Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać meble do garażu?

09:44, 16.05.2022 | art.sponsorowany

Przestrzeń garażu jest dość problematyczna do zagospodarowania. Trudno ją zaprojektować tak, by stała się miejscem funkcjonalnym. Główną funkcją garażu jest przechowywanie samochodu, ale w garażu znajduje się też wiele różnorodnych przedmiotów. Odpowiednio dobrane meble garażowe pozwolą utrzymać porządek w pomieszczeniu.

Regały metalowe

W każdym garażu świetnie sprawdzą regały metalowe znajdujące się np. w ofercie sklepu e-regaly.pl. To meble wytrzymałe, pojemne, odporne na duże ciężary, na uszkodzenia, zniszczenia, zabrudzenia. Można przechowywać na nich dużo różnych przedmiotów. Regały zapewniają łatwy dostęp do wszystkich przedmiotów przechowywanych w garażu. Można je dopasować do wielkości pomieszczenia. 

Aby w pełni wykorzystać miejsce na regałach, warto postarać się o skrzynie, pojemniki i kosze. Można w nich przechowywać drobne przedmioty bez obaw, że coś wypadnie. 

Szafki i szafy garażowe

Szafki garażowe pozwalają odpowiednio zorganizować przestrzeń i zaoszczędzić dużo cennego miejsca. Rozwiązują problem niezorganizowanych narzędzi. Wszystkie narzędzia i sprzęty można zebrać w jednym miejscu i zabezpieczyć je kłódką. 

Szafki i szafy garażowe wykonane z metalu są odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych takich, jak zbyt wysokie i zbyt niskie temperatury, promienie UV, wilgoć. Dlatego znajdują zastosowanie także na zewnątrz. Świetnie sprawdzają się jako szafy ogrodowe, do przechowywania narzędzi i sprzętów ogrodowych, do środków ochrony roślin. 

Zanim zaczniemy wybierać meble do garażu, zastanówmy się, ile mamy na nie miejsca. Na początku należy wyznaczyć miejsce postojowe dla samochodu. Między autem a ścianami i meblami należy zostawić co najmniej 60 cm z każdej strony pojazdu, by można było wygodnie wsiadać i wysiadać z samochodu i swobodnie korzystać z garażu. 

Wiszące półki

Wiszące półki pozwalają praktycznie wykorzystać każdą przestrzeń garażu – nie tylko ściany, ale też sufity. Powieszone na całej długości ściany sprawią, że zyskamy dużo miejsca do przechowywania. Przydadzą się też haki służące jako wieszaki np. na rowery. Im więcej półek, szafek i haków powiesimy na ścianach, tym więcej miejsca zaoszczędzimy na podłodze. 

Jeżeli w garażu wykonujemy drobne robótki i naprawy, niezbędnym elementem wyposażenia garażu będzie stół lub blat warsztatowy. Najlepiej, by był wyposażony w praktyczne szuflady, szafki i schowki. Przyda się też krzesło. 

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%