Zamknij
REKLAMA

Jaki pokarm dla ryb stawowych jest najlepszy?

11:50, 02.12.2021 | materiały partnera

Oczko wodne to niewątpliwie świetne urozmaicenie do ogrodu czy działki letniskowej. Jednak jeśli chcemy zarybić nasz podwodny ekosystem, to musimy pamiętać o odpowiednim pokarmie. Jaki pokarm wybrać? Ile kosztuje? Gdzie kupić? Tego dowiesz się z niniejszego artykułu.

Jaki pokarm wybrać dla ryb stawowych?

Oczywiście zawsze powinniśmy dobierać pokarm do konkretnych gatunków. Jednak jeśli nasze ryby nie mają określonej diety, to najlepiej będzie wybrać pokarm o dużej zawartości aminokwasów, minerałów oraz witamin. Dzięki temu usprawnimy rozwój naszych podwodnych mieszkańców i udopornimy ich na wodnę choroby. Przykładowo witamina E poprawić też płodność i regenerację uszkodzeń skóry wśród ryb. Dobrze jest też pamiętać o wysokiej zawartości białka (ok. 30% to podstawa), tłuszczu (4% to minimum) i błonnika (3%).

Można też pomyśleć o składzie pokarmu pod względem warunków, w jakich on będzie podawany. Przykładowo ten złożony z kiełków pszenicy dobrze wytrzyma niską temperaturę (jeśli np. niezakryte oczko wodne lub wilgotny staw).

Warto również podawać pokarm w formie granulowanej, które nie będą brudzić wody i zostaną całkowicie zjedzone przez nasze ryby.

Pamiętaj również o dawkowaniu pokarmu. Powinno się go dawać tyle, ile ryby będą mogły zjeść w ciągu kilku minut. Jeśli nie zostanie on zjedzony w całości, to wtedy koniecznie powinniśmy pozbyć się resztek i wysprzątać zbiornik.

Ile kosztuje pokarm dla ryb stawowych? Gdzie go kupić?

W zależności od wagi, marki i składu, cena pokarmu dla ryb stawowych jest różna. Najlepiej go kupować w ilościach hurtowych (2 kg lub 5 kg), gdyż wtedy stosunek ceny do ilości jest najbardziej optymalny. A taki pokarm ma długi termin przydatności i zostanie z pewnością zużyty. W każdym razie za 5 kilogramowe opakowanie z pokarmem dla ryb stawowych o wysokiej jakości przyjdzie nam zapłacić od 250 do 450 zł. Dlaczego jest taka rozbieżność? No tutaj główną zależną jest skład i przeznaczenie pokarmu. Oczywiście można kupić podobne gabaryty w dużo niższej cenie, jednakże mogą one być mniej optymalne dla naszych ryb i małokaloryczne.

Gdzie kupić pokarm dla ryb stawowych? Najlepiej w renomowanym sklepie akwarystycznym, takim jak chociażby akwarystyczny24.pl. Dobrze jest kierować się opiniami i szeroką ofertą w tym przypadku.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%