Zamknij
REKLAMA

Wizy do Wietnamu - jak je zdobyć?

08.11, 23.11.2022 materiał partnera Aktualizacja: 08.11, 23.11.2022

Wybierasz się do Hanoi lub innego ciekawego miasta? Z pewnością interesuje cię więc wiza do Wietnamu. Dobra wiadomość jest taka, że obecnie potrzebna ci będzie jedynie wiza elektroniczna, bilet oraz ważny paszport. Wyjaśniamy, co warto wiedzieć, zanim przystąpisz do formalności.

Dobra wiadomość jest taka, że od marca 2022 roku zniesiono wszelkie ograniczenia turystyczne wynikające z pandemii. Sytuacja może być jednak dynamiczna, dlatego warto śledzić aktualności, na przykład na https://www.serwiskonsularny.pl/wizy-do-wietnamu/.

Wiza do Wietnamu dla Polaków - możliwości

Jak czytamy na stronie https://www.serwiskonsularny.pl/, osoby zainteresowane możliwością uzyskania wizy do Wietnamu mają do wyboru trzy opcje:

  • wizę turystyczną - ważną w określonym przedziale czasowym,
  • wizę biznesową - wydawaną ze względu na przedsięwzięcia zawodowe, na przykład staże, targi, spotkania biznesowe, ważną w konkretnych datach dziennych,
  • wizę tranzytową - wydawaną w celach tranzytu przez Wietnam.

Z pewnością większość zainteresowanych zamierza dostać wizę turystyczną. Na ten moment można uzyskać e-wizę, czyli wizę elektroniczną, 30-dniową, jednokrotnego wjazdu. Na ten moment to jedyna dostępna opcja.

Aby uzyskać wizę do Wietnamu, trzeba o nią najpierw aplikować. Niemożliwe jest zatem uzyskanie wizy bezpośrednio na granicy, od ręki. Takiej możliwości zresztą nie było nigdy - można było ją utrzymać jedynie, ukazując promesę wizową. Obecnie jednak promesa wizowa nie obowiązuje za wyjątkiem wizy biznesowej.

Co warto wiedzieć przed wyrobieniem wizy?

Przed złożeniem wniosku o wydanie wizy warto zdobyć kilka kluczowych informacji, gdyż ta wiedza może pomóc w organizacji wyjazdu.

Przede wszystkim już w momencie, gdy starasz się wyrobić wizę, musisz okazać paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od zakończenia pobytu w Wietnamie. W przypadku ważności krótszej wniosek może zostać odrzucony.

Podczas wyrabiania e-wizy musisz podać konkretną datę wyjazdu, jednak nie oznacza to konieczności rezerwacji biletu właśnie na ten dzień. Wystarczy, że podróż zmieści się w przedziale czasowym obejmującym ważność wizy. Trzeba natomiast wskazać konkretne przejście graniczne i trzymać się tej lokalizacji, gdyż będzie ona zapisana w dokumentach.

Koszty wizy do Wietnamu

Ile kosztuje wiza do Wietnamu? Omawiana e-wiza to stosunkowo korzystna finansowo opcja, za którą zapłacić trzeba 25 USD podczas aplikowania online.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%