Zamknij
REKLAMA

Miejski, górski, a może trekkingowy — jaki rower damski kupić?

09:20, 16.05.2022 | art.sponsorowany

Poprawia się pogoda za oknem, więc chcesz przesiąść się z samochodu na rower? Planujesz zakup jednośladu, ale nie wiesz, na jaki się zdecydować? W sklepach rowerowych znajdziesz mnóstwo modeli, co może przyprawić o zawrót głowy. Jak spośród bogatej oferty wybrać ten najlepszy? Warto przemyśleć, kiedy i w jakich warunkach będziesz z niego korzystać. Poznaj rodzaje rowerów damskich ze względu na ich przeznaczenie i sięgnij po najpraktyczniejszy!

Rower damski: sięgnij po model dla siebie!

Jazda rowerem to same korzyści — zarówno pod kątem zdrowotnym, jak i oszczędnościowym, jeśli postawimy na niego zamiast na samochód. Kupno nie zawsze jest jednak prostym zadaniem. W pierwszej kolejności warto sobie uświadomić, że istnieją znaczne różnice między modelami dla kobiet i mężczyzn. 

Jakie? Są to przede wszystkim wymiary. Bardzo często modele męskie są znacznie wyższe niż kobiece, co ułatwia dopasowanie ich do wzrostu danej płci. Co więcej, rower damski charakteryzuje się obniżoną ramą, która ułatwia wsiadanie. Pamiętaj więc, by przeglądać modele ukierunkowane na swoją płeć — wybór będzie zdecydowanie prostszy.

Rodzaje rowerów damskich a ich przeznaczenie

Sklepy rowerowe, zarówno stacjonarne, jak i internetowe, posiadają w swojej ofercie różnorodne modele rowerów damskich, które różnią się między sobą przede wszystkim przeznaczeniem. I to właśnie ono powinno być głównym wyznacznikiem przy wyborze konkretnego wariantu — nie zaś kolor ramy czy dodatkowe elementy wyposażenia. Jakie są więc rodzaje rowerów damskich i kiedy warto po konkretny sięgnąć?

Rower damski miejski — najpopularniejszy wariant na co dzień

Szukasz jednośladu, który będzie wygodnym wariantem do jazdy po mieście? W takim razie rower damski miejski będzie strzałem w dziesiątkę! Jego rama jest tak wyprofilowana, że pozwala na zachowanie komfortowej pozycji siedzącej, a także ułatwia wsiadanie i zsiadanie. Miejski rower idealnie sprawdzi się jako środek transportu do pracy czy rekreacyjnych wycieczek po pobliskich ścieżkach rowerowych.

Jazda po trudnych, górskich terenach? Postaw na rower damki górski!

Rower damski górki świetnie sprawdza się na wycieczki po wymagających terenach górskich. Jego konstrukcja i wyposażenie odpowiadają na potrzeby tego typu wycieczek — są bardzo wytrzymałe i zapewniają komfortową jazdę po kamienistym, pełnym korzeni czy błota podłożu. Jest to możliwe dzięki szerokim oponom i amortyzatorom, a także sztywnej ramie.

Rower damski szosowy — do jazdy turystycznej i sportowej

Planujesz wycieczki na duże dystanse po asfalcie? Rower damski szosowy sprawdzi się najlepiej w takich warunkach. Cienkie opony, konstrukcja pozwalająca na zachowanie wygodnej, delikatnie pochylonej pozycji i dobry osprzęt — to wszystko cechy dobrego modelu szosowego. Wybierz go, jeśli Twoim celem są przejażdżki po utwardzonych drogach.

Uniwersalny model? Postaw na rower damski trekkingowy

Zastanawiasz się, jaki jednoślad sprawdzi się zarówno w mieście, jak i poza nim? Rower damski trekkingowy będzie odpowiedni! Konstrukcja tego typu pojazdu gwarantuje wygodę jazdy po różnych podłożach. Sprawdza się i na ścieżkach rowerowych, i na polnych dróżkach. Trekkingowy rower damski zapewnia wygodną pozycję w każdych warunkach.

Poza wyżej wspomnianymi, w sklepach rowerowych możesz spotkać się również modelami crossowymi i elektrycznymi. Cross będzie dobrym wariantem sportowym, a elektryk sprawdzi się u leniuchów, którzy lubią wycieczki rowerowe, ale nie chcą się przy nich nadmiernie męczyć.

Dopasuj odpowiedni wariant do swoich potrzeb, a z pewnością będzie on Ci służył przez długi czas. Powodzenia przy wyborze!

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%