Zamknij
REKLAMA

Gdzie można sprzedać książki w Trójmieście?

15:18, 14.03.2019 | materiały partnera

Czasami zdarza się tak, że na półkach domowych biblioteczkę zalegają niepotrzebne książki. Inny razem trzeba pozbycie kilku czy kilkunastu tytułów, aby na ich miejsce wstawić nowości wydawnicze. Wiele osób robi generalne porządki przy przeprowadzce i wtedy szkoda wyrzucić książki do kosza. Przykłady można by mnożyć.

Antykwariat – wstawiaj książki i zarabiaj

Skorzystanie z usług antykwariatu to wciąż najlepsza metoda na wyczyszczenie domowej biblioteczki. Wyrzucenie książek na śmietnik byłoby dużym nieporozumieniem. Z pomocą przychodzi poczciwy tradycyjny antykwariat, na którego półkach piętrzą się książki z różnych dziedzin – do pozycji naukowych, poprzez dokumenty i biografie i na beletrystyce kończąc. Oprócz tego, możesz tu wstawić stare czasopisma, druki i inne zabytkowe rzeczy, np. mapy czy pocztówki. Tego typu miejsca funkcjonują na różnych zasadach. W jednym antykwariacie dostaniesz pieniążki po sprzedanych książkach, a w drugim od ręki, po wycenie. Atrakcyjny zakup gotówkowy oferuje m.in. antykwariat internetowy Tezeusz http://tezeusz.pl/info/skup-ksiazek-w-trojmiescie. Oczywiście pieniądze przed sprzedażą książkę otrzymają ci, których księgozbiór jest naprawdę atrakcyjny finansowo.

Jak on działa?

Współpraca z takim antykwariatem to czysta przyjemność. Jeśli posiadasz w domu więcej książek, min. 50, których chcesz się pozbyć i te tytuły zainteresują nabywcę, wtedy możesz je wysłać. Wystarczy wywiad telefoniczny lub zrobienie fotografii czy spisu książek do wysyłki, aby rozpocząć transakcję z  antykwariatem. Jest także szansa dojazdu pracownika (oczywiście bezpłatny) w konkretne miejsce (szczególnie, gdy sprzedaż jest większa). Co więcej pracownicy mogą sami zrobić inwentaryzację twojego księgozbioru i spakować. Jeśli mieszkasz w pobliżu stacjonarnego antykwariatu Tezeusza warto się do nich przejść, aby zobaczyć, jak działają i co oferują. Ich punktów jest sześć, w takich miastach, jak: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań,. Trójmiasto i Poznań.

Inne usługi

Antykwariat Tezeusz proponuje swoim klientom szereg innych usług, dzięki którym można powiedzieć o nim, ze działa naprawdę kompleksowo. Sprzedaje książki za każdą wymienialna walutę i wysyła nawet w najdalszy zakątek świata. W ekspresowym tempie uwzględnia wszelkie reklamacje i zadośćuczynią jakimkolwiek błędom, jakie by miały miejsce podczas zakupu czy sprzedaży książkę. Jeśli zamówisz książki powyżej 200 zł, to przesyłkę dostaniesz za darmo. Antykwariat jest zawsze na topie także dlatego, ponieważ szuka na nie bieżąco wszystkich zgłaszanych tytułów. Każda książka jest skrupulatnie opisana i opatrzona wyraźnym zdjęciem, dzięki czemu wybór odpowiedniego tytułu, nie powinien przysparzać kłopotu.

Jaką maja ofertę?

W ofercie Tezeusza jest mnóstwo książek z różnych dziedzin, ale ich specjalizują są publikacje naukowe, popularno-naukowe i profesjonalne. Wycena zawsze przebiega szybko i starannie – trwa od 1 do 2 dni, a zapłata również jest  na wysokim poziomie. Sprzedajesz i kupujesz kiedy chcesz i ile chcesz. Co można u nich znaleźć? Antykwariat Tezeusz sprzedaje i kupuje rocznie ok. 200 tys.  tytułów, dlatego jest w czym wybierać. Literatura piękna, filozofia, judaica, kulturoznawstwo, medycyna, prawo, etnografia, psychologia oraz mnóstwo książek sprzed 1950 r. Oczywiście to tylko jakaś część księgozbioru. Antykwariat organizuje też szalone przeceny, dzięki którym można nabyć białe kruki za przysłowiowe grosze.

Do antykwariatu zawsze warto przyjść, ponieważ tutaj możesz przy okazji nabyć ciekawe pozycje książkowe, stare wydawnictwa lub coś, co ci przypadkowo wpadnie w oko. W niektórych miejscach można nabyć stare gry komputerowe, płyty gramofonowe lub CD, kasety do magnetofonu, znaczki, plakaty czy obrazy. Czasami w antykwariacie wystawione są różne star przedmiot, np. dzbanki, zastawy itp. Jeśli będziesz regularnie odwiedzać takie miejsca, twoja szansa na zakup czegoś lukratywnego jest naprawdę bardzo duża.

Zarobek z książek jest zróżnicowany wartością wstawianego towaru – ich data. Wydania i treścią. Kolekcjonerzy starych druków i tytułów wydanych przed 1959 r. cieszą się zawsze dużą opłacalnością.

(materiały partnera)
REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone