Zamknij
REKLAMA

Balustrady aluminiowe - zalety i wady

15:35, 23.05.2022 | materiał partnera

Balustrady balkonowe - jakie wybrać?

Podczas aranżacji balkonu należy dobrać odpowiednie balustrady. Zapewniają one bezpieczeństwo, a ponadto stanowią istotny element architektury, który napełnia kompozycji całego budynku. Na rynku istnieje wiele różnych modeli balustrad, zróżnicowanych pod względem wzornictwa, zastosowanych materiałów oraz jakości wykonania. Warto zatem zadbać o to, aby balustrady zewnętrzne komponowały się z budynkiem, ale także pełniły funkcje ochronne, zapewniając bezpieczeństwo podczas pobytu na balkonie. W ostatnich sezonach dużą popularnością cieszą się balustrady z czarnej stali, które wypełnione są szklanym materiałem lub siatką. Są estetyczne, natomiast dzięki ocynkowaniu staje się odporny na działanie wszelkich warunków alternatywnych. Jest to nieco tańsza alternatywa w odniesieniu do modeli tworzonych ze stali nierdzewnej. Co więcej delikatne wypełnienie sprawia, że balustrada staje się lekka i estetyczna. Jednym z czynników, na który należy zwrócić uwagę podczas zakupu balustrady jest jakość wykonania. Wszystkie balustrady na balkony muszą być tworzone z gładko zakończonych elementów. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko zranienia. Co więcej kluczowa jest także odporność balustrady na czynniki zewnętrzne i atmosferyczne. Zwrócić uwagę należy także na minimalną wysokość barierki, która w przypadku domu jednorodzinnego powinna wynosić co najmniej 90 cm, natomiast w budynkach wielorodzinnych wysokość ta wynosi 110 cm. Balustrady dobiera się również pod względem kształtu balkonu oraz ceny jej zakupu.

Balustrady aluminiowe zalety

Jedne z najbardziej pożądanych balustrad we współczesnej architekturze to balustrady aluminiowe. Wyróżniają się elegancją, funkcjonalnością oraz ponadczasowym charakterem. Tworzone są najczęściej w nurcie minimalistycznym, przez co idealnie pasują do większości budynków. Balustrady aluminiowe to także praktyczne przedłużenie mieszkania. Dzięki nim można z łatwością stworzyć miejsce do relaksu na balkonie. Balustrady tworzone z aluminium są niezwykle funkcjonalne oraz estetyczne. Jednocześnie gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa podczas użytkowania. Wyróżniają się także bardzo wysoką jakością. Aluminium jest niezwykle wytrzymałe oraz odporne zarówno w przypadku uszkodzeń mechanicznych jak i dużego nacisku. Jest to ważna kwestia, gdyż istotnym zadaniem balustrady jest dbanie o bezpieczeństwo wszystkich osób poruszających się po płycie balkonu. Jednak balustrady aluminiowe są również niezwykle odporne na trudne warunki atmosferyczne. Co więcej nie wymagają zastosowania dodatkowych środków impregnujących. Materiał jest w pełni odporny na korozję, tym samym może wiele lat wytrzymać bez jakichkolwiek dodatkowych nakładów finansowych.

Balustrady aluminiowe wady

Balustrady aluminiowe posiadają bardzo wiele zalet. Są odporne na uszkodzenia zewnętrzne, warunki atmosferyczne, a także duży nacisk. Jednak wśród ich wad dostrzec można stosunkowo wysoką cenę zakupu. Jednak wysokie koszty związane z zakupem balustrad aluminiowych potraktować można jako doskonałą inwestycę. W związku z tym, że aluminium jest bardzo trwałym materiałem to balustrady będą mogły wytrzymać kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat bez jakiegokolwiek dodatkowego wkładu finansowego. Nie wymagają one malowania ani też impregnowania w trakcie eksploatacji.

Balustrady aluminiowe - czy warto?

Balustrady aluminiowe są doskonałym wyborem dla wszystkich osób, które cenią sobie wysoką estetykę oraz minimalizm. Aluminium jest nie tylko trwałe, lecz również bardzo efektowne. Użytkowanie jest z kolei niezwykle wygodne, gdyż czyszczenie balustrad aluminiowych nie wymaga dodatkowego stosowania specjalistycznych środków czyszczących. Wystarczające jest przetarcie wilgotną ściereczką. Pielęgnacja jest zatem bardzo prosta, nie absorbuje dużej ilości czasu. Dlatego balustrady aluminiowe to idealny sposób na wykończenie balkonu, a jednocześnie nadanie całemu budynkowi wysokiej elegancji. Zakup balustrad aluminiowych daje także gwarancję, że będzie to produkt na lata - wyjaśnia Krzysztof Świtaj - przedstawiciel marki AluPrest: https://aluprest.pl/o-nas/

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%