Zamknij
REKLAMA

Załakowo. Myśliwy pomylił 14-latka z dzikiem? Chłopak jest ranny

09:38, 13.09.2021 | W.D.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. fot.pixabay
REKLAMA

Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia, do którego doszło wczoraj wieczorem w Załakowie. Podczas polowania ranny został 14-letni chłopak. Z naszych informacji wynika, że został postrzelony przez myśliwego, który rzekomo pomylił go ze zwierzyną. 

Do zdarzenia doszło po godz. 20.00 na skraju pola kukurydzy. Z naszych informacji wynika, że myśliwy oddał strzał raniąc nastolatka w nogę. Jak się dowiedzieliśmy, miał tłumaczyć, że pomylił chłopaka z dzikiem. 

Kartuska policja prowadzi w tej chwili postępowanie w tej sprawie.

- Rzeczywiście wczoraj po godz. 20.00 oficer dyżurny KPP Kartuzy otrzymał zgłoszenie o tym, że doszło do postrzelenia 14-latka - mówi Karolina Jędrzejczak, zastępca rzecznika prasowego kartuskiej policji. - Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce potwierdzili, że do zdarzenia doszło podczas polowania. Zabezpieczono broń i amunicję. Ranny 14-latek został zaś przetransportowany do szpitala. Wszystkie materiały dowodowe zebrane w tej sprawie zostaną przekazane prokuraturze. 

Policja nie ujawnia na tym etapie innych szczegółów sprawy. Do tematu więc wrócimy. 

(aktual. godz. 11:07)

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (55)

SczelbaSczelba

40 16

To musiał być jakiś domorosły myśliwy, bo żaden myśliwy nie odda strzału jeśli nie jest pewien do czego strzela, te wszystkie pomyłki są tylko i wyłącznie wynikiem chciwości i chęci za wszelką cenę ustrzelenia trofeum.
Ten nastolatek też musiał chyba jakoś kwiczeć czy coś, że się temu mysliwemu pomyliło, za tą pomyłkę powinno się odbierać uprawnienia, bo taka pomyłka następnym razem może skończyć się czyjąś śmiercia 11:06, 13.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

d/wd/w

11 7

on niedowidzi, jest krótko widzem. 11:42, 13.09.2021


Turysta 2 Turysta 2

32 5

Nie pierwszy przypadek że myśliwy nie widząc dokładnie celu a tym bardziej nie będąc pewnym do czego oddaje strzał dochodzi do ludzkiej tragedii.
Nie tak dawno myśliwy pomylił konia z dzikiem i niestety zastrzelił tego konia. Zaczął się Nowy sezon i oby jak najmniej takich przypadków a najlepiej wcale. 11:08, 13.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Nie myśliwyNie myśliwy

34 3

Uważam, ze to nie sa mysliwi tylko pseudo myśliwi. I co teraz ten głąb nie myśliwy / trzeba być ... żeby strzelać nie wiedząc do czego/ dostanie mandat? powinien mieć sprawę o usiłowanie zabójstwa. Ile osób musi zginąć żeby zrobić porządek z tym towarzystwem. Dlaczego nie są poddawani badaniom co roku? bo kazałoby się ze 90% tzw. myśliwych nie powinno nimi być 11:19, 13.09.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

GigiGigi

8 11

Może to samo z kierowcami...? Wszystkim badania i w mig przestanie co weekend ginąć na polskich drogach kilkanaście osób. A to nie sprawcami najczęściej ci świerzo po badaniach z prawkiem od kilkunastu miesięcy??!? Nie tędy droga! W każdej społeczności znajdzie się ktoś mniej odpowiedzialny i już nieszczęście gotowe...każdy z nas popełnia czasem błąd...
11:30, 13.09.2021


ZaZa

12 1

Za taki wypadek odpowiada się karnie przed sądem,traci się uprawnienia do posiadania broni z automatu. Mandat to to nie za takie czyny... 11:37, 13.09.2021


🤣🤣🤣🤣🤣🤣

16 12

Musiał być łudząco podobny do dzika no i o tej porze pod lasem 11:32, 13.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TttTtt

19 6

Ciekawy czy trzeźwy ten szczelec 11:41, 13.09.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

ZaZa

6 3

Bez sensu. To tylko pijani mogą strzelać? 11:48, 13.09.2021


A123A123

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


????????

19 6

wieczorem o 20 już się robi ciemno, co to za samozwańcze myślistwo??? Obecnie chyba myśliwi należą do związku łowieckiego i chyba mają jakieś nagonki organizują za dnia, więc coś tutaj się nie klei 11:48, 13.09.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Nie wierzę? Nie wierzę?

10 16

Człowieku jeśli nie masz o tym zielonego pojęcia to się nie wypowiadaj. 11:59, 13.09.2021


h,mh,m

9 4

a co chodzisz z noktowizorem po lesie??? a strzelbę jaką masz??? bez lunety??? to żeczywiście w tych kołach łowieckich to rzeczywiście ciamajdy 12:46, 13.09.2021


dzikdzik

15 5

Tyle grzybiarzy teraz w lesie, też bym sobie postrzelał 🤣 potem bym powiedział, że ja tylko na grzyby z flintą chodzę 🤣 11:50, 13.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hmmhmm

15 3

Czy to prawda że myśliwym był dyrektor szkoły ?? ktoś coś wie ? 12:00, 13.09.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

AhaAha

13 3

Tak 12:21, 13.09.2021


RomanRoman

11 2

Tak dyrektor miejscowej szkoły 13:45, 13.09.2021


hubert. hubert.

18 6

U tego pseudo myśliwego w głowie zamiast mózgu to "popcorn" 12:04, 13.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AkaAka

11 7

Napewno *%#)!& sobie coś na odwagę 🍻😂 12:20, 13.09.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

BeataBeata

5 1

I asfalt pozamiatany 🤣🤣 12:23, 13.09.2021


Aka1Aka1

4 1

Napewno bo musiał bo by mu się ręce trzęsły i by nie trafił xd 12:25, 13.09.2021


Trypiciaczka Trypiciaczka

13 5

Bo inaczej bez procentów by nie dało radę niczego upolować 12:25, 13.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


No nie!!!No nie!!!

19 3

Powinien dać sobie spokój z polowaniami jeżeli nie wie do czego strzela!!! 12:45, 13.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Szlomo BazylSzlomo Bazyl

19 6

100% winy strzelca. I nie ma żadnego wytłumaczenia. Jak dla mnie kara bezwzględnego pozbawienia wolności 2-3 lata. 13:03, 13.09.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Tomcio Tomcio

11 3

przecież to była próba zabójstwa. Mógł go zabić, nie ma co oszczędzać kretynów, którzy walą z ukrycia do Bogu ducha winnych ludzi z broni . 13:25, 13.09.2021


Policjant Policjant

5 9

Kara będzie w najgorszym wypadku cofnięcie uprawnieniem w najlepiej nic

Gówniarz postrzelony - złodziej który kradł cudze mienie nie powinno go być dobrze wie ze w kukurydzy grasują dziki i są odstrzały

A rodzice nie nauczyli ze kraść nie wolno

Oby chłopak wyszedł i ma nauczkę

Kraść nie wolno !

Prawo jest prawem - myśliwy dostanie mac odebranie uprawnień ewentualnie wyrok w zawieszeniu 19:16, 13.09.2021


Tomcio Tomcio

12 4

To fajny ten "sport" .
Swoją drogą niezły myśliwy jak nie rozróżnia człowieka od zwierzęcia i ładuje na pałę w dziecko. Ciekawe jakby to niego tak *%#)!& z ukrycia, pewnie z wiaty z podpórki bo inaczej nie potrafią. 13:24, 13.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZxZx

2 12

Myślistwo to nie sport to kultura łowiecka chociaż co niektórym do kultury daleko😉 13:56, 13.09.2021


PsychPsych

11 4

Chyba ten myśliwy jest bardziej niedojrzały niż nastolatek. 13:39, 13.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GigdGigd

30 8

Przecież myśliwi to są wstretni alkoholicy, nie raz widziałem jak myśliwy wyłazi na polowanie ledwo mogąc ustać na nogach...
Z nabitą strzelbą.
Wtedy właśnie dochodzi do tragedii.. 13:39, 13.09.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

MysliwyMysliwy

1 7

Gówno wiesz i w dupie byłeś 06:21, 14.09.2021


GitgGitg

6 0

Wstrętny gnoju, wychowałem się w tym towarzystwie i widzielm dosyć aby móc wypowiadać się w ten sposób. Nie twierdzę, że każdy zabijaka dla rozrywki zwierząt jest alkoholikiem, ale zdecydowana większość do lasu na trzeźwo nie idzie. Mało tego, w samym lesie dwalają się do reszty i oczywiście taki chce strzelać.... temat rzeka.. 08:04, 14.09.2021


WolkiWolki

19 5

Kiedy w końcu zrobimy z nimi porządek. Jak nie społeczeństwo będzie protestować to z czasem zabronią tych komercyjnym polowań! 13:41, 13.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KodomitaKodomita

7 4

To były tzw. strzały znikąd, zdarza się w PolsceWolsce. 14:59, 13.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


zxczxc

1 6

A w jakim celu? 16:03, 13.09.2021


PusiaPusia

2 14

Co za tragedia, niewiarygodne, wręcz niemożliwe, żeby to się mogło stać...módlmy się za tego chłopca, całe życie przed nim...szczęście w nieszczęściu, że Anioł od Pana ochronił jego życie. To jest cud, ale wczoraj była beatyfikacja dwojga świętych osób i może dlatego kule tak poniosło. 16:07, 13.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

odpodp

7 1

Widać, że chyba ciebie poniosło 17:44, 13.09.2021


DaDa

10 5

Policja i tak zamiecie sprawę pod dywan sami znajomi. Pewnie nawet nie przebadano go alkomatem 16:35, 13.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


AhaAha

7 2

To teraz wina młodego że kradł na polu kukurydzy a nie myśliwego to myśliwy powinien mieć 100% pewności że wie do czego strzela a nie że oddał strzał bo coś tam usłyszał, myśliwy który oddał strzał każdy wie kim już on jest i to on powinien ponieść karę a nie młody chłopak którego oskarżacie niby o kradzież 20:12, 13.09.2021


Jan PawełJan Paweł

5 2

ciebie zwyrodnialcu to nawet za człowieka nie mozna uznać! Miejmy nadzieję,że kiedyś(oby jak najszybciej) podobny tobie zwyrodniały chwast odstrzelił ci ten łeb kretyna i sadysty!O ile jesteś faktycznie policjantem to hańbisz ten mundur bo bliżej ci do gestapowca psychopato. 21:59, 13.09.2021


AlexAlex

1 0

Pukniij sie w ten pusty leb zomowski imbecylu po zawodowce. Jakie dziecko kradnie kukurydze w dzisiejszych czasach?! Mysliwi to pijaki i byle komuchy. W mojej miejscowosci mysliwym zostal uposledzony umyslowo syn menela spod sklepu. Inny mysliwy tez jest pijakiem i do tego bylym milicjantem z niebieska karta. Takie smieci dostaja bron do reki. 11:33, 14.09.2021


@ Policjant@ Policjant

11 7

No to żeś walnął jak łysy warkoczem o kant kuli.

Ludzie biegają, niektórzy chodzą z kijkami po drogach wieczorem - wyobrażam sobie, że ktoś może wejść w kukurydzę na przykład za potrzebą i co wtedy? Też byś tłumaczył, że nie powinien tam przebywać? Paranoja człowieku! 20:17, 13.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jankojanko

4 2

kolejny zwyrodnialec morderca z pzł! #zdelegalizować_pzł 21:57, 13.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

obiektywnieobiektywnie

9 2

pzł to organizacja dla psychopatów,sadystów,zwyrodnialców,morderców i wszelakich szumowin!tzw myśliwi to skrzyżowanie pedofila z mordercą! 22:00, 13.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CzytelniczkaCzytelniczka

8 4

Słyszałam że to dyrektor szkoły z Sierakowic.Pajac pracuje z dziećmi a nie odróżnia dzieci od dzika.Strach posyłać dzieci do szkoły bo jak pomyśli że to stado dzików i zacznie strzelać takiem nie można wierzyć 23:12, 13.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do czytelniczkiDo czytelniczki

0 1

To źle słyszałaś, bo to nie dyrektor z sierakowic i po co komentujesz jak g. wno wiesz 12:48, 14.09.2021


!!!!!!

0 2

Ten myśliwy to bardzo bobry człowiek jest , pomocny i normalny chłop ! Nie znacie a oceniacie…! Fakt stała się tragedia ale, ten chłopiec kradł kukurydze - na NIE swoim polu buszował…. napewno obie strony żałują ze znalazły sie w złym miejscu o złym czasie. 22:32, 14.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RolnikRolnik

0 0

Piszesz że nie na swoim polu buszował, co za różnica! A gdyby właściciel był w kukurydzy to byłby na swoim!!! 18:10, 15.09.2021


KukeKuke

0 0

Słuchajcie jak można pomylić dzika z człowiekiem o godzinie 20 z 25 metrów dla mnie jest to nie możliwe sam strzelałem wiele razy wiem o czym mówie ten facet to jakiś psychol pewnie strzelił do dziecka bo go zdenerwowało i teraz żeby nie odpowiadać za to co zrobił doradzono mu albo wiedział ze musi powiedzieć że pomylił człowieka z dzikiem tak sie wykorzystuje prawo w Polsce napisane na kolanie dla własnych korzyści powinni to dokładnie sprawdzic czy rzeczywiscie była taka możliwoąć pomyłki a nie branie wszystkiego na wiare 10:06, 15.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

@!!!@!!!

0 0

Czyli Bóg ukarał obu za jednym razem, bo jeden nie powinien kraść, a drugi nie powinien strzelać :)
No beka. 16:28, 15.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz