Zamknij
REKLAMA

Jaki gryzak dla psa?

08.10, 17.01.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 08.10, 17.01.2023
Freepik

Gryzienie jest naturalnym i jednym z podstawowych odruchów każdego psa. Dzięki gryzieniu pies wyraża i rozładowuje emocje, wypełnia swój czas, a przy okazji masuje dziąsła i czyści zęby. To właśnie dlatego naturalny lub sztuczny gryzak jest przykładem idealnej zabawki dla psa w każdym wieku. Niewielki gadżet pozwoli zająć domowego pupila na wiele godzin, dostarczając mu nie tylko rozrywkę, ale także dobrze wpływając na jego zdrowie, zarówno kondycję fizyczną, jak i psychiczną.

Naturalne gryzaki dla psów

Do najpopularniejszych rodzajów naturalnych gryzaków dla psów zalicza się różnego typu suszone mięsa, ścięgna, skóry i kości. Przykładem takich produktów są odpowiednio przygotowane świńskie uszy i ryjki oraz kurze łapki. Dla psów z problemami żołądkowymi często polecane są wołowe żwacze, oczywiście również suszone. Tego typu gryzaki są stopniowo zgryzane i zjadane przez psa, a zatem pełnią funkcję tymczasowej psiej zabawki, która jednocześnie jest rodzajem smakołyku. Obok mięsnych gryzaków w sprzedaży dostępne są również ich znacznie trwalsze odpowiedniki. Przykładami tego typu gryzaków są elementy jeleniego poroża oraz korzeń wrzośca. To w pełni naturalne zabawki dla psa, bezpieczne dla jego dziąseł i zębów, ale znacznie trwalsze niż standardowe gryzaki w formie odpowiednio spreparowanych kości, skór i ścięgien.

Gryzaki w formie zabawek

Alternatywą dla naturalnych, ale dość drogich i zwykle nietrwałych gryzaków, są specjalne zabawki dla psów do gryzienia. Najpopularniejszą wersją tego typu gadżetów są różnego rodzaju sznury z supłami, które nie ranią psich dziąseł i jednocześnie są niemal niemożliwe do rozgryzienia. Takie gadżety idealnie sprawdzą się także podczas zabaw w siłowanie. Można używać ich również do aportowania, aczkolwiek przy aportowaniu lepiej sprawdzają się piłki i inne akcesoria o mniejszym formacie. Przykładem sztucznych gryzaków są także lateksowe zabawki imitujące wyglądem kurczaka lub świnkę, winylowe kości, gumowe piłki z wypustkami, które podczas gryzienia dodatkowo stymulują psie dziąsła i wiele innych, stosunkowo miękkich gadżetów, z jakich rozgryzieniem będzie miał problem każdy piesek. Sztuczny gryzak do dobra zabawka dla psa, który przez długi czas pozostaje sam w domu. Dzięki gadżetowi pies może wyładować swoje emocje i tym samym będzie miał mniejszą skłonność do niszczenia elementów domowego wyposażenia.

Szukając uniwersalnych zabawek dla psów, do gryzienia, można wybierać pomiędzy gryzakami naturalnymi i sztucznymi. Pierwsze są bardziej apetyczne dla psów, ale mniej trwałe. Drugie są wytrzymalsze i powinny wystarczyć zwierzęciu na dłuższy czas.

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%