Zamknij
REKLAMA

Stowarzyszenie z Banina: nowa formuła Budżetu Obywatelskiego jest dla nas nie do przyjęcia

15:01, 25.06.2021 | M.D
Skomentuj Zdj. ilustracyjne. fot. archiwum/Magda Dzienisz
REKLAMA

Budżet Obywatelski w formule zaproponowanej przez Pana Burmistrza jest nie do przyjęcia - komentuje nowy pomysł na finansowanie zadań w gm. Żukowo Stowarzyszenie Inicjatywa Mieszkańców dla Banina. 

- Budżet Obywatelski w formule zaproponowanej przez Pana Burmistrza jest nie do przyjęcia. Podział środków i głosów na okręgi, a nie na poszczególne jednostki pomocnicze będzie dyskryminował mniejsze sołectwa z danego okręgu. Budżet Obywatelski ma integrować mieszkańców, a nie wprowadzać podziały czy rywalizację między sołectwami. W naszej propozycji każde nawet najmniejsze sołectwo miało mieć zagwarantowaną własną kwotę do podziału na zadania. Jeżeli kwestia regulaminu Budżetu Obywatelskiego dla całej gminy Żukowo jest sprawą otwartą, członkowie Inicjatywy Mieszkańców dla Banina deklarują chęć pomocy w wypracowaniu ostatecznego rozwiązania -  podkreśla Maciej Pająk, wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Inicjatywa Mieszkańców dla Banina.

Przypomnijmy, że podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej oraz czwartkowej konferencji prasowej burmistrz Wojciech Kankowski zadeklarował, że gmina ogłosi Budżet Obywatelski na 2022 r. Każdy okręg wyborczy będzie miał do dyspozycji określoną kwotę - minimum 100 tys. zł. Mieszkańcy będą mieli możliwość wyboru zadań w ramach tego okręgu. 

Prace nad regulaminem i kształtem Budżetu Obywatelskiego zostaną przeprowadzone przez urzędników, we współpracy z radnymi oraz sołtysami. Ogłoszony ma być w drugiej połowie 2021 roku. Głosowanie na poszczególne zadanie przeprowadzane będzie elektronicznie, będzie również możliwość zagłosowania w siedzibie urzędu. 

[ZT]35918[/ZT]

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Mają racjęMają rację

2 1

Dać mu kolejną czerwoną kartkę! 14:58, 27.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Współpraca?Współpraca?

2 0

Zobaczymy, tę współpracę sołtysów i radnych:) 15:06, 27.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

😭😭😭😭😭😭😭😭

1 0

Co z fontannę w Żukowie trzeba marszałka Struka poinformować bo była z dofinansowaniem UE powinna działać jest ciepło dzieci czekają p.burmistrzu 15:19, 28.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%