Zamknij
REKLAMA

Jak trudne jest założenie hurtowni internetowej?

11:34, 02.12.2021 | materiały partnera

Działalność handlowa prowadzona za pomocą kanałów internetowych to podstawa do tego, by móc dynamicznie rozwijać organizację. Należy jednak przy tym pamiętać, że dobre chęci nie wystarczą. Aby osiągnąć ten cel, niezbędna jest odpowiednia infrastruktura, czyli nowoczesna platforma online umożliwiająca prowadzenie sklepu internetowego.

Hurtownia internetowa online – dlaczego warto skorzystać z tego typu rozwiązania?

Istnieje wiele powodów, które sprawiają, że korzystanie z platformy internetowej online w celu zwiększenia sprzedaży towarów lub usług to bardzo dobry pomysł. Przede wszystkim jest to rozwiązanie pozwalające na usprawnienie lub nawet automatyzację najbardziej powtarzalnych zadań takich jak na przykład:

  • generowanie dokumentów (faktury, zamówienia, rachunki, zestawienia itd.),
  • raportowanie danych dotyczących wielkości i struktury sprzedaży,
  • komunikacja z klientem (jest to możliwe poprzez wysyłanie automatycznych maili informujących np. o statusie przesyłki).

Dzięki temu możliwe jest znaczące obniżenie kosztów ponoszonych przez firmę realizującą sprzedaż za pomocą internetu – niepotrzebne jest wówczas zatrudnianie licznego personelu administracyjnego.

Oczywiście, możliwość automatyzacji to zadań to korzyść istotna, lecz nie jedyna. Co więcej, nie jest ona najistotniejsza. Prowadzenie sklepu online opartego na nowoczesnej platformie do sprzedaży online pozwala nie tylko na usprawnienie działań operacyjnych, ale także – a może nawet przede wszystkim – na umocnienie pozycji konkurencyjnej firmy. Dzieje się tak, ponieważ poprzez sprzedaż w internecie przedsiębiorstwo uzyskuje dostęp do szerokiego grona nabywców właściwie z całego kraju. Dzięki temu nawet drobny sprzedawca produktów np. z Poznania może dostarczać swoje produkty odbiorcom z Lublina, Rzeszowa czy Gdańska. Taki stan rzeczy oznacza, że korzystanie hurtowni online to dobry sposób na rozwój skali prowadzonej działalności biznesowej.

Nowoczesne hurtownie online

Co ważne, wykorzystanie tego typu rozwiązania to możliwość dostępna nie tylko dla sprzedawców detalicznych. Na wykorzystanie hurtowni internetowej w coraz większym stopniu decydują się także firmy realizujące swoje usługi dla klientów biznesowych – sklep internetowy B2B to w ostatnich latach coraz bardziej popularny pomysł na biznes. Nie ma w tym fakcie nic zaskakującego, a na sklep B2B decydują się na przykład sprzedawcy artykułów biurowych, opakowań, środków czystości czy innego szeroko rozumianego wyposażenia dla firm.

Stworzenie hurtowni internetowej we własnym zakresie nie jest niczym prostym. Wręcz przeciwnie, jest to zadanie czasochłonne oraz kosztowne. Na szczęście, możliwe jest skorzystanie z gotowych rozwiązań. Na rynku polskim jest dostępnych obecnie co najmniej kilkudziesięciu dostawców tego nowoczesnego rozwiązania, jakim jest internetowa platforma hurtowa. Podczas wyboru warto zwrócić uwagę, by oferowana przez nich hurtownia internetowa pozwalała na stworzenie takiego sklepu, który będzie zarówno prosty w obsłudze przez klientów, jak i atrakcyjny pod kątem wizualnym. Elementy te to absolutny must have, jeśli chcesz przyciągnąć klientów. Do takich rozwiązań należy między innymi platforma hurtowa do handlu online, jaką oferuje CStore.

W ramach tego rozwiązania sprzedawcy internetowi uzyskują sklep internetowy, który pozwala na szybką realizację zamówień online składanych zarówno przez klientów firmowych (B2B), jak i detalicznych (B2C), automatyczne wystawianie dokumentów oraz umieszczenie oferowanych produktów na stronach internetowych porównywarek cenowych. Oprócz tego klienci mogą liczyć także na takie standardowe udogodnienia jak na przykład sprawdzenie dostępności danego produktu.

Więcej informacji znajdziesz w artykule https://www.cstore.pl/blog/hurtownia-internetowa-czym-jest-i-jak-ja-zalozyc/

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%