Zamknij
REKLAMA

Ręboszewo. Kompletnie zniszczony samochód i jedna osoba ranna

09:11, 06.09.2019 | W.D.
REKLAMA
Skomentuj
fot.W.Drewka

Trudno uwierzyć, że osoba poszkodowana w porannym wypadku koło Ręboszewa doznała jedynie niegroźnych obrażeń. Policja ustala w tej chwili okoliczności zdarzenia. 

Do zdarzenia doszło po godz. 7.00. Nieopodal Ręboszewa, na drodze wojewódzkiej nr 228 doszło do zderzenia dwóch osobówek: audi i suzuki. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, 42-latka kierująca suzuki rozpoczęła manewr wyprzedzania, ale w tym momencie w tył jej samochodu uderzyło audi, którego kierowca również wykonywał taki manewr. 

W wyniku zderzenia aut suzuki zostało jedynie lekko uszkodzone, natomiast audi zjechało z drogi uderzając w drzewo i uległo całkowitemu zniszczeniu. Na szczęście 41-letniemu kierowcy nic poważnego się nie stało. Trafił do szpitala, ale jedynie na obserwację. Kierowcy obu aut byli trzeźwi. 

fot.W.Drewka

fot.W.Drewka

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (60)

kierowcakierowca

24 6

Już w Brodnicy Górnej wyprzedzał na ciągłej z dużym przyśpieszeniem
09:22, 06.09.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

fizykfizyk

2 2

chyba z prędkością a nie z przyspieszeniem ;) 12:20, 06.09.2019


@ fizyk (amator)@ fizyk (amator)

5 1

Szybkość była duża MIĘDZY wyprzedzanymi samochodami, zaś PODCZAS wyprzedzania potrzeba przyspieszenia, które przekracza szybkość PRZED oraz PO wyprzedzeniu. Przyspieszenie to różnica między TWOJĄ prędkością, a prędkością wyprzedzającego cię pojazdu.
Może to być różnica np. 30 km/godz. a może być 130 km/godz.
Jeżeli nie zdołałeś dostrzec marki, modelu ani koloru samochodu, który cię wyprzedził, to znaczy, że jego PRZYSPIESZENIE było naprawdę zaje..ste. Korepetytor fizyk (tej lekcji udzieliłem ci gratis).






20:51, 06.09.2019


KacKac

26 14

Facet jechał jak wariat , wyprzedzał kilka samochodów w sposób zagrażający życiu innych. Powinien ponieść max. karę 09:27, 06.09.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

infoinfo

7 4

Baba jechała zgodnie z przepisami (zakładam) i zajechała jemu drogę powodując wypadek więc jaką powinna dostać karę ? 12:18, 06.09.2019


To u nas częste ....To u nas częste ....

5 2

Amatorzy "rajdowcy" bez umiejętności rajdowych szpanują między niedołęgami bez podstawowych umiejętności najprostszej jazdy.
Typowym efektem jest ta rozwałka. To tak, jakby na placu zabaw urządzić strzelnicę treningową broni ostrej. Cieszmy się, że dziś żyjemy, bo jutro .... któż to wie ????? 21:17, 06.09.2019


#Kac#Kac

6 24

Wiec szkoda, ze przeżył ;) 09:57, 06.09.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

##Kac##Kac

5 7

Baranie jesteś mało rozumny. Dobrze że inni przeżyli. Wariat mógł innych pozabijać. Karę max. powinien nu wymierzyć sąd! 10:09, 06.09.2019


@##Kac@##Kac

9 1

Tylko że to suzuki jest winne nie audi. Widać jesteś taka sama sierota na drodze, nawet prostego manewru nie umiecie wykonać. 12:19, 06.09.2019


ŚwiadekŚwiadek

22 17

No i hu* że wyprzedzal co się dziwić jak Jak ludzie po za terenem zabudowanym jadą 60 na godzinę, to ta babka winna zaczęła wyprzedzanie nie patrząc w lusterka bo jej tak wolno 10:23, 06.09.2019

Odpowiedzi:9
Odpowiedz

OkokOkok

8 9

Ha ha 60 bo może takie warunki a po za terenem to 70 jest więc *%#)!& tlumaczenie. Poza tym audi uderzyło w bok Suzuki więc jego wina jechał jak *%#)!& to i poniósł karę.dobrze że innym nic nie zrobił 11:18, 06.09.2019


PiotrekkPiotrekk

13 10

Panie @świadek prędkość 90km/h na drodze publicznej w terenie niezabudowanym to prędkość dopuszczalna/maksymalna !!! Jeżeli ktoś czuje się bezpiecznie przy 60km/h to niech sobie jedzie te 60 - żadne przepisy mu tego nie zabraniają. To tacy wariaci jak ten kierowca Audi powinni ponosić karę, bo przekraczają prędkość i łamią przepisy wyprzedzając na ciągłej - to oni stanowią zagrożenie! Niestety będzie pewnie tak, że to kierująca Suzuki będzie winna bo się nie upewniła, że nadjeżdża pirat. 11:57, 06.09.2019


TYLE W TEMACIE WOLNETYLE W TEMACIE WOLNE

13 2

"kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością nieutrudniająca jazdy innym kierowcom" (art.19 ust.2 pkt 1). Oznacza to, że policja może nas ukarać za zbyt wolną, niebezpieczną dla innych kierowców jazdę. Nowy taryfikator mandatów za zbyt wolną jazdę przewiduje 50-200 zł mandatu oraz 2 punkty karne. 12:10, 06.09.2019


@Okok@Okok

8 1

akurat uszkodzenia suziki świadczą a zajechaniu przez niego drogi, nie jest to uderzenie boczne ani tylne tylko typowe dla ludzi zajeżdżających drogę.

Kierowca Audi nawet jeśli jechał szybko to nie spowodował tego wypadku. 12:23, 06.09.2019


@Piotrekk@Piotrekk

11 2

Jak w prawie idealnych warunkach ludzie się boją jechać 60km/h to powinni oddać prawo jazdy i siedzieć w domu !

Strach pomyśleć co takie sieroty robią jesienią i zimą. 12:25, 06.09.2019


PiotrekkPiotrekk

5 1

Proszę mi wskazać, gdzie jest napisane że ta Pani jechała 60km/h. Skąd w ogóle jakiś mit, że wszyscy jeżdżą 60km/h? Pojęcie utrudnianie ruchu jest tak szerokim i niedoprecyzowanym stwierdzeniem, że równie dobrze może oznaczać że ktoś kto jedzie 80km/h też utrudnia ruch. Jakoś nie sądzę aby policja karała kogoś za jazdę 60km/h. Zresztą mowa w artykule nie jest o tym, że ktoś jechał zbyt wolno i spowodował wypadek tylko wręcz odwrotnie. Ale jeżeli tak bardzo szukacie winnego, bo kierowca z AUDI przecież tylko przekroczył prędkość i jechał jak wariat to oczywiście możecie zwalić na normalnych kierowców, którzy nie wiadomo dlaczego w ternie zabudowanym jadą 50km/h a w niezabudowanym nie przekraczają 90km/h 13:21, 06.09.2019


@TYLE W TEMACIE WOLN@TYLE W TEMACIE WOLN

1 1

A powiedz mi znawco tematu, pojazdy, które poruszają się po naszych drogach a ich max prędkość wg homologacji to 45km/h. To wg Ciebie jaki to typ kierujących? zamulacze czy piraci, wszak jadą z max, prędkością dopuszczalną.
Powiedz kto i na jakiej podstawie ocenia czy dany kierowca jedzie za wolno? Tak są pasy ruchy gdzie jest określona minimalna prędkość, ale nie widziałem takiego w okolicy.
Jest też przepis, że kierujący ma poruszać się z taka prędkością, która umożliwia mu panowanie nad pojazdem i bezpieczne wykonywanie manewrów. Więc nim zaczniesz wlepiać mandaty tym zamulaczom, może zaczniemy wlepiać tym, którzy przekraczają prędkość, sądzę, że wynik bedzie druzgoczący dla tych drugich. 17:32, 06.09.2019


do @TYLE W TEMACIE Wdo @TYLE W TEMACIE W

0 0

samobójstwo... i nie ze względu na prędkość tylko tragiczną konstrukcję aut. W życiu bym czegoś takiego dziecku nie kupił. 23:35, 06.09.2019


DO do @TYLE W TEMACIDO do @TYLE W TEMACI

1 0

A ja bym właśnie kupił. Skoro kierowcy nic się nie stało przy takim strzale to raczej jest bezpieczne, spójrz na uszkodzenia auta i spójrz że wnętrze auta pozwoliło kierowcy nieucierpieć 08:13, 07.09.2019


AUDIAUDI

9 1

W tył? Wydaje mi się, że uszkodzenia są z lewego boku. 10:27, 06.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

19861986

25 3

Wina kierowcy Suzuki. Nie upewniła się w lusterku czy może zacząć manewr wyprzedzania. Tak jak mówi kolega AUDI uderzenie jest z lewego boku a nie w tył pojazdu 10:51, 06.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

audiaudi

1 0

ale on miał audi.. więc jest inny. Teraz kupi jakieś japońskiego rumpla i wszyscy będą siedzieć cicho. 12:27, 06.09.2019


Kogo Wina? To rozstrKogo Wina? To rozstr

9 10

Moim zdaniem było to tak że kobieta która jak to napisali rozpoczęła manewr wyprzedzania miała pierwszeństwo więc jeśli gość jechał 140km/h środkiem jezdni bo na pewno nie 90 to nie miał szans wyhamować mialem kolizje podobna przy 100km/h i nic takiego nie było . A narożnik Suzuki jest wyrwany a nie wgnieciony . Gdybym to ja miał wyjaśnić kto ponosi winę to kierowca audi ponieważ niedostosowanie prędkości brawurowa jazda więc dałbym 1000zl 21punktow. Ale z tego co kojarzę to widywałem gościa w czarnej a3 który siadał na dupę i wyprzedzał gdzie popadnie zawsze między 6 a 7 12:39, 06.09.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Mozambik Mozambik

6 1

Ciekawe określenie - pierwszeństwo podczas wyprzedzania, Ty tak na serio? Masz prawo jazdy? korzystasz z niego? - to go oddaj do wydziału komunikacji, bo opowiadasz głupoty i zrobisz krzywdę jeszcze komuś. Ktoś kto zamierza wykonać taki manewr ma bezwzględny obowiązek upewnić się, że nie zajedzie drogi innemu pojazdowi poruszającemu się drugim pasem, i tu nie ma znaczenia, czy skrzyżowanie, czy linia ciągła, nastąpiło zajechanie drogi pojazdowi, który znajdował się na drugim pasie. 18:49, 06.09.2019


@Kogo Wina? To rozst@Kogo Wina? To rozst

0 1

kolejna ameba za kołkiem....

23:43, 06.09.2019


JozekJozek

6 3

Źle pospawany był jak widać 🙂 12:41, 06.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

d/wd/w

2 0

był powiązany drutem i poklejony mąką z jajkiem. 21:48, 06.09.2019


Kogo winKogo win

1 3

Adnotacja do wcześniejszego komentarza. NIE MYLIC ZAMIAR WYPRZEDZANIA A W TRAKCIE WYPRZEDZANIA. SA TO DWIE ROZNE SYTUACJE 12:42, 06.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Powtarzać próbujeszPowtarzać próbujesz

0 0

to, co opisał w komentarzu do pierwszego postu @korepetytor. Czytałeś, czy nic o tym nie wiesz ? 23:58, 06.09.2019


Byłem_widziałem.Byłem_widziałem.

17 7

Sytuacja taka jak ze ścigaczami. Gość zapier...a nie patrząc na innych uczestników ruchu. Babka z suzuki na pewno patrzyła w lusterko upewniła się czy nic nie stoi na przeszkodzie żeby mogła rozpocząć manewr wyprzedzania, ale w tych dwóch sekundach od upewnienia się do rozpoczęcia wyprzedzania pojawił się idiota który pędził około 150-180km/h i też rozpoczął wyprzedzanie bo przecież ma szybsze auto i może wyprzedzać cały szereg aut. A gdzie zasada ograniczonego zaufania? Przecież kierowca audi podjął ryzyko i chciał wyprzedzić cały szereg aut. Na odcinku prostej od Borucina do Maksa udało się mu nie zrobić krzywdy innym i sobie, ale niestety później jak widać nie było już tak kolorowo. Mam nadzieję, że już nigdy nie spotkam tego idioty na drodze. 13:16, 06.09.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

d/wd/w

1 0

Dowalić temu baranowi i niedorajdzie. 21:21, 06.09.2019


infoinfo

2 1

ale idiota to kierowca suzuki ? ja też mam nadzieje że mnie nikt nie zepchnie z drogi.

BTW: gdy masz mocniejsze auto to zajeżdżanie drogi podczas wyprzedzania jest standardem ! i nie mówię tu o dużych prędkościach tylko jakimś sensownym przyspieszeniu. 23:42, 06.09.2019


szkoda szkoda

1 4

Niemcy cofają liczniki na potęgę. Potem auta trafiają do Polski
Cofanie liczników to nie tylko polski patent. Niemiecka policja opublikowała raport, z którego wynika, że za Odrą nawet 1/3 używanych samochodów ma sfałszowany przebieg. 14:33, 06.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do szkodaDo szkoda

2 0

Tak dla ścisłości to już tak się nie sprowadza aut z Niemiec jak kiedyś i nie liczy się przebieg tylko stan i kondycją pojazdu więc o co ci chodzi???
To odpowiedz teraz który passat jest lepszy ten co zrobił 180 tysięcy kilometrów w jeździe miejskiej i szutrowej czy ten co zrobił 300 tysięcy na autostradzie???
Także licznik nic nie ma wspólnego z bezpieczeństwem, więc skończ tworzyć głupoty 00:29, 08.09.2019


@Byłem_widziałem.@Byłem_widziałem.

8 8

Serio upewniła się? Słabo jej wyszło. Samo patrzenie w lusterko to za mało. W ciągu tych dwóch sekund to samochód jadący 100km/h, pokonuje nieco ponad 50m, jadący ponad 150km/h w czasie dwóch sekund pokonuje dystans ponad 80m itd. Tutaj Pani się najprawdopodobniej nie upewniła, że może podjąć manewr wyprzedzania, uszkodzenia Suzuki wskazują, że zajechała drogę pojazdowi, który najprawdopodobniej był w jej martwym polu, najzwyczajniej zepchnęła pojazd, który był na drugim pasie. To tyle z winy Suzuki, i to kierująca wg opisanych danych w artykule jest tą, która doprowadziła do kolizji.
Kierowca Audi, może i jechał szybko, ale przecież piszecie, że wszyscy jadą za wolno ,jeden jechał szybciej i od razu lament. Teraz do tych co narzekają na tych co jadą 60km/h a nawet dla niektórych 40km/h. Przykład rozbitego Audi pokazuje, że im większa prędkość tym mniejsze szanse na unikniecie niebezpiecznej sytuacji, mniej czasu na reakcje, mniej czasu na hamowanie, dłuższa droga hamowania itd.
Dodam też, że wszystkie drogi w powiecie kartuskim, to nie są drogi szybkiego ruchu, to rejony turystyczne, gdzie jeździmy by podziwiać krajobrazy :P.
8/10 kierowców przekracza dozwolona prędkość, dla 4/8 wszyscy jadą za wolno, dla 2/8 dziwne ale oni trafiają na takich co jadą przed nimi 40km/h, 1/8 trafia sie taki jak ten z Audi.
Tych 2/10 to 1/10 jedzie w miarę rozsądnie i zgodnie z przepisami, następny 1/10 to ten który jedzie te 60km/h- a to rzadkość i dla tych pozostałych mistrzów kierownicy nie powinien byc problemem aby go wyprzedzić.
15:05, 06.09.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Sporo takich mamySporo takich mamy

3 1

szpanerów bez wyobraźni, którzy mając pod maską 300 koni i opony o szerokości bębna w pralce myślą, że mogą prać po wąziutkich krętych szosach z prędkościami crossowymi. Na szczęście mamy surowych egzaminatorów w postaci drzew. DRZEWO prawdę ci powie, JAK potrafisz jeździć !!! 17:17, 06.09.2019


@Sporo takich mamy@Sporo takich mamy

3 0

eee te weź coś na uspokojenie chłopie.

i wypraszam sobie... mam 540ps 0-200 robię w 12,6 sek a moja prędkość średnia po rejonie wynosi 20-3x kmh! 23:39, 06.09.2019


@ eee@ eee

0 0

O tobie nie myślałem - ty jesteś w porząsiu. Czasem biegam sobie obok szosy rano i wreszcie wiem, że to ciebie wyprzedzam, bo tak wolniutko jeździsz, prawie bez używania silnika. Pozdro. 23:52, 06.09.2019


OlfazOlfaz

2 0

No interpretacja może być 50/50. Kto będzie miał dobrego papugę ten wygra. Pytanie w którym miejscu powstało to uderzenie na drodze. Bo on mógł już uciekać w lewo. Jeśli mówcie że jechał jak wariat to dowodzi tezie. "Nawet poszkodowany często przyczynia się do spowodowania kolizji. " 15:36, 06.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jakie to szczęścieJakie to szczęście

6 0

że "byli trzeźwi" i jechali jak trzeźwi. Boję się pomyśleć co by było gdyby byli pijani ...... 17:04, 06.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

@ Jakie to .......@ Jakie to .......

0 0

10/10 20:52, 06.09.2019


kaczorkaczor

3 1

Może wytłukło mu ten poplątany rozum. 21:25, 06.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Rychu p Rychu p

5 4

Wiadomo że jej wina nie patrzyła w lusterka tylko myślała że jej się należy wyprzedzanie bez upewnienia się i się grubo przejechała 07:29, 07.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Grasza . ..Grasza . ..

6 2

Powinni jej prawko zabrać dożywotnio przez takie gapy,giną niewinni ludzie dobrze że nikt nie szedł poboczem 07:31, 07.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

baba jagababa jaga

1 5

ja jechałam w środę po 5 rano i też jeden burak łódką mnie wyprzedzał na tym odcinku a od strony kartuz jechał czarny sam myślę że kierowca był wstrząśnięty bo musiał się zatrzymać żeby nie było czołówki z ciężarowym który ma w nosie auta osobowe bo jego uszkodzenia będą niewielkie a osobówka nie ma szans na przeżycie takiej kraksy😡 08:04, 07.09.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

jaka baba?jaka baba?

5 2

I teraz powstaje pytanie; z jaką prędkością ty jechałaś, że kolesiowi w ciężarówce puściły nerwy i zaczął cię wyprzedzać? 16:51, 07.09.2019


BlokadaBlokada

3 1

Ciężarówki tego typu mają założone blokady max prędkości w okolicach 90km/h. czy 95km/h. Jak mu tam wcześniej w tych zakrętach jechałas 40-50km/h to nie dziwota, że Cie na prostej zaczął wyprzedzać, pewnie też należysz do tych mistrzów prostej, gdzie rozpędzasz się na prostej do 80km/h, a widząc zakręt już depczesz po hamulcu i zwalniasz do tych 40-50. Skąd to przekonanie, że uszkodzenia ciężarowego będą niewielkie? tam koszt zderzaka, belki, chłodnicy, reflektora,stopnia, to juz połowa wartości Twojej osobówki. 10:41, 08.09.2019


ta takta tak

3 2

Niemcy cofają liczniki na potęgę. Potem auta trafiają do Polski
Cofanie liczników to nie tylko polski patent. Niemiecka policja opublikowała raport, z którego wynika, że za Odrą nawet 1/3 używanych samochodów ma sfałszowany przebieg. 14:12, 07.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

no i dobrzeno i dobrze

1 2

wariat zawsze łamie przepisy powinien dostać zakaz prowadzenia pojazdów 20:26, 07.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PO lityka PO lityka

1 0

Dwa razy obiecać to jak raz dotrzymać . 09:58, 08.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

drygdryg

2 0

Czytając te komenty zaczynam się bać jeżdzić po kaszubskich drogach .
Już wiem skąd się biorą miszczowie kierownicy . Znajomość przepisów zatrważa .
No i większość ma radar w oczach , wiedzą i widzą ile jechało ołdi . 11:13, 08.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tak taktak tak

1 2

Niemcy cofają liczniki na potęgę. Potem auta trafiają do Polski
Cofanie liczników to nie tylko polski patent. Niemiecka policja opublikowała raport, z którego wynika, że za Odrą nawet 1/3 używanych samochodów ma sfałszowany przebieg. 12:18, 08.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mistrzowie łódekmistrzowie łódek

1 0

w Kartuzach już od 5:00 na ul. Zamkowej powinni stać policjanci i mierzyć prędkość. Te pędzące łódeczki na pewno 50 km/h nie jadą. 19:01, 08.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KajakKajak

2 0

Są i tacy, którzy twierdzą, że śmigają ponad 100km/h. Poza tym tam mało kto jedzie 50km/h, jadąc tą ulicą przy małym natężeniu ruchu to zrównując się z pozostałymi jest to około 70-80km/h- i wtedy ciężko się włączyć do ruchu, i ci potrafią trąbić, że im zajeżdżasz drogę, gdyby jechał te 50km/h włączający się do ruchu zdąży "mu odjechać". A jak jest rano i po południu ruch, to nie przekraczają tych 50km/h i też chwilkę trzeba poczekać na jakąś lukę. 08:11, 09.09.2019


PRAWDAPRAWDA

0 2

Niemcy cofają liczniki na potęgę. Potem auta trafiają do Polski
Cofanie liczników to nie tylko polski patent. Niemiecka policja opublikowała raport, z którego wynika, że za Odrą nawet 1/3 używanych samochodów ma sfałszowany przebieg. 20:14, 08.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZiomZiom

1 0

Ty skończy z tymi przebiegała bo słabo się robi a tym audi to koniu jechał?

20:43, 08.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

taka prawdataka prawda

0 2

Niemcy cofają liczniki na potęgę. Potem auta trafiają do Polski
Cofanie liczników to nie tylko polski patent. Niemiecka policja opublikowała raport, z którego wynika, że za Odrą nawet 1/3 używanych samochodów ma sfałszowany przebieg. 10:09, 09.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Zmień tę płytęZmień tę płytę

0 1

matołku. Zaciął ci się patefon ???? 20:33, 09.09.2019


QwertyyQwertyy

1 0

Też widziałem tego bałwana z Audi, jechał jak wariat, wyprzedzał na trzeciego na podwójnej ciągłej, dla mnie nie ma znaczenia kto komu zajechał drogę, takich wariatów drogowych trzeba eliminować, na szczęście jak widać potrafią się sami eliminować, oby jak najmniej takich pseudo mistrzów kierownicy 23:37, 13.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SędziaSędzia

1 0

Ocenicie sami, wniosek sądu może być i będzie tylko jeden. Czy się to komuś podoba czy nie.
Suzuki będzie winne ponieważ przystąpiło do manewru wyprzedzania, będąc już wyprzedzanym.
08:02, 19.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz