Zamknij
REKLAMA

Ponad 100 strażackich interwencji w związku z silnym wiatrem

09:59, 13.03.2020 | W.D.
REKLAMA
Skomentuj

W powiecie kartuskim wciąż trwa jeszcze usuwanie skutków silnego wiatru, który dał się we znaki wczoraj. Strażacy interweniowali już ponad 100 razy, usuwając głównie powalone drzewa. Są też przypadki uszkodzonych dachów. Jest też jedna ofiara śmiertelna - to kierowca, który zginął w samochodzie, na który spadło drzewo.

W rejonie Sulęczyna i Stężycy wciąż może nie być prądu - trwa usuwanie awarii (dane na godz.10.00). Jak informuje Marek Szwaba, rzecznik prasowy PSP Kartuzy, strażacy wciąż odbierają jeszcze zgłoszenia dotyczące konieczności usunięcia połamanych konarów lub drzew. Szacowanie strat trwa. 

Jak już informowaliśmy, w Skrzeszewie Żukowskim uszkodzony został dach budynku mieszkalnego. Z kolei w Nowej Sikorskiej Hucie wiatr powalił stodołę. 

Do groźnej sytuacji doszło też w Kartuzach, gdzie drzewo przewróciło się w centrum miasta. Jak wynika z nagrania opublikowanego w sieci, o wielkim szczęściu mogą mówić kierowcy i przechodzień, który uciekł w ostatniej chwili. Na szczęście w momencie upadku drzewa nikogo nie było też na chodniku na ul. Dworcowej.

Do tragedii doszło natomiast w Łyśniewie Sierakowickim. Tam drzewo spadło na przejeżdżającego busa, którym podróżowały trzy osoby. Mimo reanimacji na miejscu zmarł 51-letni kierowca auta. Do szpitala trafił zaś jeden z pasażerów samochodu. 

Na dziś także wydano ostrzeżenia przed silnym wiatrem, który w porywach może osiągać do 80 km/h. 

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Anty powiecAnty powiec

0 2

Grodzki i Powska spółka oni temu winni 21:49, 13.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KaszuKaszu

0 0

Drzewo ważniejsze od człowieka, szkoda że nie walnęło na obrońców tych spruchnialych ekologów


19:52, 14.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone