Zamknij
REKLAMA

Jaki syfon do umywalki nablatowej wybrać?

12:10, 13.06.2022 | materiał partnera

Wybór syfonu do umywalki pozornie jest prosty, ale łatwo popełnić błąd i kupić niepasujący lub niefunkcjonalny produkt, który okaże się problematyczny w montażu lub będzie szpecił estetykę pomieszczenia. Dlatego jeśli wybierasz umywalkę, od razu skup się na syfonie. Jaki syfon do umywalki nablatowej wybrać?

Rodzaje syfonów umywalkowych

Wśród wielu produktów dostępnych na rynku, wyróżniamy tak naprawdę głównie dwie kategorie syfonów – rurowe i butelkowe. Te drugie są bardziej popularne, gdyż w dolnej części posiadają zbiornik z wodą, w którym zbierają się nieczystości. Pierwsze z kolei na kształt litery „U” pozbawione są tego zbiornika, co nie oznacza, że pozbawione są zalet. Czym różnią się jedne i drugie?

Syfon rurowy

Syfon rurowy ma jedną dużą przewagę nad butelkowym. Ponieważ nie posiada zbiornika na wodę, nie gromadzi nieczystości i jest mniej podatny na zapychanie. Zdecydowania ułatwia przepływ wody i dostępny jest w wielu kształtach, które łatwo dopasować do szafki i przestrzeni pod blatem umywalki.

Syfony butelkowe

Syfon butelkowy ma bardziej zwartą budowę i łatwiej dopasować je go zwłaszcza do małych przestrzeni. Trzeba jednak pamiętać, aby zapewnić sobie łatwy dostęp do niego, gdyż wyposażony w zbiornik z wodą gromadzi nieczystości, które należy okresowo usuwać, by pozbyć się nieprzyjemnych zapachów i zadbać o prawidłowe odprowadzanie wody.

Co lepiej wybrać - syfon butelkowy czy rurowy?

Wybierając syfon umywalkowy skup się na jego funkcjonalności. Jeśli planujesz umywalkę jednokomorową to musisz wybrać inny syfon niż w przypadku umywalki dwukomorowej. Zaplanuj też montaż syfonu, który może różnić się w zależności od wybranej opcji. Dopiero na tej podstawie, wybierz jeden z dostępnych rodzajów syfonów.

Jaki syfon do umywalki nablatowej sprawdzi się lepiej?

Poza funkcjonalnością, wybierając syfon do umywalki nablatowej warto kierować się estetyką. Zarówno syfony rurowe jak i butelkowe dostępne są w różnych materiałach. Mniej estetyczne tworzywo sztuczne (PVC_ sprawdzi się w umywalkach montowanych na szafce. Syfony wykonane z tego materiału są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne i długowieczne, pomimo, że są dużo tańsze niż syfony wykonane z mosiądzu czy syfony chromowane. Jeśli jednak chcesz dobrać syfon do umywalki montowanej na blacie, bez szafki, w miejscu, gdzie budowa syfonu widoczna jest gołym okiem to lepiej dopasować go do estetyki innych elementów, znajdujących się na wyposażeniu łazienki. Tym samym, jeśli wybierasz baterie umywalkowe i prysznicowe w wykończeniu mosiężnym, to wybierz także mosiężny syfon, jeśli wybierasz osprzęt chromowany to wybierz syfon chromowany.

Chcesz kupić syfon wysokiej jakości? Sprawdź te produkty:

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%