Zamknij

Sprawne maszyny wymagają niezawodnych podzespołów. Jak nie dopuścić do awarii?

09:54, 08.04.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09:55, 08.04.2019
Skomentuj

Przemysłowcy w zakładach produkcyjnych oczekują jak najwyższych wyników – zarówno od zespołu pracowników, jak też specjalistycznych urządzeń. Dopóki jakiś genialny umysł nie stworzy cudownego perpetuum mobile, dopóty trzeba mierzyć się z postępującym zużyciem materiałów i maszyn. Szczególnie wrażliwe pod tym względem są małe elementy, zwłaszcza tam gdzie występują rozmaite reakcje, połączenia oraz przesył z jednego miejsca do drugiego. Aby maksymalnie ograniczyć destrukcyjny wpływ tych energii na wyposażenie fabryki, należy stosować odpowiednio dobrane zabezpieczenia. Do tego celu służą między innymi przemysłowe kompensatory, które występują w wielu różniących się od siebie wariantach.

Części mechaniczne są wystawione na działanie potężnych sił

Surowce podgrzewane do ekstremalnie wysokich temperatur, w których topi się najtwardsza stal. Silne chemikalia przeżerające tkankę organiczną na wylot. Ogromne ciśnienie po wielokroć większe, niż na samym dnie oceanu. Wibracje wprawiające całą instalację w silne drgania. Tak mniej więcej wygląda codzienna praca wielu zakładów przemysłowych. Osiągnięcie pożądanego efektu niejednokrotnie wymaga daleko idącej obróbki w niesprzyjających człowiekowi warunkach. Gdzie ludzie nie mogą, tam maszynę poślą – lecz nawet najbardziej zaawansowany sprzęt z iście kosmicznych materiałów nie jest całkowicie niezniszczalny. Są jednak stosunkowo proste i tanie sposoby na to, aby znacząco wydłużyć żywotność specjalistycznego wyposażenia. Dobrane do konkretnych wymagań i specyfiki maszyn kompensatory są w stanie znacząco zredukować destrukcyjne działanie zewnętrznych sił wobec sprzętu. Jaki będzie wpływ na całościowe koszty eksploatacji, każdy łatwo się domyśli.

Lepiej zapobiegać uszkodzeniom niż przeprowadzać skomplikowane naprawy

Wszelkie nieprzewidziane przerwy w pracy zakładu skutkują wymiernymi stratami. Awarie maszyn, które powinny działać praktycznie non stop, to jedna z najczęstszych przyczyn całkowitego wstrzymania produkcji. Po usunięciu uszkodzeń zwykle chce się nadrobić stracony czas – na wyższych obrotach i przy większych obciążeniach. Takie postępowanie to prosta droga do tego, aby doprowadzić do kolejnych uszkodzeń. Błędne koło. Dlatego fachowcy z polskiej firmy Tobi, specjalizującej się w armaturze przemysłowej, zalecają stosowanie kompensatorów. Wykonanie z najtrwalszych dostępnych materiałów oraz precyzyjna konstrukcja komponentów czynią z nich idealne rozwiązanie. Rzecz jasna dobór typu osprzętu zależy od tego, w jakich warunkach ma on pracować.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%