Zamknij
REKLAMA

To już prawdziwa plaga. Kolejna osoba straciła spore pieniądze

09:34, 04.06.2021 | W.D
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. fot.pixabay
REKLAMA

Mimo licznych publikacji i ostrzeżeń, kartuska policja niemal codziennie otrzymuje zgłoszenia od osób, które padają ofiarami oszustów internetowych. Tym razem sporą kwotę straciła 47-latka.

Oszuści wciąż wykorzystują nieostrożność lub roztargnienie osób dokonujących transakcji w siedzi. 47-letnie mieszkanka pow. kartuskiego poinformowała policję, że wystawiła na sprzedaż przedmioty na popularnym portalu ogłoszeniowym.

Od nabywcy otrzymała link z formularzem, w który kliknęła i podała dane dotyczące swojej bankowości internetowej. Oszuści pozbawili ją kwoty 2900 zł. 

To nie pierwszy tego rodzaju przypadek w powiecie kartuskim. Schemat działania oszustów się powtarza, więc wciąż aktualny pozostaje apel o ostrożność, o weryfikowanie otrzymywanych wiadomości. Warto pamiętać, by nie podawać osobom postronnym danych osobowych i związanych z systemami bankowymi. To szczególnie ważne w sytuacji, gdy to my jesteśmy stroną sprzedającą przedmioty, a nie nabywcą. 

(W.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (14)

......

15 2

wciąż dziwi, że sprzedający pozwalają "kupującym" stawiać swoje warunki kupna... no i potem są tego skutki 09:53, 04.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ewelina 23Ewelina 23

8 0

Olx tam wszystko się dzieje...nie podawajcie swoich danych ani nie wchidzcie w linki paczkomatow...tyle się mówi 11:12, 04.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TkaczkTkaczk

10 0

Jeśli coś kupuję ze sklepu internetowego to zazwyczaj przychodzi mail z danymi do wpłaty, nr konta itd, często dołaczają też link, dla ułatwienia dokonania płatności, ja i tak korzystam głównie z bankowości internetowej mojego banku, loguję się i tam wpisuje dane do przelewu, tak jest to nieco pracochłonne, ale wiem, że loguje się do swojego banku, a nie jakiegoś klona.
Ale żeby kupujący przysyłał mi link w którym to ja mam wypełnić jakieś dane do wpłaty? No przepraszam, wszystkie dane są w opisie sprzedawanego przedmiotu.
11:53, 04.06.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jaja

0 0

To chyba w jednym tylko sklepie internetowym kupujesz, który nie ma opcji ułatwiającej transakcje Przelew24, gdzie podczas dokonywania zakupu płacisz np. za pomocą blik bez konieczności późniejszego logowania się do banku i wpisywania wszystkich danych do przelewu. Sprzedający ma natychmiast info, że transakcja została opłacona i może już zacząć procedurę wysyłki towaru bez konieczności odczekania kilku dni aż przelew zaksięguje się na koncie ;) 16:21, 09.06.2021


DrajwerXXDrajwerXX

4 0

Baby, ach te baby.... 12:32, 04.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Krowa nie dojnaKrowa nie dojna

3 1

Ci , którzy promują systematyzację transakcji na sieci, pod pretekstem, że ona ogranicza to cyberprzestępstwa, nie są ani wiarygodni ani odpowiedzialni. 13:01, 04.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KrecikKrecik

3 7

Olx. Potwierdzam. Niestety wprowadzili nowe zasady. Tam trzeba podać wszystkie dane. Z karty i konta. Ludzie dają się nabrać dlatego że banki wprowadzają nowe zabezpieczenia dla siebie. Aby dokonać transakcji zakupu w internecie trzeba podać dane karty plus pin i dla banku to norma. Dla złodzieja fantastyczna okazja. 13:51, 04.06.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Marceli 55Marceli 55

4 0

Co Ty za głupoty piszesz 🤣🤣🤣 15:42, 04.06.2021


FidoFido

1 0

Weź się ogarnij co za głupoty piszesz. 18:03, 04.06.2021


@Krecik@Krecik

14 0

Ty czytasz co piszesz? podać PIN? Nawet gdyby mnie w banku poprosili o PIN do karty, to bym powiedział, że mają się pływać.
Każdy kto prosi Cię o podanie PINu, już powinien być skreślony.
14:24, 04.06.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

KrecikKrecik

0 0

Połowa Kartuz ma konto w tym banku 😁 spytajcie w PKO zapewne będzie duże zdziwienie i wielkie oczy 07:22, 05.06.2021


@Krecik@Krecik

0 0

Widocznie Kreciku trafiłeś na oszustów, bo w żadnym banku nie mają prawa żądać Twojego pinu do karty :)
Jak podawałeś pin to sprawdzaj czy Ci z konta kasa nie ucieka :) 16:54, 09.06.2021


JoopJoop

3 0

Typowa polska mentalność, jeden drugiego oszukać. Oby ten co oszukał za chwilę nie prosił o zrzutkę na leczenie. Na ludzkiej krzywdzie nigdy się nikt nie dorobi. Karma wraca. Oby gnoya rak zżarł. Sieć powinna takie numery blokować po zgloszeniu 17:32, 04.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

@Krecik@Krecik

1 0

Jesteś pewien, że podajesz PIN? a nie przypadkiem kod autoryzacji wykonania operacji?
Bo wiesz, to zasadnicza różnica. 09:41, 09.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz