Zamknij
REKLAMA

Babi Dół. Śmiertelny wypadek na DK nr 20

07:33, 31.01.2020 | W.D.
Skomentuj
fot.W.Drewka
REKLAMA

W Babim Dole (gm. Żukowo), na drodze krajowej nr 20 osobówka dachowała i uderzyła w drzewo. Jak informują strażacy, jedna osoba zginęła na miejscu, jedna zaś została ranna. Ruch w miejscu zdarzenia odbywa się wahadłowo. 

Do zdarzenia doszło po godz. 6.00. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierująca peugeotem 21-letnia kobieta, jadąc od strony Kościerzyny prawdopodobnie próbowała uniknąć zderzenia z dzikiem, wpadła w poślizg i dachowała. Kierująca autem poniosła śmierć na miejscu. Do szpitala trafił zaś 24-letni pasażer. 

fot.KPP Kartuzy

fot.W.Drewka

fot.W.Drewka

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (94)

NickNick

5 3

(*) 07:40, 31.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

............

0 0

Wielcy królowie szosy 10:45, 01.02.2020


MeteorolodzyMeteorolodzy

8 3465

ostrzegali przed ślizgawicą. Nie wszyscy traktują takie ostrzeżenia poważnie ..... R.I.P. 07:44, 31.01.2020

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

YyyyYyyy

3313 3

Jak wyskoczy dzik to nie ważne czy ślisko czy nie... Próbując uniknąć zderzenia różne rzeczy się dzieją niekoniecznie związane z śliską nawierzchnią. 08:10, 31.01.2020


Kierwoca Kierwoca

5 1

Czytanie ze zrozumieniem się kłania przecież napisali że próbowała uniknąć zderzenia z dzikiem ? 10:45, 31.01.2020


oszalały oszalały

8 0

Czy te łapki w dół i do góry oszalały jeszcze nigdy nie było aż tyle łapek 11:43, 31.01.2020


OdpowiedzOdpowiedz

2 2

Ile na liczniku ? 12:45, 31.01.2020


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


PugPug

0 1

Czerwony, jakiś mały, starszy model 08:04, 31.01.2020


HmmHmm

2 1

A co to ma do rzeczy jakim Oni samochodem jechali? ? 09:20, 31.01.2020


TediTedi

3 3

To jest Borcz gmina Somonino 07:50, 31.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ekolodzy Ekolodzy

31 20

I co? Dalej będziecie gonić myśliwych! 07:52, 31.01.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Do wyżej Do wyżej

17 6

Świetna logika. 07:56, 31.01.2020


m.m.

15 3652

Tak, dalej będziemy gonić myśliwych. Najwięksi szkodnicy w przyrodzie. 08:44, 31.01.2020


Haha Haha

2 6

Pewnie,że będziemy gonić myśliwych, to ich wina, że niezabili jeszcze wszystkich dzików, ale też saren,jeleni ,łosi i innych zwierząt 10:29, 31.01.2020


AnonimowyAnonimowy

29 2

Wyrazy współczucia dla Rodziny i bliskich [*] 08:00, 31.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dziki.dziki.

46 22

W końcu ma nastąpić masowy odstrzał dzików. Niemcy mogą robić masowy odstrzał, a u nas wszyscy antypolacy twierdzą, że nie można. Od wielu lat dziki chodzą po ulicach w Trójmieście, np. na obrzeżach Sopotu. Ten, kto chce zniszczyć polskie rolnictwo oraz celowo doprowadza do powstania zagrożenia dla ludzi (jak w przypadku tragicznego zdarzenia opisanego w artykule), będzie nadal krzyczał "bronić dziki". 08:03, 31.01.2020

Odpowiedzi:5
Odpowiedz

Dzik jest przyczynąDzik jest przyczyną

4 10

jednego wypadku na 3000 - a co z pozostałymi 2999. 08:13, 31.01.2020


@dzik jest@dzik jest

13 1

Dziki są przyczyną większej liczby zdarzeń drogowych. Na szczęście nie wszystkie kończą się tak tragicznie, jak to dzisiejsze. Sam kiedyś wpadłem w stado dzików, kręcących się na jezdni. Nic mi się nie stało, bo dużo wcześniej hamowałem i w momencie zderzenia miałem znikomą prędkość, a to tylko dlatego, bo widziałem z daleka, że z niewyjaśnionych powodów inny pojazd stoi w środku nocy na jezdni z dala od jakichkolwiek zabudowań. W zdarzeniu z moim udziałem skończyło się tylko na uszkodzeniu dwóch pojazdów. Nikt nie zginął, bo kierowcy nie wykonali tzw. manewru obronnego, lecz "walili" na wprost, a nie w drzewo lub na pole. 08:39, 31.01.2020


ProsteProste

16 5

W tym kraju śmierć w wypadkach ponosi około 4 tys rocznie, bywa że jest to mnie, a bywało że było i ponad 5 tyś, do tego kilka setek tysięcy zostaje kalekami na resztę życia, w statystykach używa sie określenia ranni, ale Ci ranni często trafiają na wózek inwalidzki, miesiącami przebywają w szpitalu, po zakończeniu leczenia nie prowadza już takiego życia jak przed wypadkiem, zostają osobami niepełnosprawnymi, z utratą wzroku, amputacją kończyn itd.
Więc jeśli dzięki odstrzałowi tych zwierząt uda się uratować choćby to jedno życie ludzkie z tych 3000 wypadków, spowodowane przez dzika, to nie widzę problemu. Jeśli ekologom, tak drogie jest to życie dzika, niech stoją przy drogach i je przeprowadzają w bezpiecznych miejscach. 08:49, 31.01.2020


@Proste@Proste

6 8

Twoja ksywka odzwierciedla twoje myślenie 08:57, 31.01.2020


@ Proste ???@ Proste ???

0 1

Wedle twego "rozumowania" jeśli dzik powoduje wypadek 1/3000 to należy wybić wszystkie dziki - to co należy zrobić z tymi co powodują wypadki 1/3 czyli pijakami ?? Ta sama recepta ??? 18:45, 31.01.2020


Ekolodzy Ekolodzy

11 15

I co? Dalej będziecie gonić myśliwych! 08:50, 31.01.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

TAKTAK

6 3931

TAK będziemy gonić :) 09:12, 31.01.2020


OoooooOooooo

2 5

Ale sztucznie nabita liczba "łapek w dół"... Słabe... 10:34, 31.01.2020


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Aga111Aga111

7 0

Taki komentarz jest nie na miejscu!!! Ja te osoby znam! I przykro się czyta takie bzdury, idiota tylko tak może napisać!!! 09:06, 31.01.2020


Rozmowa z pajacem wyRozmowa z pajacem wy

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


PoirytowanyPoirytowany

5 0

Chciałbys żeby była to osoba z twojej rodziny. I co dalej byłoby ci do smiechu pacanie! 09:18, 31.01.2020


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Aga111Aga111

6 1

Baby masz w nosie!!! 09:08, 31.01.2020


Człowiek używający mCzłowiek używający m

6 0

I znowu drajwer, ja nie mogę! Tirowcy niech walą co i gdzie chcą, a Ty sobie walnij w łeb to może mózg wróci na swoje miejsce. :) 09:19, 31.01.2020


WiedźmaWiedźma

6116 4

Bardzo mi przykro z powodu tej tragedii. Współczucia dla rodziny.
Apeluję do komentatorów żeby się opamiętali. Mam wrażenie ,że większość to młodzi ludzie pozbawieni empatii, współczucia i wyobraźni. Ta młoda kobieta u progu życia zginęła naprawdę, w realu! To nie jest gra komputerowa, to się zdarzyło naprawdę. Przykre jest, że wasze mózgi to papka, twarożek , gdzie żadna szarka komórka nie ma szansy na przeżycie. 09:29, 31.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ewa 1990Ewa 1990

3 7

Może ktoś wie skąd była ? :( o wiele młodsza od mojej córki :( 09:33, 31.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Gość Gość

1 0

Ze Skrzeszewa, blisko od domu. Potwierdzone info 13:23, 31.01.2020


myślenie nie bolimyślenie nie boli

16 10

Ludzie, w artykule napisano "prawdopodobnie próbowała uniknąć zderzenia z dzikiem" PRAWDOPODOBNIE - czyli jest to teoria a nie fakt!!!! Nie ma dowodu, że to był dzik ale widzę, że już został skazany.

Zupełnie jak w TVPis - "prawdopodobnie wziął łapówki" i ludziki przyjmujące informację bez namysłu, wpadają w tą pułapkę manipulacji i na podstawie teorii, skazują często niewinnych ludzi.

Czytanie i słuchanie ze zrozumieniem nie boli !!! 09:56, 31.01.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

... ...

4 5

Od kiedy PiS ma swoja telewizję? 10:22, 31.01.2020


G7G7

0 4

Masz całkowitą rację, załóżmy więc że było to jakieś zwierze 10:23, 31.01.2020


Ciebie boli.Ciebie boli.

4 2

@od kiedy pis ma tv - od dawna.
Kiedyś TV nawet jak nie patrzyłem w ekran, to był włączony, teraz to zmieniam kanał, a jeszcze częściej po prostu wyłączam, to samo z radiem- programem pierwszym. Widać wyraźną różnicę pomiędzy tym co jest teraz a tym co było kilka lat temu.
@myślenie nie boli
Serio, to takie istotne czy to był dzik, czy wilk czy żubr? czy nawet krokodyl? 10:54, 31.01.2020


Szybki i wscieklySzybki i wsciekly

3 4

Wiadomo skąd byla owa kobieta?
R.I.P. 10:02, 31.01.2020

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

Wściekły Wściekły

2 4

Wiadomo skąd był dzik ? 11:42, 31.01.2020


LlamaniaLlamania

0 0

Z lasu
14:52, 31.01.2020


GośćGość

0 0

Skrzeszewo 22:19, 31.01.2020


??

0 0

? 23:24, 01.02.2020


(*)(*)

4329 3

Wyrazy współczucia dla rodziny i szybkiego powrotu do zdrowia dla partnera 10:18, 31.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


oooooooooooo

3 1

Ale sztucznie nabita liczba "łapek w dół"... Słabe... 10:35, 31.01.2020


@G7@G7

4 0

Bot - z Expresu to spowodował ze łapek w górę jest grubo ponad 2000? Żałosne!!!!!! 11:00, 31.01.2020


moderatormoderator

7 1

Bot - z Expresu to spowodował ze łapek w górę jest grubo ponad 2000? Żałosne!!! 10:56, 31.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

G7G7

1 2

Zaznaczam komentarze warte uwagi :-) 11:34, 31.01.2020


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Serio???Serio???

4 1

Żałosne!!!!! 12:20, 31.01.2020


LolllLolll

0 0

Je......ta w lep 14:33, 31.01.2020


TakiTaki

0 0

Taki komentarz musiał napisać bezmuzg, kobieto *%#)!& Się w pusty łep 18:14, 31.01.2020


też ekolożkateż ekolożka

0 0

oj kobieto, kto cię wychował 19:11, 31.01.2020


Tepić dzikiTepić dziki

10 2

Teraz zawołajcie tych swoich aktywistów na miejsce zbrodni to jeden z tych dzików uratowanych przez nich szkoda że giną niewinni ludzie na miejscu tej kobiety powinien być członek rodziny aktywistów to otworzyloby im oczy 12:33, 31.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AKTYWISTAAKTYWISTA

0 0

Miejsce zbrodni? Dzik był u siebie.








15:54, 31.01.2020


Szybko szybciej Szybko szybciej

3 8

Jak to się mówi noga na gaz i do przodu hulaj duszo 12:40, 31.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

I oponI opon

2 4

Patrzcie i uczcie się jak działa prędkość względem blachy do tych co nie mają wyobraźni 12:48, 31.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MuminekMuminek

2 1

Takie małe pudełko nawet przy 50k/h potrafi się rozsypac warto dostosować prędkość do warunków jazdy I patrzcie na lasy bo wiadomo że każdego dnia setka zwierząt tamtędy przebiega 12:53, 31.01.2020


PawlakPawlak

7 1

Gdyby jechała VW nic by się nie stało. 12:54, 31.01.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

HehHeh

3 0

Śmiej się ale stary ww ma twardy przodzik 12:56, 31.01.2020


ZeFirZeFir

1 0

Jo, szczególnie Passat jest
twardy. 15:48, 31.01.2020


..............

2 2

Trzeba zapinac pasy w sytuacji dachowania ratują życie .nie wiem jak było w tej sytuacji .ale straszna tragedia 12:55, 31.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Patrz i reagujPatrz i reaguj

2 4

Ja zawsze przez las jadę 40/50km/h wiadomo że w każdej chwili może wyskoczyć zwierzyna. Wystarczy patrzeć na znaki które nas o tym informują i dostosować prędkość do panującej sytuacji przy odrobinie wyobraźni tego zderzenia nie można było uniknąć ale z pewnością można było je zminimalizować trzeba pamiętajcie każdego dnia setki zwierząt przebiegają ulicę czego pewnie niejednokrotnie byliście świadkami. 13:11, 31.01.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

21oct21oct

1 3

No i słusznie robisz. Ja też zwalniam jak przejeżdżam przez las lub w miejscu, gdzie wiem, że zwierzaki wędrują i takie postępowanie nieraz uchroniło mnie przed uderzeniem w zwierzę. Zawsze wtedy łatwiej wyhamować i jest szansa na jego wcześniejsze zauważenie. Musimy pamiętać, że my ludzie nie jesteśmy sami na tym świecie, a zwierzęta nie mają świadomości niebezpieczeństwa. 14:00, 31.01.2020


@21oct@21oct

1 2

Czyli że zwierzęta nie odczuwają niebezpieczeństwa? A jak lis atakuje kure to rozumiem że ona nic nie wyczuwa że ktoś jej coś chce zrobić? Jak tygrys poluje na antylope to ona też nie ucieka bo się boi tylko bawi się w ganianego z tygrysem? 14:15, 31.01.2020


kubicabeeemwukubicabeeemwu

0 1

ja w ogóle do lasu nie wjeżdżam bo się boje że może mi coś wyskoczyć 18:05, 31.01.2020


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


EjzeEjze

0 0

Co ci się stało wszystko dobrze ? 14:31, 31.01.2020


TypieTypie

1 0

Nie kobiete tylko menopauze 14:34, 31.01.2020


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


KierowcaKierowca

1 2

Uczcie dalej kierowców na samochodach z abs esp I chgw z czym. Człowiek młody bez kasy zdaje prawko kupuje furę bez abs czy esp z 1.1 żeby nie zapłacić za oc rocznej pensji z oponami 165 I jak to ma się trzymać jezdni 14:39, 31.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

..

0 1

. 15:13, 31.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TirowiecTirowiec

1 0

Liche auto to raz, a dwa, ciekawe czy pasy były zapięte. Dobrze, że dzisiaj miałem inną trasę. Skakanka daje radę zawsze! 15:40, 31.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wielka tragediaWielka tragedia

0 0

A jak Ona miała na imię? 16:01, 31.01.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

.... ....

0 0

Elwira 16:24, 31.01.2020


..............

0 0

Rysiek 16:47, 31.01.2020


KsaweryKsawery

0 0

Andżelika a nie żadna Elwira 18:38, 31.01.2020


PusiaPusia

1 0

Kiedy różaniec i gdzie? Podajcie proszę...muszę być... 17:05, 31.01.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

RóżaniecRóżaniec

0 1

Jakbyś znała to wiedziałabyś gdzie 17:50, 31.01.2020


NickNick

1 0

Kiedy różaniec? Na pewno od dzisiaj przez 3 dni.
Gdzie? Na pewno w kościele lub domu pogrzebowym.
Mam nadzieję, że pomogłem. 19:16, 31.01.2020


Tez jestem matkąTez jestem matką

0 1

Ludzie!!!!!pomyślcie zanim cos napiszecie.... 17:26, 31.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NickNick

0 1

Wielka tragedia, współczucia dla rodziny zmarłej (*)
P.S. Jedziesz przez las w nocy? Używaj klaksonu co jakiś czas! Ploszysz w ten sposób zwierzynę, która ucieka w przeciwnym kierunku czyli w las a nie na drogę. 19:08, 31.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz