Zamknij
REKLAMA

Jak skutecznie pozbyć się pleśni z domu?

11.44, 12.09.2022 materiał partnera

Grzyb na ścianie w części mieszkalnej to duże zagrożenie dla wszystkich domowników. Wykwit pleśni prowadzi do problemów zdrowotnych i utrudnia życie alergikom.

Pozbycie się grzyba to proces wymagający wiedzy i doświadczenia. Nie brakuje śmiałków, którzy sięgają po groźną chemię, która rozprawi się z naroślą. Jeśli jednak nie zostanie usunięta wilgoć w murach, możesz spodziewać się szybkiego powrotu problemu. Pleśń na ścianie to niebezpieczeństwo. Działania zmierzające do jej usunięcia powinny być zdecydowane, szybkie i przede wszystkim właściwie celowane. Tylko takie podejście zapewni gwarancję, że działania przyniosą oczekiwane rezultaty?

Diagnoza problemu i usunięcie źródła wilgoci

Pleśń świetnie rozwija się w środowisku bardzo wilgotnym. Możesz więc zacząć stosować chemię, wyciągnąć nagrzewnice do osuszenia ścian lub stosować pochłaniacze wilgoci, ale ich działanie może przynieść tylko chwilową czy doraźną poprawę.

Kiedy wyniesiesz sprzęty do garażu, wilgoć ponownie zacznie penetrować mury domu lub mieszkania, co kolejny raz doprowadzi do wykwitu pleśni. Aby uniknąć takich sytuacji, należy zacząć od znalezienia i wyeliminowania źródła wilgoci.

Osuszanie murów

Aby pozbyć się źródła zawilgocenia można przystąpić do działania w pojedynkę lub zlecić osuszanie doświadczonej firmie. W tym drugim wypadku masz pewność, że prace zostały przeprowadzone przez profesjonalistów, co zagwarantuje Ci spokój na lata.

W zależności od źródła powstania, natężenia i poziomu wilgoci należy dostosować różne metody. Czasami wystarczy zwykłe wietrzenie pomieszczeń. Jednak w przypadku, gdy w domu była pleśń, zadanie będzie najpewniej bardziej wymagające

Zabezpieczenie przeciw wilgoci

Pleśń na ścianie to poważny problem. Usunięcie jej powinno zapewnić spokój na długi czas, ale z tym, bywa różnie. Nigdy nie wiadomo czy z czasem na nowo nie pojawi się wilgoć, która będzie powodowała wykwity grzyba. Na takie okoliczności można się zabezpieczyć, a pomoże w tym firma AQUAPOL POLSKA.

Proponowane rozwiązanie pozwala odwrócić proces podciągania kapilarnego. Jest to sytuacja, w której ściany chłoną wodę, a ta wznoszona jest ku górze muru. System sprawia, że woda kieruje się w stronę gruntu. Pozwala to skutecznie osuszyć ściany, do stanu ich naturalnej wilgotności i dodatkowo je zabezpieczyć przed wilgocią, co z kolei daje możliwość skutecznego remontu.

System AQUAPOL® zapewnia minimum 20-letnią gwarancję skuteczności działania. To wystarczająco dużo czasu, aby np. wykonać inne prace renowacyjne i zapewnić ich trwałość bez konieczności ciągłego odnawiania.

Jak skutecznie pozbyć się pleśni?

Sprawę najlepiej zlecić firmie, która specjalizuje się w jej usuwaniu i jest w stanie pozbyć się wilgoci z murów. Tylko w taki sposób można mówić o skutecznych działaniach. W innym wypadku problem będzie nawracał, a walka będzie przynosiła tylko chwilową poprawę. Warto więc zdać się na doświadczenie specjalistów i odetchnąć świeżym powietrzem w domu, wolnym od niebezpiecznych grzybów.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%