Zamknij
REKLAMA

Kupujesz wózek dziecięcy? Oto rzeczy, na które powinnaś zwrócić uwagę!

09:04, 21.08.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Zakup wózka dziecięcego jest niemałym wydatkiem, a jednocześnie dużym wyzwaniem dla przyszłych rodziców. To podstawowy element wyprawki, który musi być dobrze dopasowany do potrzeb i warunków mieszkaniowych, aby był pomocą, a nie zmorą codzienności. Wielu młodych rodziców nie wie jednak na co zwracać uwagę podczas zakupów, a każdy producent wózków dziecięcych oferuje coś innego. To sprawia, że ciężko się zdecydować, szczególnie jeśli ma to być wózek pierwszej pociechy, a rodzice nie wiedzą jeszcze co jest przydatne w pierwszych miesiącach życia takiego malucha. Przychodzimy z pomocą i podpowiadamy co się przyda w tym elemencie wyprawki i na co koniecznie zwrócić uwagę.

Lekkość i funkcjonalność, czyli od czego zacząć poszukiwania

Jeśli mieszkacie w bloku bez windy lub przewidujecie częste wyjazdy samochodem to ważnym elementem, na który musicie zwrócić uwagę jest lekka gondola i składana, aluminiowa rama. Czym cięższy wózek tym mniej komfortowe będzie wychodzenie na dłuższe spacery, a każdy wyższy krawężnik okaże się zmorą. Weźmy także pod uwagę, że ze wszystkimi akcesoriami i maluszkiem w środku może się on zrobić nawet dwa razy cięży niż będzie w dniu zakupu. Lekkie aluminiowe ramy, które złożycie w kilkanaście sekund produkuje na przykład firma LONEX. Duży wózek ma przewagę nad mniejszym – dzięki kołom o większej średnicy łatwiej się go prowadzi, a także więcej rzeczy zmieścimy w torbie i koszyku. Pamiętajmy jednak, że waga nie zawsze zależy od wielkości – często to właśnie kwestia materiału z jakiego zrobiona jest rama i gondola.

Bezpieczeństwo przede wszystkim... i to w każdych warunkach

Przed zakupem wózka warto zastanowić się, jak będzie wyglądała nasza trasa spacerowa. Czy będzie to prosta droga bez żadnych wybojów, czy wiejska alejka, a może miejski chodnik? Od tego zależy, jakie koła będą dla nas najlepsze. Warto wybrać te dostosowane do jazdy po różnych powierzchniach, nie tylko miejskich, ale także po żwirowych czy leśnych ścieżkach. Dzięki temu podczas spaceru po nieznanych okolicach nic Was nie zaskoczy, a wypad za miasto nie będzie problemem i nie będziecie musieli rezygnować z wielu aktywności. Bardzo ważnym elementem są też hamulce – muszą charakteryzować się bezawaryjnością i być po prostu niezawodne. To sprawia, że dziecko jest bezpieczniejsze, nie tylko podczas spaceru ale choćby jazdy autobusem.

Większy komfort podczas spacerów zapewnią dodatkowe akcesoria

Gdy zdecydujemy się już, jakie podstawowe funkcje powinien posiadać ten ważny sprzęt to czas dobrać dodatki. Każdy producent wózków dziecięcych oferuje wiele różnych funkcji, aby się wyróżnić. Tutaj już wszystko zależy od naszych potrzeb. Jeśli mamy zamiar chodzić na częste spacery i załatwić przy okazji wiele spraw na mieście to zwróćmy uwagę na dobrej jakości, wytrzymały, duży kosz który pomieści wszystko, czego nam trzeba. Warto zwrócić uwagę czy do wózka dołączony jest śpiwór pasujący do gondoli, który będzie chronił malucha w chłodne dni oraz gruba i wytrzymała folia przeciwdeszczowa. To elementy, które co prawda możemy dokupić na własny koszt, jednak gdy są w zestawie z wózkiem mamy pewność, że będą idealnie dopasowane. Kolejną funkcją jest możliwość kołysania się wózka, co będzie przydatne w usypianiu dziecka – warto sprawdzić czy przy takiej czynności wózek jest bezgłośny, czy nie skrzypi i sprzyja spokojnym, powolnym spacerom.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone