Zamknij
REKLAMA

Banino. Potężny pożar domu jednorodzinnego

22:40, 01.05.2021 | W.D.
Skomentuj fot.nadesłane/Jakub
REKLAMA

W Baninie (gm. Żukowo) doszło wieczorem do pożaru budynku jednorodzinnego. Ogień objął dach budynku. Straty są bardzo wysokie. 

Późnym wieczorem doszło do pożaru poddasza i dachu budynku dwukondygnacyjnego w Baninie. W akacji gaśniczej wzięło udział 6 zastępów straży pożarnej. 

Domownikom udało się w porę wyjść na zewnątrz. Według wstępnych ustaleń strażaków, prawdopodobną przyczyną pożaru mogła być nieszczelność przewodu kominowego. Starty oszacowano wstępnie na około 250 tys. zł. 

(aktual. 2.05. godz. 8:06)

 

 

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (24)

JoJoJoJo

36 1

To jest straszne, to jest żywioł. Nie życzę nikomu.
00:02, 02.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KtosiekKtosiek

33 4

I to jest dramat. W dzień gdy inni odpoczywają, grillują i spotykają się ze znajomymi inni tracą cały dobytek swojego życia... 03:15, 02.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DrajwerDrajwer

25 4

To przykre jak w ciągu jednej chwili można stracić dorobek życia .......... żywioł ogień woda wiatru powietrza nie możemy zatrzymać ....... 08:39, 02.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OloOlo

4 22

A gapie bez maseczek, jeszcze zarażą strażaków... 10:31, 02.05.2021

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

DrajwerDrajwer

8 4

Przepraszam ale zamknij swoją maskę na kłódkę 10:50, 02.05.2021


spadochroniarzspadochroniarz

2 0

Spadaj olo, najgorsze w tym wszystkim oprócz pożaru, jest filmowanie w pionie.
Może filmowiec chciał udowodnić, w sobotę w nocy trzyma pion. 14:53, 02.05.2021


OJ OloOJ Olo

0 0

Tobie najwyraźniej już te maseczki zaszkodziły 22:17, 04.05.2021


NiestetyNiestety

7 6

Często domy budowane są po kosztach przez ekipy, gdzie 1 na 10 wie co robi. Prawidłowo zbudowany komin w domu, który nie ma jeszcze 100 lat wyklucza takie pożary. A pożary od ciągów kominowych zdarzają się też przy nowoczesnych systemach kominowych, gdzie niemożliwe jest, aby przy prawidłowym montażu i zwykłej eksploatacji doszło do pożaru (1. Ceramiczny przewód kominowy, 2. Specjalistyczny preparat do łączenia, klejenia. 3. Izolacja z wełny mineralnej na grubej folii aluminiowej. 4. To wszystko w keramzytowy pustaku. 5. Tynk). Rozumiecie? 11:55, 02.05.2021

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

DrajwerDrajwer

2 7

A zdajesz sobie sprawę co kto to kierownik budowy ..... 12:08, 02.05.2021


SerioSerio

12 1

Drajwer, Ty jesteś z Polski? Masz więcej niż 12 lat? To Ci wytłumaczę. Kierownik budowy w Polsce przy prywatnych inwestycjach to jest iluzja na 100%. To najłatwiejszy dla nich zarobek. Są wręcz zdziwieni, że chcesz, żeby przyjechali i coś ocenili. Tutaj dotykamy tematów z którymi stykam się z racji wykonywanego zawodu 320 dni w roku i nie wiem ci mam Ci powiedzieć, skoro wiesz „swoje”. 12:54, 02.05.2021


GośćGość

2 6

A Ty jakiś inspektor,rzeczoznawca?Czy może z reklamą jakiejś ekipy budowlanej wyskoczysz?
13:16, 02.05.2021


JestemJestem

5 1

Po pierwsze jestem po prostu dorosłym, samodzielnie żyjącym i myślącym człowiekiem. Oczywiście mieszkającym i pracującym w Polsce. I to już temat zamyka. 19:34, 02.05.2021


ElektrykaElektryka

6 6

To samo. Instalacje robi jakiś gamoń. Bo „on umie” i robi to od 2 lat. Tylko jest półrobotem, nie fachowcem. Umie coś zamontowa, ale z racji, że wykształcenie to ma np. cukiernika, a nie elektryka, to nie zdaje sobie sprawy z wielu rzeczy. Później taka instalacja nie jest odbierana jak trzeba, tylko szwagier sąsiada zna kogoś, kto podbija. I tak po włożeniu miliona w dom, kaszubski inwestor chytrzejszy niż baba z Radomia traci wszystko w pożarze…. 12:01, 02.05.2021

Odpowiedzi:7
Odpowiedz

ElEl

1 5

Fachowiec elektryk się odezwal co nie jeden raz został w.....y. 12:30, 02.05.2021


kotecekkotecek

1 4

człowieku niewieszz co piszesz tam wszystko było sprawdzane przez odpowiednie osoby .więc takie komentarze zostaw dla siebie.rodzina straciła cały dorobek życia.wiec daruj sobie durne komentarze.niewiesz to się nieodzywaj 12:46, 02.05.2021


@kotecek@kotecek

3 1

Ja wie, że papier wszystko przyjemnie. Ja wskazuję na realne problemy jakie jednak występują nawet Ty dobrze wiesz o czym mówię. Każdy dobrze wie. 12:56, 02.05.2021


GośćGość

0 4

Gamoń co robi dwa lata,w jakimkolwiek fachu.Nawet cukiernik,jak będzie dany fach wykonywać z pasją.I będzie to dane stanowisko go wciągać.To uwież ,że będzie lepszym fachowcem jak ten z dwódziestoletnim stażem.I będzie dążyć aby się nie cofać.Tylko z coraz to nowszą technologią być na bieżąco.Jak I samymi przepisami dotyczącymi norm. 13:38, 02.05.2021


PodstawyPodstawy

6 0

Tu chodzi o podstawy. Jak ktoś wie dlaczego tak się dzieje, a nie inaczej czy to w elektryce czy murarce i umie to zrozumieć, będzie fachowcem i będzie mu łatwiej, a co najważniejsze bezpieczniej. 95% samouków ma poważne braki w wiedzy i żadne doświadczenie ich nie nadrobi. Robią na czuje, „bo my tak zawsze robim”, bo ojciec tak robił. Całkowicie bezrefleksyjnie jak na XXI wiek, w którym nie można już być specem od wszystkiego. A u nas jak? Zdzichu murarz robi elektrykę, kanalizację, czasem rurę od gazu i tak dalej. Nie jest tak? 14:22, 02.05.2021


DrajwerDrajwer

0 3

Dziś wszyscy we wszystkich zawodach są fachowcami co mają internet .... co tu się dziwić jak urząd pracy przekwalifikuje pracownika X w ciągu 3 miesięcy .... 15:23, 02.05.2021


jołjoł

2 0

w dzisiejszych czasach jest tak że często osoba uprawniona do kontroli i dozoru siedzi w biurze lub domu i zatwierdza wybudowane przyłącza czy inne instalacje w środku bez kontroli w trakcie budowy i na budowie, często wykonawcy, osoby opisujące że mają doświadczenie w zawodzie 15 lat nie mają żadnego zawodu lub skończywszy podstawówkę czy nie skończywszy zawodówki o innym profilu jak budowlany określają się mianem zastępczym mocno i intensywnie nadużywanym mówiąc na siebie "specjalista od....." i tak to się kręci nie zmienia to faktu że trzeba tym ludziom pomóc na forum banino jest link do zrzutka pl. można przestac pitolić bzdety tylko małym datkiem wspomóc. 06:45, 04.05.2021


HmmmHmmm

7 0

Ten co pisze ze nie wiedza co robią to się zgadza ze po kosztach jakiś kolega sąsiad cos robi a największą przyczyna takich porażek jest to ze faceci *%#)!& na materiał a ich zonki prowadzą budowy w szpilkach leginsach i długich paznokciach kiedyś to chłop załatwiał sprawy dziś to robią tzw pani inwestor lub szefowa i temu to wszystko tak wygląda 13:27, 02.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KominiarzKominiarz

8 2

Dlaczego odrazu wszyscy zrzucają winę na zły materiał czy też złe wykonawstwo. Nawet dobrze wybudowany komin podczas pożaru sadzy może się rozszczelnić, zwłaszcza gdy w kominie jest sądzą szklisto-smolista przez którą komin w trakcie palenia się osiąga temperaturę ponad 1400 stopni. A czy zastanowił się ktoś kiedy ostatni raz był kominiarz? Kiedy był czyszczony komin? Kiedy był ostatni przegląd kominiarski? Gdyby wszystko było tak jak należy komin byłby czyszczony w porę przeglądy byłyby robione na czas ilość pożarów spadłaby o połowę.

Zamiast *%#)!& komentować zastanówcie się kiedy u was ostatni raz był kominiarz czy był chociaż raz w roku na przegląd? O regularnym czyszczeniu to już nie wspominam. Kiedy ostatni raz był gazownik sprawdzić szczelność instalacji gazowej, którą trzeba sprawdzić raz do roku? Kiedy ostatni raz był elektryk sprawdzić instalację, którą raz na 5 lat należy przejżeć. A po fakcie ludzie chodzą z płaczem że ubezpieczalnia nie chce wypłacić. Tylko nikt nie wspomina że nie chcą wypłacić za rażące niedbalstwo bo nie dopełnili obowiązkowych przeglądów.

Tak więc na koniec życzę wszystkim spokojnego wieczoru. 21:33, 02.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz