Zamknij
REKLAMA

Biżuteria dla mężczyzn – jak wybierać modne dodatki do stylizacji?

14:51, 22.06.2022 | materiał partnera

Biżuteria dla mężczyzn z sezonu na sezon robi się coraz bardziej popularna. W tym roku projektanci przygotowali imponujący wybór ozdób dla Panów. Idealne dla siebie gadżety znajdą zarówno zwolennicy minimalizmu, jak i mężczyźni, którzy uważają, że biżuterią nie można przesadzić. Czym się kierować przy wyborze modnych dodatków do stylizacji?

Biżuteria dla mężczyzn – szeroki wybór dodatków na każdą okazję

W tym sezonie możemy dodawać do naszych stylizacji dużą ilość ozdób. Do wyboru mamy efektowne bransolety, różnego rodzaju naszyjniki, nieśmiertelniki w postaci breloków, sygnety, obrączki, pierścienie. Producenci oferują mężczyznom gadżety w różnych stylach, dzięki czemu każdy ma szansę znaleźć biżuterię, która będzie w najwyższym stopniu odpowiadała jego upodobaniom.

Wyjątkowo modna (i praktyczna) jest biżuteria dla mężczyzn wykonana ze stali szlachetnej. Warto również zwrócić uwagę na biżuterię personalizowaną (posiadającą metalową powierzchnię, na której można wykonać dowolny grawer).

Stylowe bransolety

Mężczyźni w każdym wieku chętnie kupują bransolety. W tym sezonie modne są bransolety w całości wykonane ze stali szlachetnej (występuje ona zazwyczaj w kolorze żółtego złota, srebra, czerni i brązu). Popularne jest też łączenie stali szlachetnej z innymi surowcami – na przykład ze skórą naturalną, kamieniami naturalnymi, rzemieniem, lawą wulkaniczną, sznurkiem. Możemy kupić bransoletę na gumce lub model posiadający praktyczne stalowe zapięcie (wówczas należy zwrócić uwagę, czy rozmiar ozdoby jest dopasowany do naszego nadgarstka).

Pierścienie, obrączki i sygnety

Pierścienie, obrączki i sygnety zaliczamy do klasycznej męskiej biżuterii. Tradycyjnie tego typu biżuteria wykonana jest ze złota lub srebra. Współcześnie kupimy sygnety i obrączki wykonane z czarnej stali szlachetnej, a także posiadające kolorowe, kauczukowe ozdoby. Bardzo modne są obrączki łączące w sobie różnokolorowe metale (lub metale o różnych fakturach – na przykład matowe z błyszczącymi). Nowym trendem jest ozdabianie męskich gadżetów cyrkoniami. Wyjątkowo efektownymi ozdobami są obrączki ażurowe. Część sygnetów i obrączek nadaje się do grawerowania.

Naszyjniki dla mężczyzn w każdym wieku

Dużym zainteresowaniem cieszą się także męskie naszyjniki. Z mody nie wychodzą naszyjniki z nieśmiertelnikami. Chętnie wybieranym dodatkiem na lato są naszyjniki wykonane z lawy wulkanicznej lub kamieni naturalnych. Ozdoby, po które obecnie sięgają projektanci biżuterii to między innymi monety antyczne, krzyże, medaliki (przypominamy, że motywy religijne są tu traktowane jedynie jako dekoracje – nie mają nic wspólnego z naszymi przekonaniami), medaliony, kompasy, stery, kotwice, czaszki, groty.

Biżuteria dla mężczyzn – jak zacząć?

Pamiętajmy, że męska biżuteria może prezentować się świetnie na Panach w każdym wieku. Mężczyźni, którzy po raz pierwszy decydują się na dodanie do swoich stylizacji biżuterii nie powinni jednak przesadzać z ilością ozdób. Początkowo warto postawić na gadżety utrzymane w stylu minimalistycznym i sprawdzić jak się z nimi czujemy. Jeżeli uznamy, że biżuteria jest dla nas stworzona, możemy stopniowo uzupełniać naszą kolekcję o nowe bransolety, naszyjniki czy obrączki. Warto również pamiętać, że biżuteria dla mężczyzn ma nie tylko cieszyć nasze oczy, ale też pasować do naszych ubrań. W przypadku gdy nasze stylizacje są eleganckie i minimalistyczne (bo na przykład codziennie chodzimy do pracy, w której musimy nosić garnitur) nad zakupem długiego i masywnego łańcucha powinniśmy dobrze się zastanowić.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%