Zamknij
REKLAMA

Sznurki. Zabili cegłą jeża? Sprawę bada policja

14:16, 07.08.2019 | W.D.
REKLAMA
Skomentuj
fot.archiwum/W.Drewka

Kartuska policja sprawdza, czy grupa młodych ludzi znęcała się na jeżem, a następnie zabiła go uderzając zwierzę cegłą. O takim zdarzeniu poinformowali policję świadkowie. - To jest niesłychane bestialstwo - mówi nasza Czytelniczka, która opowiedziała nam o sprawie. 

Do zdarzenia miało dojść w miejscowości Sznurki (gm. Chmielno). Zdaniem naszej Czytelniczki, grupka młodych ludzi znęcała się nad jeżem. 

- Rzucali w niego cegłą i wreszcie zabili tego jeża. Zawiadomiliśmy policję - mówi nasza rozmówczyni. - Według mnie to byli obcokrajowcy i wydaje mi się, że rozmawiali ze sobą po niemiecku. To jest niesłychane. Przypuszczam, że oni w Niemczech nie dopuściliby się czegoś takiego. Szkoda, że przyjeżdżają na Kaszuby i niszczą tutejszą przyrodę. 

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia zebrali materiał dowodowy i ustalają w tej chwili wszelkie okoliczności zdarzenia. 

- Rzeczywiście otrzymaliśmy takie zgłoszenie i policjanci, którzy udali się na miejsce przesłuchali świadków, którzy twierdzili, że doszło do znęcania się i zabicia jeża. Zabezpieczono truchło, które zostało przekazane do badań. Ich wyniki pozwolą określić co było przyczyną śmierci zwierzęcia - mówi Artur Socha, rzecznik prasowy KPP Kartuzy. - Policjanci zbierają w tej chwili materiał dowodowy w tej sprawie. Czekamy na opinię lekarza weterynarii. Wówczas zostanie podjęta decyzja o dalszym toku postępowania. 

Zgodnie z przepisami ustawy o ochronie zwierząt za znęcanie się i zabicie zwierzęcia grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat. 

REKLAMA
(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (23)

kaczorkaczor

36 9

Surowo ukarać złoczyńców-nie darować, nie umarzać. 14:23, 07.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mopsekmopsek

37 5

Obojetnie kto by to zrobil, trzeba surowo ukaracz, zadnych prac spolecznych, niech zwyrodnialcy poczuja, ze zwierze tez zasluguje na szacunek nawet w Polsce. Zeby policja wziela sie do roboty. 14:39, 07.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Powstaniec warszawskPowstaniec warszawsk

26 6

skoro niemcy to zwiększyć priorytet przestępstwa, na szczególnie bestialskie i do więzienia!!! powołać się tez na ustawę antynazistowską!!! 14:44, 07.08.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

mopsekmopsek

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


gredzgredz

0 0

niemiecki nazisto mopsek stul swój tęmpy zakuty ... 06:30, 12.08.2019


jo,jojo,jo

11 10

Na pewno ich zaatakował a oni się tylko bronili. 14:54, 07.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zdzisek Zdzisek

39 4

Kur...wa to Ja biorę jeża z mojego ogrodu do kartona i wywoże do lasu, żeby go nic tragicznego nie spotkało ,a takie gnoje jeża cegłą zabijają . 15:00, 07.08.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

EhEh

5 2

To źle robisz bo najpewniej ma on gdzieś w okolicy swoje legowisko, ogród przecina jego trasę. 16:17, 07.08.2019


Zdzisek Zdzisek

5 3

Niemożliwe. Musiał się pod bramą dostać innej możliwości raczej nie ma wejść ani wyjść. Lepiej mu będzie w lesie pod warunkiem że nie ma tam Niemców 16:41, 07.08.2019


Mesjasz_chmieleńskiMesjasz_chmieleński

19 9

Hitlersyny w akcji? widać poczuli się bardzo pewnie, może trzeba ich odwiedzić i nauczyć dobrego zachowania? 15:44, 07.08.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

reoreo

3 1

ty gopek chmielenski jestes, jakim prawem bluxnisz chamie 04:38, 08.08.2019


do reodo reo

0 2

uderz w stół co szkopku? 13:00, 08.08.2019


JeżozwierzJeżozwierz

10 18

Czy ratownicy reanimowali jeżyka? 16:03, 07.08.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

lekaszlekasz

3 7

może ciebie zreanimują przez anusa... 17:39, 07.08.2019


Asia Sznurki Asia Sznurki

8 5

jak by cii ceglowka zabili psa to co baranku byś powiedział to jest wielka nienawiść w móżgu mlodego czlowieka ktory wymaga obserwacji i leczenia psychiatrycznego !
19:51, 07.08.2019


GópekGópek

8 28

Rozumiem, że policja teraz zbiera każde truchło z ulicy i ustala kto jest sprawcą śmiertelnego wypadku? Komuś nieźle odbija...... 16:55, 07.08.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

PajacuPajacu

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


#pajacu#pajacu

4 3

Na razie truchlem jesteś ty 00:11, 08.08.2019


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


ObywatelObywatel

11 3

A może to nie byli Niemcy tylko kaszubskie volksdojcze przebrane za Niemców 😆 06:25, 08.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

trotyltrotyl

6 4

to na pewno oni byli z gdańska, bo tam jest niemiecki językiem urzędowym🤠😮 09:14, 08.08.2019


justa1justa1

4 3

jeże są pod ochroną !!!!! 18:25, 08.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Malgosia 2Malgosia 2

0 2

Ludzie boja sie reagować nie wolno !! Kara za to musi byc!! Ciekawe co sad stwierdzi I Weterynarz.
22:46, 09.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz