Zamknij
REKLAMA

Kartuzy. Sprawca zniszczenia tablic w parku zatrzymany

14:44, 13.02.2020 | W.D.
Skomentuj
REKLAMA

Kartuskim policjantom udało się ustalić i zatrzymać wandala, który zniszczył ustawione w parku przy kartuskim dworcu tablice upamiętniające patrona tego miejsca - Henryka Kotowskiego. Wandalowi grozi nie tylko odpowiedzialność karna. Gmina zamierza wystąpić o zadośćuczynienie z powodu poniesionych strat.

Tablice, które stanęły w kartuskim parku przygotowali mieszkańcy miasta i krewni dr. Henryka Kotowskiego, którym zależało na upamiętnieniu tego wybitnego lekarza, działacza kaszubskiego, oddanego społecznika i patrona parku przy dworcu. Plansze wytrzymały zaledwie jeden dzień - zostały zniszczone.

Gmina Kartuzy wystąpiła z ultimatum - osoba odpowiedzialna za zniszczenie tablic miała zgłosić się sama, albo sprawa zostanie przekazana policji. Ponieważ nie było odzewu, kartuscy funkcjonariusze zajęli się szukaniem wandala. Dzięki nagraniom z monitoringu udało im się go "namierzyć". 

- Policjanci ustalili, że sprawcą tego czynu mógł być 29-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego - mówi Piotr Gdaniec, p.o. rzecznika prasowego kartuskiej policji. - Mężczyzna został zatrzymany i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Usłyszał już zarzuty. Za zniszczenie mienia grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 

Mężczyznę chce też pociągnąć do odpowiedzialności gmina Kartuzy

- Wystąpimy o zapłatę zadośćuczynienia za szkody, które zostały wyrządzone - mówi Mieczysław Gołuński, burmistrz Kartuz. - Wszelkie przypadki wandalizmu muszą być piętnowane, ponieważ naprawianie szkód wiąże się z dużymi wydatkami, a w grę wchodzą przecież pieniądze podatników. Ta sytuacja powinna być też przykładem, że służby takie jak policja czy Straż Miejska działają bardzo skutecznie i każdy przejaw chuligaństwa czy wandalizmu w naszej gminie będzie ścigany. 

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (19)

KartezjuszKartezjusz

9 17

Czy Kartuzy to już stan umysłu? 15:12, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hahahahahaha

10 2

brawo smolińsci 15:13, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

........

26 3

Gonić go! Niech płaci! :) 15:16, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OkonekOkonek

13 14

"a w grę wchodzą przecież pieniądze podatników" święte słowa, tylko dlaczego w pewnych sytuacjach ta troska jest taaaaaaaaaaaka ogromna, a w innych zlewka totalna, a no tak, trzeba od gościa kasę ściągnąć, bo może zabraknąć kasy na następną tablicę z przeprosinami. 15:34, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Audi i seatAudi i seat

19 3

A ten młody pasażer z a4 co pół Kartuz ma zdemolowane z tym nie mądrym kolega z seata co ma jakiś drut w oku, to są bezkarni? Gdzie policja w nocy, kamery na Kartuzach nie działają? 15:41, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jak zapłaci?jak zapłaci?

9 2

Jak będzie siedział w *%#)!& za pieniądze podatników, to jak zapłaci?
Nie ma żadnej własności, nic mu nie wezmą to jak to zostanie rozwiązane? Jak i z czego gmina ściągnie pieniądze? 17:08, 13.02.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

joooo ...joooo ...

0 0

nigdzie nie mieszka, nic w mieszkaniu nie ma - tak samo jak ten syn adwokata co dziesiątkami podpalał samochody na ulicach .... po prostu biedaczyna !! 19:02, 13.02.2020


... ...

4 0

O ile dobrze wiem to zakład karny moze go wziąć gdzies do roboty i kasę z tego co zarobi przeznaczyć na pokrycie szkód. 20:06, 13.02.2020


Pokazać gębę tegoPokazać gębę tego

14 1

małpiszona przed zapudłowaniem ! Jego sąsiedzi będą wreszcie wiedzieć kto poniszczył im różne rzeczy wokół domów. 18:59, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

krecikkrecik

11 1

Nie lubię określenia ,,Policji się udało"! Jak by nie byli fachowcami, to by go nie złapali. Serdecznie pozdrawiam! 20:49, 13.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ChomikChomik

2 1

A ile procent skradzionych samochodów jest odnajdowanych przez fachowców ???
Statystyki mówią, że 7% -- chyba że się uda, no to wtedy 8% rocznie. 08:05, 14.02.2020


faraon 11faraon 11

8 3

co to znaczy przyznał się do winy?? tzn był torturowany??? 20:49, 13.02.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

To był pierwszyTo był pierwszy

0 1

reportaż w którym zagrał główną rolę, więc się przyznał, bo był z siebie dumny ! Pewnie do tej pory się chwali znajomym dziewuchom, że grał w filmie. 08:12, 14.02.2020


KleoKleo

0 0

Tak były tortury na bydlim rynku? 08:30, 14.02.2020


legionistalegionista

1 1

tylko że on nie gra w filmie, to nie aktor, nie zna dziewuch i wykańcza wszystkich kartezjuszów, niczym batman w filmie mroczny rycerz, rozwala wszystkich, którzy trudnią się reżyserią bądź filmem, także rozwala każdą napotkaną tablice 10:08, 14.02.2020


Juzwa_zbokJuzwa_zbok

2 2

Ona temu winna, ona temu winna, że nie dała mu pieroga! 11:32, 14.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AwasAwas

2 1

ale gdzie??? u was??? 11:56, 14.02.2020


wandalizm wandalizm

7 2

Dla mnie wandalizmem jest masowe wycinanie drzew w miejskich parkach, przy ulicach , deptakach, placach zabaw. WSTYD DLA WŁODARZA !!!
Dotyczy to tez baraku nadzoru nad porządkiem w parkach zwłaszcza Kotowskiego gdzie przebywa codziennie mnóstwo rozwydrzonej młodzieży zostawiającej po sobie syf , śmieci , pobite butelki itp. , o pijaczkach już się nie rozpisuje. 13:47, 14.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz