Zamknij
REKLAMA

Kto może zainstalować urządzenia podsłuchowe?

12.58, 06.10.2022 mat.partnera Aktualizacja: 13.00, 06.10.2022

Znane z filmów sensacyjnych sceny ze skomplikowaną aparaturą podsłuchową obsługiwaną przez zespół tajnych agentów to już od dawna historia. Obecnie podsłuch w firmie może założyć praktycznie każdy. Wystarczy dosłownie spuścić z oka na kilka lub kilkanaście sekund osobę odwiedzającą biuro i działanie podsłuchu staje się faktem.

Oprócz nielojalnego pracownika urządzenie podsłuchowe może pozostawić klient, partner, serwisant lub osoba sprzątająca. Współczesne urządzenia do rejestracji i przekazywania dźwięku są nie tylko doskonale zakamuflowane ale nie wymagają żadnego montażu czy podłączenia do źródła zasilania. Tego typu urządzenia często wyposażone są również w miniaturowe kamery, które mogą przekazywać obraz na żywo z pomieszczenia. Są praktycznie niemożliwe do wykrycia bez użycia specjalistycznego sprzętu.

Jak wykryć podsłuch w firmie?

Odnalezienie ukrytych mikrofonów i urządzeń nagrywających w ramach tradycyjnego przeszukiwania jest w zasadzie niemożliwe. Po pierwsze w każdym biurze znajdują się setki przedmiotów, które mogą skrywać taką aparaturę, po drugie są to urządzenia normalnie funkcjonujące w firmie. Sklep-seko.pl oferuje różnegfo rodzaju wykrywacze podsłuchów. Te najprostsze odnajdują przedmioty emitujące pole elektromagnetyczne i można je kupić za kilkaset złotych. Bardziej zaawansowane wykrywają i lokalizują działające mikrofony, a także urządzenia przekazujące sygnał GSM. Najlepsze, profesjonalne wykrywacze podsłuchów potrafią odnaleźć nawet urządzenia czasowo odłączone i nie działające. Jeżeli decydujmy się na samodzielne poszukiwanie podsłuchu w firmie najlepiej poradzić się fachowców ze sklep-seko.pl, którzy po zapoznaniu się ze specyfiką sytuacji doradzą wybór najskuteczniejszego wykrywacza. Ponieważ koszt profesjonalnych wykrywaczy podsłuchów może sięgać kilkudziesięciu tysięcy złotych warto zastanowić się nad zatrudnieniem ekipy specjalistów.

Co świadczy o podsłuchu w firmie?

Przede wszystkim wyciek poufnych informacji. Jeżeli konkurencja od jakiegoś czasu poprzedza nasze kroki, tworzy podobne lub dokładnie takie same projekty, jeżeli potencjalni klienci z góry znają cenę oferowanych produktów i usług to pierwszy znak, że ktoś wykrada cenne informacje z firmy. Może być to po prostu nieuczciwy pracownik, może być to także urządzenie podsłuchowe. W tym wypadku najlepiej zasięgnąć porady u specjalistów ze sklep-seko.pl i zająć się odnalezieniem podsłuchu. Liczy się czas – im szybciej tym lepiej !

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%