Zamknij
REKLAMA

Pizza - dlaczego nie warto z niej rezygnować?

15:05, 25.10.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Pizza jest zdecydowanie najczęściej wybieraną potrawą bez względu na to, czy gotujemy w domu, czy decydujemy się na spożycie posiłku w restauracji. Danie to swoją popularność zawdzięcza Włochom, którzy serwowali je turystom odwiedzającym ich kraj. Dzięki temu wraz z biegiem czasu pizza pojawiła się w wielu zakątkach świata, co sprawia, że jej regionalnych odmian spróbujemy zarówno w Polsce, jak i Stanach Zjednoczonych, a nawet w Rosji. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że bardzo dobrze sprawdza się połączenie smacznego posiłku z wyjątkowymi atrakcjami turystycznymi.

Na Pomorzu nie tylko na plażę!

Wydawać by się mogło, że Pomorze jest regionem, w którym warte uwagi są jedynie plaże. Jednak nic bardziej mylnego, ponieważ ta część Polski obfituje w różne atrakcje turystyczne, które również warto zobaczyć. Zarówno w Gdańsku, jak i Szczecinie zobaczyć możemy Stare Miasto.

Ponadto Szczecin charakteryzuje się liczną reprezentacją muzeów, w której znajdziemy zarówno Muzeum Techniki i Komunikacji, jak i Muzeum Historii Szczecina. Z kolei Gdańsk to miasto kościołów. Obiektów sakralnych w mieście tym znajduje się aż jedenaście, dlatego fani architektury sakralnej będą w pełni usatysfakcjonowani wycieczką.

Pomorze to również region, w którym można dobrze zjeść. W każdym z omawianych miast znajduje się wiele restauracji czy pizzerii, a zdecydowanie najwięcej uwagi wymaga Domino's Pizza z witryną pod adresem https://www.dominospizza.pl/. W każdym z tych miast znajdują się 3 lokale omawianej sieci:

l

W Gdańsku pod adresami: ul. Nieborowskiej 10, Józefa Żylewicza 2 i al. Rzeczypospolitej 33,

l

w Szczecinie przy ulicach: Rydla 38, Rostockiej 15, Modrej 63/1.

Pizza – czy oferuje korzyści zdrowotne?

Pizza postrzegana jest jako danie nie zdrowe, które należy omijać szerokim łukiem, jeżeli zależy nam na utrzymaniu idealnej sylwetki. Wiele osób uważa, że z racji tego, że jest pieczona i w swoim składzie ma wiele, różnorodnych składników, na pewno nie niesie za sobą istotnych wartości odżywczych. Jednak nic bardziej mylnego, bo właśnie użycie wielu świeżych produktów sprawia, że pizza jest daniem, którego nie musimy sobie odmawiać w momencie, kiedy planujemy zrzucić kilka zbędnych kilogramów.

Jedno z najpopularniejszych dań tego typu – pizza pepperoni, jest bardzo dobrym źródłem białka: na 100 gram potrawy znajduje się go aż 12,86g. Ponadto w pizzy znajduje się także bardzo dużo wapnia: 155 mg w każdych 100 gramach, co stanowi 16% dziennego, zalecanego spożycia. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wapń odpowiada za stan układu kostnego i uzębienia.

Za częstym jedzeniem pizzy przemawia również fakt, że danie to możemy niemal dowolnie skomponować. Wiele lokali pozwala na samodzielne dobranie składników czy wariantów poszczególnych elementów pizzy. Dzięki temu możemy zdecydować, jak będzie smakowała i przy okazji odżywiała nas wybrana przez nas potrawa.

Sposoby jedzenia pizzy – co o nas mówią?

Jako pierwsza analizy osobowości na podstawie sposobu jedzenia pizzy podjęła się amerykańska badaczka komunikacji niewerbalnej Patti Wood. Według niej to właśnie styl jedzenia omawianej potrawy bardzo wiele mówi o naszej osobowości. W raporcie przedstawionym przez specjalistkę czytamy, że osoby, które zwijają kawałek pizzy w formę kanapki, charakteryzują się trudnym charakterem. Krótko mówiąc – to buntownicy nie respektujący żadnych zasad.

Fani pizzy rozpoczynający pałaszowanie kawałka od jego tylnej części cechują się indywidualnym podejściem do życia. Ponadto lubią być w centrum zainteresowania, co przejawia się gadatliwością i dobrym humorem. Z kolei ludzie, którzy jedzą pizzę w stylu klasycznym, to osoby stateczne, ceniące sobie wysoki komfort i poziom bezpieczeństwa.

Bardzo często w pizzeriach widujemy klientów, którzy pizzę spożywają przy użyciu sztućców. Według Patti Wood to osoby, którym zdecydowanie warto zaufać. Są lojalnymi, wiernymi przyjaciółmi, którzy nie zostawią nas nawet w najtrudniejszej sytuacji. Cenią sobie idealny ład i porządek, dlatego w życiu są poukładani, ale łatwo przewidzieć ich kolejne kroki. Co ciekawe, zazwyczaj preferują jeden rodzaj pizzy, dlatego ich charakter przejawia się również w tym aspekcie.

Domino's Pizza – pizzeria, w której najważniejszy jest klient

Domino's Pizza charakteryzuje się obecnością wielu, atrakcyjnych promocji. Dla przykładu możemy wyróżnić obniżkę ceny dużej pizzy pepperoni, która obecnie kosztuje jedynie 29,90 zł. Ponadto przecenie uległy również napoje. Od teraz drugi napój w butelce o pojemności 1 L kosztuje jedynie 3 zł. Fani sosów docenią także promocję, dzięki której wybiorą swoje 3 ulubione dipy i zapłacą za nie tylko 5,97 zł.

Pizzę można określić jako danie interkontynentalne. Spotkamy ją w każdym zakątku świata, co sprawia, że nawet w dalekiej podróży będziemy mogli zjeść swoją ulubioną potrawę. Co więcej, w wielu regionach dostępne są warianty dania zawierające produkty pochodzące z danego kraju, czy nawet miasta. Dzięki temu połączymy możliwość skosztowania pizzy z poznawaniem regionu, dlatego warto zawsze i wszędzie postawić na sprawdzony posiłek.

Źródła:

l https://pl.tripadvisor.com/Attractions-g274736-Activities-Szczecin_Western_Pomerania_Province_Western_Poland.html#ATTRACTION_SORT_WRAPPER

l https://pl.tripadvisor.com/Attractions-g274725-Activities-Gdansk_Pomerania_Province_Northern_Poland.html

l https://www.poradnikzdrowie.pl/diety-i-zywienie/co-jesz/pizza-kalorie-kcal-i-wartosci-odzywcze-aa-77G8-3upB-qDqg.html

l https://apteline.pl/artykuly/pizza-jest-zdrowa-to-mit/

l https://www.pyszne.pl/blog/pizza-wyrazem-osobowosci/

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone