Zamknij
REKLAMA

Dodatki do paliwa – podróżuj bezpiecznie

15:34, 25.05.2022 | materiał partnera

Z uwagi na stosunkowo wysoką jakość paliwa w obecnych czasach, wielu kierowców zastanawia się czy korzystanie z dodatków do paliwa jest jeszcze zasadne. Czym różnią się poszczególne dodatki do paliw? Kiedy warto je stosować?

Dodatki do paliwa – korzyści

Aby paliwo mogło zostać dopuszczone do sprzedaży musi spełniać normy, określające m.in. minimalną ilość substancji przeciwutleniających, wspierających zapłon czy myjących. Paliwo musi być odpowiednie do wykorzystania zarówno w autach wyposażonych w nowoczesne jak i stare silniki. W wielu przypadkach, paliwo wzbogacone o dodatki będzie miało wpływ na poprawę pracy, zmniejszenie zużycia elementów silnika oraz eliminację szkodliwych zanieczyszczeń.

Warto pamiętać, że dodatki do paliwa pomagają zwiększyć ochronę silnika. Nawet, gdy wybieramy paliwa najwyższej jakości, nie zawsze możemy mieć gwarancję, że zapewniamy utrzymanie układu paliwowego i wtryskowego w optymalnym stanie.

Dodatki do paliwa a środki czyszczące

Jest wiele preparatów, które możemy dolać do baku pojazdu. Czym się różnią? Podstawowa różnica tkwi w funkcjonalności. Część z nich ma za zadanie zabezpieczać, inne czyścić układ paliwowy, a jeszcze inne stosowane są w ramach profilaktyki.

Przykładem produktów stosowanych profilaktycznie może być Dodatek do paliwa – diesel Black Arrow bądź też Dodatek do paliwa – benzyna Black Arrow. Mają one na celu usuwanie zanieczyszczeń z paliwa i zapewnienie ochrony układowi paliwowemu. Stanowią zabezpieczenie przed korozją, usuwają wilgoć optymalizując pracę silnika i czyszcząc wtryskiwacze.

Cieszący się dużą popularnością Dieselskydd Black Arrow, znany również jako „Czarna Strzała”, jest depresatorem paliwa. Dzięki niemu zapobiegamy wydzielaniu się parafiny w oleju napędowym w niskich temperaturach i chronimy układ paliwowy przed potencjalnym zagrożeniem.

Funkcję czyszczącą pełnią z kolei produkty takie jak Środek do czyszczenia układu paliwowego – diesel Black Arrow oraz Środek do czyszczenia układu paliwowego – benzyna Black Arrow. Są one szczególnie przydatne, gdy istnieje podejrzenie, że układ paliwowy naszego auta został już zanieczyszczony. Zadaniem tych produktów jest bowiem usuwanie zanieczyszczeń z układu paliwowego i przywrócenie silnikowi pełnej sprawności. Środki te charakteryzuje bardziej skoncentrowany skład w porównaniu z produktami stosowanymi profilaktycznie.

Czym się kierować wybierając dodatki do paliwa?

Przede wszystkim, dodatki powinny być dopasowane do rodzaju paliwa. Po drugie, wybierając produkt zwróćmy uwagę na funkcję, jaką dany preparat spełnia. Równie ważne jest stosowanie dodatków pochodzących od renomowanych i sprawdzonych producentów, którzy oferują nam wysokiej jakości produkty. Jednym z nich jest firma Kemetyl, która poza dodatkami do paliw, ma w swojej ofercie również inne wysokiej jakości produkty takie jak płyn do chłodnicy, AdBlue, płyn do spryskiwaczy czy też płyn hamulcowy.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%