Zamknij

Na czym polega mezoterapia i jak długo utrzymuje się efekt?

07:44, 28.11.2022 mat.partnera Aktualizacja: 07:44, 28.11.2022

Zabiegi, które w sposób małoinwazyjny pozwalają dotrzeć do głębszych warstw skóry cieszą się ogromnym uznaniem. Jednym z najpopularniejszych jest mezoterapia igłowa. Uwielbiamy ją za szeroki zakres działania i możliwość uzyskania znakomitych, ale też naturalnych rezultatów. Zastanawiasz się, co można osiągnąć za pomocą mezoterapii i jak długo utrzymują się efekty? Dowiedz się więcej!

Czym jest klasyczna mezoterapia? 

Istnieje kilka rodzajów mezoterapii – igłowa, mikroigłowa i bezigłowa. Wciąż najczęściej stosowana, dająca świetne efekty jest tradycyjna forma tego zabiegu, czyli mezoterapia igłowa. Polega ona na podaniu do tkanek różnego rodzaju koktajli odżywczych i substancji aktywnych, które dobiera się w zależności od indywidualnych potrzeb, czyli głównie od kondycji skóry i rodzaju defektu, jaki chcemy zniwelować. 

Działanie mezoterapii opiera się przede wszystkim na właściwościach zastosowanego preparatu. Ponieważ zostaje on podany wprost do skóry, jego składniki mają szansę oddziaływać dokładnie tam, gdzie zachodzi największa potrzeba regeneracji. Nigdy nie osiągniemy takiego efektu stosując kosmetyki jedynie zewnętrznie. Ponadto w trakcie zabiegu dochodzi również do stymulacji naturalnych procesów naprawczych. Niewielkie przerwanie ciągłości tkanek (w trakcie iniekcji) pobudza skórę do regeneracji.

Ile zabiegów mezoterapii należy wykonać?

Mezoterapia jest doskonałym zabiegiem rewitalizującym skórę. Już jeden zabieg pozwala na intensywne wzmocnienie tkanek. Zwykle jednak zaleca się wykonanie całej serii zabiegowej. 

W przypadku osób młodych, którym zależy na działaniu profilaktycznym, wystarczający może okazać się jeden zabieg. Z kolei przy skórze potrzebującej intensywnego wsparcia najlepsze rezultaty daje kilka powtórzeń. Optymalnie wykonuje się 4 sesje lub więcej, w odstępach co 7,14 lub 28 dni. Częstotliwość oraz ilość zabiegów zawsze ustala się indywidualnie.

Kiedy pojawiają się rezultaty po mezoterapii?

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. W miejscu wykonywania nakłuć mogą też pojawić się zasinienia. Jednak objawy takie zwykle szybko ustępują. Preparat wprowadzony do tkanek od razu zaczyna działać. Dostarcza skórze składników odżywczych, stymuluje i nawilża. 

Efekty mezoterapii nie pojawiają się od razu, a stopniowo narastają. W ciągu kolejnych kilku tygodni skóra staje promienna, pełna blasku. W wyniki głębokiego nawilżenia zyskuje też elastyczność. Z kolei stymulacja produkcji włókien kolagenowych, elastyny i peptydów przekłada się na poprawę jej gęstości i napięcia. Do efektów tego zabiegu należą również spłycenie drobnych zmarszczek, wyrównanie kolorytu cery, redukcja cieni pod oczami czy rozjaśnienie przebarwień.  

Mezoterapię igłową przeprowadza się nie tylko na twarzy. Jest to świetna metoda kondycjonująca skórę na innych partiach ciała. Sprawdza się także w przypadku problemów, takich jak np. blizny i rozstępy. 

Jak długo utrzymuje się efekt mezoterapii?  

Preparaty zastosowane w trakcie mezoterapii igłowej wchłaniają się stopniowo, a tym samym długotrwale oddziałują na skórę. Trwałość efektów w dużej mierze zależy od zastosowanej substancji i ogólnej kondycji tkanek. Najczęściej jednak efekty po mezoterapii utrzymują się od 6 miesięcy do nawet roku. Po tym czasie warto wykonać zabieg przypominający.

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem stymulującym naturalne procesy. Nawet po całkowitym wchłonięciu zastosowanych substancji, efekty uzyskane dzięki zainicjowanej przebudowie skóry utrzymują się długotrwale. Przy odpowiedniej pielęgnacji skóry uzyskane rezultaty mogą więc być widoczne nawet przez wiele lat.    

Natomiast jeśli zabieg przeprowadzany był w celu redukcji rozstępów, blin czy przebarwień, efekty są trwałe. 

Trzeba pamiętać, że mezoterapia igłowa spowalnia procesy starzenia, ale ich nie hamuje. Aby dłużej cieszyć się z osiągniętych efektów, należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry, zwłaszcza o ochronie przeciwsłonecznej.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%