Zamknij
REKLAMA

Przyjaźń. Mieszkańcy zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę

09:20, 12.08.2019 | W.D.
REKLAMA
Skomentuj

Aż 4,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał 35-letni mieszkaniec Żukowa, któremu w Przyjaźni mieszkańcy uniemożliwili dalszą jazdę. Mężczyzna został przekazany policji. Jest jednym z kilku pijanych kierowców zatrzymanych w miniony weekend. 

Coraz częściej dzięki zdecydowanej reakcji przypadkowych osób, udaje się wyeliminować z ruchu drogowego pijanych kierowców. Tak było tym razem w piątek wieczorem w Przyjaźni. Jak informuje Artur Socha, rzecznik prasowy kartuskiej policji, mieszkańcy zatrzymali 35-letniego mieszkańca Żukowa, który kierował oplem vivaro. Mężczyzna był kompletnie pijany, próbował się wyrywać, ale mieszkańcy nie dali mu uciec. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce przebadali 35-latka alkomatem i okazało się, że ma on prawie 4,5 promila alkoholu w organizmie. 

Okazało się też, że mężczyzna miał  też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Kierowca znów stanie przed sądem. Tak jak pozostali nietrzeźwi zatrzymani w ten weekend. W niedzielę Grzybnie w ręce policji wpadł 51-latek, którzy prowadził motocykl mając w organizmie 2 promile alkoholu. W Gowidlinie zatrzymano zaś 28-latka kierującego hondą, który miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Nieco mniej, bo około 1 promil w wydychanym powietrzu miał 42-latek, który kierował skuterem w Leźnie. 

Z kolei w poniedziałek około godz. 7.00 w Hopowie policjanci zatrzymali kierowcę vw T4, który prowadził mając w wydychanym powietrzu 0,5 promila alkoholu. 

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (19)

sierpień 80sierpień 80

6 0

taka to przyjaźń alkoholu do kierowcy 09:58, 12.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WiliWili

3 26

Tak źle, a tak niedobrze. Z jednej strony pijak za kierownicą, z drugiej donosiciele 10:17, 12.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

betbet

5 0

i cale szczescie ze doniesli i ze nie zdazyl nikomu nic zrobic 15:30, 12.08.2019


Janusz-Polak-RodakJanusz-Polak-Rodak

15 1

Co drugi pijany zatrzymany ma zakaz sądowy prowadzenia, więc może ktoś sie zastanowi jaki jest jest sens tego. 10:28, 12.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

kaczorkaczor

8 0

To ciągle pisze, że tak to jest.W takim wypadku wyrok sądowy powinien być min 5lat obozu pracy,a nie jak sądy głaszczą pijaków. 11:34, 12.08.2019


@Wili@Wili

21 0

Wolisz by potrącił twoją rodzinę i zabił kogoś?Pewnie też lubisz jeździć pod wpływem? W Przodkowie troje dzieci zginęło (bracia) ojciec przerzył bo młodemu po spożyciu chciało się jeździć. Jeszcze zadzwonił szybko na policję że mu ałto ukradli a sam ucieka do domu. Na szczęście od razu został namierzony.
Brawo dla Mieszkańców !!! Ja też bym tak postąpił:) 10:31, 12.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

............

18 2

Te 5 tyś. Obligatoryjnej grzywny to mało powinno być 10 tyś. + przepadek auta na rzecz skarbu państwa to by wtedy dało do myślenia 10:47, 12.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

#........#........

9 1

5 tys to minimum, to że nadzwyczajne kasty bardzo łagodnie traktują potencjalnych morderców to już nie wina policji, przypomnę tylko, ze nadzwyczajna kasta pijanej żonie marszałka Struka umorzyła postępowania czyli przekładając to na chłopski język uniewinniła ją ;) 12:18, 12.08.2019


@Willi@Willi

24 3

To nie są żadni donosiciele!!!!! Wkurza mnie takie podejście. To są odpowiedzialni ludzie, którzy wiedzą, że pijany kierowca na drodze może zabić niewinną osobę. Takim ludziom należą się wyrazy uznania i szacunku. Tak powinno być w zdrowym społeczeństwie, które powinno reagować na wszelką patologię. I tak powinno być na porządku dziennym, wtedy będzie naprawdę bezpiecznie. Musimy dbać o własne otoczenie. Jeżeli ktoś nie szanuje bezpieczeństwa innych ludzi, to musi ponieść tego konsekwencje. To samo dotyczy zaśmiecania, palenia śmieci w piecach, czy stosowania przemocy. Odpowiedzialni ludzie reagują bo robią to nie tylko w swoim interesie, ale i w twoim i twoich bliskich. Jeśli jeszcze tego nie rozumiesz, to znaczy że masz problem, ale jest to tylko twój problem. 11:14, 12.08.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

OlafOlaf

2 1

Nietykalność? Haha 😂
Dobre sobie
Obywatelskie zatrzymanie coś Ci to mówi? 16:28, 12.08.2019


WiliWili

1 0

Nie akceptuję jazdy po alkoholu, ale wkurza mnie to dnoszenie by tylko sąsiadowi dokuczyć. Ale jak kogoś okradają to nagle sami ślepi, nikt nic nie widział, nikt nic nie słyszał. 08:37, 13.08.2019


nietykalnośćnietykalność

0 21

Ciekawe jak go zatrzymali? Ktoś chwycił za rękę, za bluzę.
Pokrzywdzony może dochodzić swoich praw. Nikt nie ma prawa szarpać, ciągnąć, łapać.
Na to też są paragrafy.
Niech tylko spróbuje ktoś mnie dotknąć palcem, to się jeden z drugim zastanowi. 12:48, 12.08.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

HeheHehe

8 1

Nietykalny słuchaj jeśli widzisz złodzieja który gwałci kobietę to też stoisz i patrzysz,
przrpraszam pana,proszę tego nie robić? Czy dajesz w ryja?
Przestępstwem jest brak reakcji przeciw przestępstwu. 13:45, 12.08.2019


yanooschyanoosch

13 0

Ja spróbuję! I jak będziesz wsiadał za kółko pod wpływem to wcale nie dotknę cię palcem, tylko piąchą w dziób tak, że się kopytami nakryjesz cymbale jeden! 13:47, 12.08.2019


d/wd/w

5 0

Takiemu trzeba walnąć w jego zakręcony dedzmar sztachetą,a szkoda ręki. 15:40, 12.08.2019


Powtarzam ....Powtarzam ....

11 0

Łajza uchlana za kółkiem, bez prawa jazdy, bo zabrane powinien mieć wytatuowane obowiązkowo na czole słowo PIJANICA a przedtem odebrany samochód (jako narzędzie zabójstwa). Nic innego na razie nie skutkuje !! 19:03, 12.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz