Zamknij
REKLAMA

Kolejne osoby tracą pieniądze podczas transakcji internetowych

08:58, 14.09.2021 | W.D.
Skomentuj fot.pixabay
REKLAMA

Kartuska policja odbiera kolejne zgłoszenia od osób, które straciły pieniądze w wyniku działalności oszustów, podających się za osoby zainteresowane kupnem przedmiotów wystawionych na aukcjach internetowych.

Apele o ostrożność podczas dokonywania transakcji w Internecie pozostają nadal aktualne. Kartuska policja znów odebrała zgłoszenia od trzech osób, które padły ofiarą oszustów. 

Mechanizm ich działania się nie zmienia. Osoba wystawiająca przedmiot na sprzedaż na znanym portalu ogłoszeniowym, otrzymuje wiadomość od osoby rzekomo zainteresowanej dokonaniem zakupu.

Ale zamiast przelewu, "klient" wysyła - np. za pomocą komunikatora WhatsApp - link, w który kliknąć ma sprzedający, by pobrać z banku należne pieniądze, podając swoje dane do bankowości internetowej. Poszkodowany traci w ten sposób pieniądze. 

I tak 29 - letnia mieszkanka pow. kartuskiego chcąc sprzedać przedmiot na portalu akcyjnym straciła 2 tys. zł. Kliknęła bowiem w link nadesłany w wiadomości od rzekomego "klienta" i podała wymagane dane. 

19-latek, który również wystawił przedmiot na aukcji i otrzymał wiadomość z linkiem stracił 950 zł. Z kolei 45-latka, która chciała sprzedać w sieci swój głośnik za 95 zł również podała oszustom swoje dane, ale w jej przypadku bank zablokował dostęp do jej konta, więc nie straciła ona pieniędzy. 

Policja ostrzega i apeluje o ostrożność. Nie należy klikać w linki przysyłane od osób, których nie znamy, a przede nie należy podawać danych do logowania w bankowości internetowej, gdy nie mamy pewności co do prawidłowości prowadzonej transakcji. 

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

lollol

2 1

A najlepsze że za wszystkim w 90% stoją nasi inżyniery za wschodniej granicy tzn. Ukraińcy.
Nawet sama Policja to potwierdziła. 15:42, 14.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GlupotaGlupota

2 2

Kiedyś ktoś powiedział gdyby głupota miała skrzydła zasłoniłaby Słońce. Jakże aktualne. Tyle się mówi i dalej sami się proszą .... 20:21, 14.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%