teraz niech do ludzi strzelają, co za różnica: świnia, kurczak pies czy człowiek.
Chcesz być pierwsza? Widać że to tobie upały najbardziej zaszkodziły. 15:42, 13.06.2019


Darek2525Darek2525

0 0

Ty daunie 21:40, 22.06.2019


kaczorkaczor

34 27

Ten oprawca niech strzeli sobie w łeb to może dojdzie do jakiegoś rozumu. 15:32, 12.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pilnować psaPilnować psa

34 34

Pies jest dla ludzi odpowiedzialnych, więc trzeba to pilnować, a nie że się szwęda 16:23, 12.06.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

@w/w@w/w

19 3

Tylko niepoczytalny strzela, a dobry człowiek pomoże. 16:39, 12.06.2019


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


ByniuByniu

11 1

W ciebie też ma prawo se postrzelać? 17:00, 12.06.2019


sonsiatsonsiat

16 31

Wspułczuje sonsiatowi takiej sonsiatki, ORMO normalnie! 16:57, 12.06.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

kaczorkaczor

6 4

I taki sąsiad chce iść do nieba, o nie pójdzie do piekła tam do niego będą strzelać. 20:16, 12.06.2019


MieszkaniecpMieszkaniecp

19 2

Jest błąd w tekście, pies był za bramą, ale na swojej posesji. Brama była zamknięta, pies tylko stał i szczekał i za to oberwał. 16:59, 12.06.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

??????

0 0

Za bramą, ale na posesji? Brama zamknięta? 19:53, 12.06.2019


MieszkaniecpMieszkaniecp

5 0

Tak, za zamkniętą bramą przesuwną. 20:04, 12.06.2019


orPoGorPoG

27 23

Artykuł spłodzony w dwóch celach:
1. Skłócić Polaków, czego dowód mamy w powyższych wpisach.
2. Ogólnokrajowa nagonka na posiadaczy broni pneumatycznej w jednym z najbardziej rozbrojonych narodów świata.
Ale PoPiS tego nie dostrzega. POPiS widzi tylko zamachowca, broń, ofiarę (psa) i sąsiadkę.
Dalej nie będę pisać, bo "tego nie puszczą". 17:42, 12.06.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Pneumatyk dlaPneumatyk dla

4 1

durnia oznacza zranienie istoty postronnej ! 23:24, 12.06.2019


Your mindYour mind

16 27

Tania sensacja. Jak zabijają małe kotki bo nie potrzebne to nie piszą o tym w necie. Ale wiem jedno, w Polsce za zwierzę dostaniesz więcej niż za człowieka. Gdzieś się te wartości pogubily. 18:52, 12.06.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

finkafinka

5 10

Lawactwo już cię minusuje, ale oni tak mają, jest ich trzech i wszędzie ich pełno. 19:57, 12.06.2019


Historia Historia

14 2

Już była w Przyjaźni afera z bronią. 19:55, 12.06.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

wild dogwild dog

3 5

Nie z bronią tylko z urządzeniem pneumatycznym.
20:00, 12.06.2019


KrysiekKrysiek

8 3

Raczej z arsenałem broni i uzbrojonymi niewypałami co je szaleniec trzymał. 20:06, 12.06.2019


CiekawymCiekawym

0 1

Co dalej? 19:57, 12.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SebulekSebulek

16 12

Najpierw trzyma uzbrojone niewypały a teraz strzela. Może jakaś terapia byłaby potrzebna albo odosobnienie? 20:07, 12.06.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Ahmed KhannAhmed Khann

5 8

Zaparz sobie rumianek, najlepiej podwójny, następnie przeczytaj artykuł i komentarze, a potem się zastanów nad swoimi wypocinami.
20:46, 12.06.2019


Ten sam?Ten sam?

6 0

Do psa swojej eks strzelał? 20:49, 12.06.2019


DlaczegoDlaczego

19 6

Dlaczego psy chodzą na wioskach po drogach publicznych!?!??!? W Kamienicy Królewskiej, Załakowie, i w Pałubicach to już jest patologia - strach z dziećmi wyjść na spacer! Co oni na tej gminie robią??? Zgłaszam i nic się nie dzieje!!! 21:03, 12.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NagonkaNagonka

17 14

Zwykla nagonka na strzelców. Kiedyś też miałem podobną sytuacje. Strzelalem z wiatrówki na podwórku na wsi z zachowaniem zasad bezp. Strzelalem do puszek. Durni sąsiedzi od razu po policję zadzwonili że strzelam do wszystkiego co sie rusza. Chore mamy społeczeństwo. Ludzie na słowo broń reagują strasznie. Jak zobaczą wiatrowke to szok. 07:21, 13.06.2019

Odpowiedzi:5
Odpowiedz

W/W @W/W @

7 6

Bo jesteś chory i to poważnie z głową. 10:33, 13.06.2019


@Nagonka@Nagonka

4 3

Kłamiesz!!! Za zwykłe strzelanie z wiatrówki policja nie interweniuje więc bajki pozostaw dla siebie. 11:53, 13.06.2019


SS

0 5

To jest prawda wlascicielka psa to moja znajoma. Nie wiesz to nie wymyslaj! 13:01, 13.06.2019


Joanna0Joanna0

2 4

Mając małe dzieci też bym była przerażona gdyby mój sąsiad strzelał. Niech idzie na strzelnicę to nikt nie będzie miał pretensji i kłopot z głowy. 13:30, 13.06.2019


@S@S

0 0

S jak Sjergiej? 21:20, 13.06.2019


KrzychKrzych

7 9

Przepraszam czy ten pies był na smyczy i miał kaganiec? Wiec może to był stan wyższej konieczności - agresywny pies i człowiek broniąc się oddał strzał z wiatrówki? Jak widać większość nie znając przepisów i ustaleń Policji wskazała już faceta jako winnego. Podgrzewanie atmosfery i ciąg dalszy nagonki na strzelectwo. 11:42, 13.06.2019

Odpowiedzi:8
Odpowiedz

PajhiwoPajhiwo

2 3

Proszę czytać ze zrozumieniem! Pies był na prywatnym ogrodzonym terenie, stał przy zamkniętej bramie i został postrzelony. Postrzelony dla zabawy, głupoty a może pan po prostu nie lubi zwierząt. 11:47, 13.06.2019


Genek5Genek5

2 4

Stał z wiatrówką jasnowidz i czekał na niebezpiecznego psa, żeby go postrzelić czy szybciutko pobiegł do domu po broń i wtedy oddał strzał ??? 11:51, 13.06.2019


KrzychKrzych

3 2

Dobrze, że sądy nie skazuje na podstawie artykułów prasowych tak jak Geniusze powyżej. Wszystko można napisać, a treść artykułu to nie fakty. 11:57, 13.06.2019


@Krzych@Krzych

3 2

O tym panu już był artykuł na tym portalu i dziwnym trafem sąd skazał go za kilka przestępstw, także ma dużą szansę otrzymać kolejny wyrok do swojej już niezwykle bogatej kolekcji :-) 12:04, 13.06.2019


KrzychKrzych

2 1

Gdzie jest napisane kim był strzelec i że brama była zamknięta? Interpretujecie jak Wam wygodnie byle dopasować do swoich poglądów. 12:28, 13.06.2019


@Krzych@Krzych

2 1

W Przyjaźni jest tylko jeden taki ,,geniusz’’, nie trzeba podawać nazwiska, wszyscy wiedzą o kogo chodzi. 15:11, 13.06.2019


TerTer

3 3

To rozumiem, że Ty sobie spacerujesz z wiatrówką na ramieniu? Do Kościoła na mszę też? Tak, żeby się obronić, jakby nagle agresywny pies się wdarł?? Strzelectwo TAk ale na STRZELNICY!!!!!!!! 15:45, 13.06.2019


KrzychKrzych

0 1

Jasneee...A szybka jazda autem Tak ale wyłącznie na ZAMKNIETYM TORZE!!! Ciekawe kto z piszacych te glupoty faktycznie jeździ w limitach? Uczciwie odpowiedzcie. Samochody zabijają wiecej ludzi niż wymyślony problem z wiatrówkami rani wiejskich piesków. Wiatrowka to nie broń ignoranci. To, że coś się Wam wydaje, nie znaczy że tak jest.
Nie wiem czego Cię uczono bo strzela się również do celów metalowych, gongów, poperów, sylwetek, celów ruchomych w przebiegach , rzutków a nawet kurków ;) Swiatczy tylko o tym, że g..no wiesz o strzelaniu a eksperta strugasz. 20:45, 13.06.2019


TomekqwertyTomekqwerty

10 4

Mnie uczono że z broni strzela się tylko i wyłącznie do tarczy 14:45, 13.06.2019

Odpowiedzi:5
Odpowiedz

KrzychKrzych

2 4

Nie wiem czego Cię uczono bo strzela się również do celów metalowych, gongów, poperów, sylwetek, celów ruchomych w przebiegach , rzutków a nawet kurków ;) Swiatczy tylko o tym, że g..no wiesz o strzelaniu a eksperta strugasz. 20:50, 13.06.2019


@Krzych@Krzych

3 1

No jak ,,świaTczy" to faktycznie wiesz co piszesz he he. Naucz się poprawnej polszczyzny a dopiero potem się wypowiadaj o strzelectwie, bo wstyd czytać takie ,,mądrości". 21:06, 13.06.2019


KrzychKrzych

1 1

Jasne @Krzych. Wstyd to się z tobą zadawać. Przyczepiłeś się do pomyłki i to jest żałosne. 21:34, 13.06.2019


@Krzych@Krzych

1 0

To, że ktoś ukończył nauczanie podstawowe eksternistycznie to żaden wstyd, natomiast ,,światły" wpis troglodyty to już insza inszość. Zatem warto przeczytać kilka razy swoje przemyślenia, tudzież sprawdzić błędy w wordzie zanim się wciśnie ,, dodaj komentarz". Ot taka przyjacielska porada :-) 22:01, 13.06.2019


#@Krzych#@Krzych

1 0

;) Zabawne. Podałeś przepis na Trola z umiejętnością korzystania z edytora tekstów. Trudno z Takim dyskutować bo zacznie Cię obrażać jak każdy anonimowy Trol w sieci. 07:14, 14.06.2019


ZuzaZuza

3 1

No gdyby na posesję komendanta dotarł śrut z wiatrówki sasiada i trafił jego psa to pod jaki paragraf by to podlegało....?
Najwyraźniej trzeba budować betonowe ogrodzenia bo można się przypadkiem na terenie własnej nieruchomości nadziać na śrut z czyjejś wiatrówki. A jak sasiad zapragnie sobie postrzelac z kuszy albo procy....jeżeli prawo go nie ogranicza to czemu on ma sie ograniczać.
Najpierw piesek..... i co dalej ....
22:19, 13.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz