Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
15:55, 10.12.2018
Wszelkiego rodzaju wypadki komunikacyjne należą do najbardziej groźnych w skutkach. Duże prędkości osiągane przez uczestniczące w ruchu pojazdy, nierzadko ich niezadowalający stan techniczny, drogi, które, choć mogą mieć nienajgorszyy stan nawierzchni, bywają niebezpieczne z innych przyczyn – wszystko to powoduje, że zdarzenia tego rodzaju zbierają w naszym kraju śmiertelne żniwo. Wielu ze zgonów, a także ciężkich obrażeń, można było uniknąć zapinając pasy.
14:31, 03.12.2018
Lutowanie jest podstawowym działaniem, jakiej wymagają wszelkiego rodzaju prace przy sprzęcie elektronicznym. Coraz większa precyzja wykonania ich podzespołów powoduje, że tym bardziej musi być ona wykonywana jak najdoskonalej. Żadne porady nie zastąpią co prawda praktyki i nabrania w tego rodzaju czynnościach odpowiedniej wprawy, mogą je jednak ułatwić, zwłaszcza tym początkującym adeptom elektroniki. Zajmijmy się więc kilkoma typowymi błędami.
00:00, 23.11.2018
Wielkimi krokami zbliżają się najbardziej oczekiwane wyprzedaże sezonu. Tegoroczny Black Friday przypada 23 listopada, a zaraz po nim kolejny dzień zakupowych szaleństw to 26 listopada, czyli Cyber Monday. Chociaż te wyprzedażowe tradycje przywędrowały do nas z zagranicy, to z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków.
10:49, 19.11.2018
Po złożeniu rocznej deklaracji PIT, wielu podatników zadaje pytania dotyczące terminu przewidzianego na zwrot podatku. Urzędy nie nadążają z odpowiedzią na wielość pytań, często zdenerwowanych podatników, którzy w ich ocenie czekają zbyt długo. Warto więc poznać swoje prawa oraz obowiązki organów podatkowych w zakresie zwrotu z podatku.
14:51, 13.11.2018
Większości z nas raczej nie doskwiera problem braku pomysłów na to, jak wydać posiadane pieniądze. Częściej za to zmagamy się z ich niedoborem, bądź niemożnością odłożenia jakiejkolwiek poważniejszej sumy. Wówczas należy przedsięwziąć odpowiednie działania, które mogą nas uniezależnić od zniecierpliwionych drobnymi pożyczkami krewnych lub sprawić, że planowany przez nas od dawna zakup wkrótce znajdzie się w naszym zasięgu. Często nie trzeba wiele – jedynie pewnej dyscypliny i konsekwencji.
11:33, 29.10.2018
Wiesz, że co chwilę wyjeżdżasz w różne trasy, dlatego też chcesz mieć w zanadrzu wizytówkę do firmy, która udzieli Ci pomocy drogowej. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ tak naprawdę nigdy nie wiesz, kiedy może przytrafić Ci się nieprzyjemna przygoda powodująca przerwanie dalszej podróży.
15:05, 25.10.2018
Pizza jest zdecydowanie najczęściej wybieraną potrawą bez względu na to, czy gotujemy w domu, czy decydujemy się na spożycie posiłku w restauracji. Danie to swoją popularność zawdzięcza Włochom, którzy serwowali je turystom odwiedzającym ich kraj. Dzięki temu wraz z biegiem czasu pizza pojawiła się w wielu zakątkach świata, co sprawia, że jej regionalnych odmian spróbujemy zarówno w Polsce, jak i Stanach Zjednoczonych, a nawet w Rosji. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że bardzo dobrze sprawdza się połączenie smacznego posiłku z wyjątkowymi atrakcjami turystycznymi.
14:35, 10.10.2018
Nasi ukochani dziadkowie zawsze powtarzają, że nie potrzebują żadnych prezentów, a najcenniejsze są dla nich odwiedziny dzieci i wnuków. Oczywiście nie wypada jechać do babci bez kwiatów, ani zaglądać do dziadka bez naleweczki. Choć starsi ludzie nie obrażą się, kiedy nic im nie przywieziemy, będzie im niezmiernie miło, gdy otrzymają choćby drobny upominek. Mamy parę pomysłów na wyjątkowe prezenty dla seniorów i chętnie się z Wami nimi podzielimy.
08:20, 26.09.2018
Z roku na rok i miesiąca na miesiąc najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa świata zaskakuje nas coraz bardziej. Stale dopracowywane algorytmy zmieniając się potrafią z nagła skazać niejeden sieciowy biznes na dodatkowe inwestycje i poszukiwanie specjalistów nadążających, a nawet przewidujących politykę technologicznego hegemona z Moutain View.
13:00, 25.09.2018
Niewyjaśnione zaginięcia to sprawy, które najbardziej intrygują twórce filmów na kanale YouTube „NIEDIEGETYCZNE”. Jednym z nich jest właśnie materiał, który już jakiś czas temu pojawił się w sieci i dotyczy właśnie takiej historii. Historii niewyjaśnionych zaginięć, o których również swego czasu pisaliśmy na naszym portalu. Czy po latach coś się zmieniło? Czy wiemy więcej?
08:29, 24.09.2018
W tramwaju i w autobusie. W sklepie, banku, aptece i przychodni. Czekając na przystanku, stojąc w korkach, robiąc zakupy. W pracy i w domu. Zajmując się banalnymi lub poważnymi sprawami. Wtedy, gdy masz wolny czas i wtedy, gdy Twój grafik pęka w szwach. Bez względu na miejsce, czas i okoliczności – wymarzona oferta pracy może pojawić się na Twoim telefonie. Dowiedz się, jakie korzyści niesie aplikacja do szukania pracy Pracuj.pl.
10:00, 21.08.2018
W każdej dziedzinie będącej obiektem jakiegokolwiek hobby istnieją kwestie, które są przedmiotem niekończących się sporów poszczególnych jego entuzjastów. Samodzielny wyrób alkoholi nie jest tu wyjątkiem. Wykorzystywane w domowej produkcji metody są podporządkowane nie dopracowanym dla wyniku ekonomicznego technologiom, tylko własnym upodobaniom, doświadczeniom, przekonaniom. M. in. z nich wynika wybór naczynia do fermentacji. Podpowiadamy jednak pewne argumenty praktyczne.
09:04, 21.08.2018
Zakup wózka dziecięcego jest niemałym wydatkiem, a jednocześnie dużym wyzwaniem dla przyszłych rodziców. To podstawowy element wyprawki, który musi być dobrze dopasowany do potrzeb i warunków mieszkaniowych, aby był pomocą, a nie zmorą codzienności. Wielu młodych rodziców nie wie jednak na co zwracać uwagę podczas zakupów, a każdy producent wózków dziecięcych oferuje coś innego. To sprawia, że ciężko się zdecydować, szczególnie jeśli ma to być wózek pierwszej pociechy, a rodzice nie wiedzą jeszcze co jest przydatne w pierwszych miesiącach życia takiego malucha. Przychodzimy z pomocą i podpowiadamy co się przyda w tym elemencie wyprawki i na co koniecznie zwrócić uwagę.
2
12:30, 08.08.2018
Zbiórka podpisów w sprawie ograniczenia politycznej działalności Tadeusza Rydzyka trwa. Udało się zgromadzić 80 tys. podpisów, teraz dokument ma trafić do Watykanu. Organizatorzy szukają odpowiedniego ambasadora
11:41, 06.08.2018
We wtorek (22.05) toruński sąd wydał wyroki w stosunku do 63 mężczyzn zatrzymanych po meczu piłki nożnej. Sąd zdecydował m.in. o zakazach wstępu na imprezy masowe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz mecze piłki nożnej rozgrywane przez kadrę narodową lub polski klub sportowy poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na 2 lata.
REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone