Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać najtańszy kredyt gotówkowy?

17:07, 06.12.2021 | Materiał partnera
fot.nadesłane

Często zdarza się, że potrzebna jest nam dodatkowa gotówka. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest pożyczka. Popularnym modelem finansowania jest kredyt gotówkowy. Na czym polega i jak wybrać najlepszą wersję?

Czym właściwie jest kredyt gotówkowy? Kluczem do zrozumienia tego, czym właściwie jest kredyt gotówkowy, może być już jego nazwa. W odróżnieniu od pozostałych modeli finansowania ta opcja charakteryzuje się tym, że klient nie otrzymuje pieniędzy prosto na konto, ale do ręki w formie gotówkowej.

Dzieje się to zazwyczaj za pośrednictwem pracownika danego usługodawcy – najczęściej banku – w kasie lub specjalnym pomieszczeniu, gdzie zapewniona jest odpowiednia ochrona całej transakcji. Są także inne rozwiązania, polegające na przekazaniu gotówki poprzez firmę kurierską. Opcji jest naprawdę wiele, co powoduje, że kredyt gotówkowy jest często wybierany przez konsumentów.

Kredyt gotówkowy jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy potrzebują pieniędzy na teraz

W momencie, kiedy pojawia się zapotrzebowanie na pieniądze, przekraczające nasze możliwości finansowe, dobrym rozwiązaniem będzie kredyt gotówkowy. Jest atrakcyjną opcją nie tylko ze względu na krótki czas oczekiwania związany z szybkim rozpatrywaniem wniosków, ale także z ramami finansowymi, które są porównywalne z niewielką pożyczką. Z tego powodu kredyt gotówkowy idealnie nadaje się do opłacania małych sum.

W jaki sposób opłaca się kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy może być opłacany tak jak inne modele finansowania. Kupując go w placówce bankowej, zakładzie pracowniczym lub w innym punkcie usługodawczym, należność w ramach kredytu spłaca się regularnie, w comiesięcznych ratach. Warunki płatności są ustalane względem zasad obowiązującym u kredytodawcy.

Kredytodawca musi wiedzieć, na co będą przeznaczone pieniądze?

W wielu modelach finansowania, chociażby tych związanych z kredytami hipotecznymi, usługodawca udzielający wsparcia może żądać od klienta informacji na temat tego, w jaki sposób będzie on rozporządzał pożyczonymi pieniędzmi. Dużym atutem kredytu gotówkowego jest to, że nie trzeba udzielać takich informacji. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku pieniądze mogą być przeznaczone na dowolny cel. 

Stopa procentowa przy kredycie gotówkowym – jak jest naliczana?

Kredyty gotówkowe mają swoje zalety, ale także i wady. Dlatego przed wybraniem tej formy finansowania, warto dokładnie sprawdzić, na czym właściwie polega. Jedną z kwestii, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że przy kredycie gotówkowym nalicza się wyższe oprocentowanie.

Ma to związek z większym ryzykiem bankowym. Z tego powodu kredyt gotówkowy może być dobrym wyjściem dla tych osób, dla których spłacanie rat z wysokim oprocentowaniem nie będzie aż tak dużym wyzwaniem finansowym.

Najtańszy kredyt gotówkowy – praktyczne wskazówki

Chcąc wybrać najlepszą ofertę zawierającą kredyt gotówkowy, warto mieć na uwadze kilka kwestii. Jedną z nich jest to, żeby przede wszystkim dokładnie przeczytać regulamin. Zwrócić uwagę na to, jakiej wysokości jest stopa oprocentowania, a także skrupulatnie zapoznać się ze wszystkimi zapisami, które zawarł w dokumentach usługodawca. Poświęcenie tych kilku chwil naprawdę się opłaca. Można dzięki temu wykluczyć sytuację, w której okazuje się, że kredyt gotówkowy jest znacznie droższy, niż zakładał na początku klient. 

Dobrym rozwiązaniem będzie także zapoznanie się z rankingiem, gdzie są ze sobą zestawione najczęściej wybierane przez klientów kredyty gotówkowe. Takie rozwiązanie pozwala porównać ze sobą atrakcyjne oferty i wybrać tę najlepszą. Co więcej, na najlepszych portalach znajduje się również kalkulator kredytu gotówkowego, który pozwala dokładnie obliczyć, na czym polegają różnice pomiędzy poszczególnymi ofertami.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%