Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać dobrego ortodontę

09:55, 08.04.2019 | artykuł sponsorowany

Dobry ortodonta to gwarant dobrego leczenia ortodontycznego. Warto zatem znaleźć odpowiedniego specjalistę, który podejmie się rzetelnego leczenia wady naszego uzębienia. Czy trudno znaleźć takiego specjalistę? Cóż, ortodontów w Warszawie, jak i w całej Polsce jest wielu, jednak aby znaleźć najlepszego dla siebie, trzeba poświęcić na to kilka chwil.

Wady zgryzu? Pokonaj je!

Wady zgryzu są niestety bardzo powszechne. Obecnie, rodzice zauważając wady u swoich dzieci, bardzo szybko reagują w większości przypadków. Nie reagują jednak tak szybko, jeżeli chodzi o ich własne uzębienie. Wiele osób jest zdania, że jeżeli jest się już dorosłym, aparat na zęby nie jest już konieczny. Tymczasem, leczenie ortodontyczne przez dobrego ortodontę kierowane jest do każdego pacjenta bez względu na wiek. Jeżeli szukasz dobrego specjalisty od wad zębów w Warszawie, ortodonta Żoliborz na pewno doskonale się sprawdzi. Na jakie cechy zwracać uwagę szukając specjalisty od wad zębów? Niektórzy decydują się na dentystów bardzo doświadczonych i starszych, inni wolą młodszych lekarzy od zębów, którzy ich zdaniem pracują z większym zaangażowaniem. Każdy może mieć inne zdanie na ten temat, dlatego warto skorzystać z wyszukiwarki lekarzy ortodontów. Na portalu, na którym ocenia się lekarzy, wystarczy wpisać hasło np. ortodonta z Żoliborza, a ukarze się cała lista dobrych specjalistów. Warto przeczytać opinie, przeanalizować ilość gwiazdek i wybrać fachowca, który naszych zdaniem będzie dla nas najlepszy.

Ortodonta nie pomoże, jeżeli sami tego nie będziemy chcieli

Najlepszy nawet dentysta od wad zębów nie będzie w stanie nam pomóc, jeżeli sami nie podejmiemy decyzji o leczeniu. A wcale nie jest to proste. Problemy ze znalezieniem odpowiedniego lekarza czy odpowiedniej kliniki stomatologicznej to czasami wyłącznie pretekst. Dobrych lekarzy w końcu nie brakuje! Dorośli często boją się wizyty u ortodonty, co z jednej strony jest zrozumiałe, bo każdy może czuć strach przed wizyta u lekarza, a z drugiej, wydaje się zupełnie niezrozumiałe: każdy dorosły człowiek odpowiedzialny jest za siebie samego i powinien dbać o własne zdrowie. Strach? Nie jest potrzebny, tym bardziej, że leczenie ortodontyczne nie jest bolesne. Pewien dyskomfort można czuć po założeniu aparatu przez kilka, kilkanaście godzin (osoby wrażliwe będą odczuwały delikatny ból przez kilka dni, który można uśmierzyć dostępnymi powszechnie tabletkami przeciwbólowymi).

Kiedy do ortodonty?

Do ortodonty należy udać się z każdym problemem dotyczącym nieodrodnego ułożenia zębów. Czasem może zdarzyć się, że nieodpowiednie ułożenie zębów utrudnia wypowiadanie niektórych głosek, a wypowiadane słowa są po prostu niewyraźne lub niewygodnie się je wypowiada. Żeby mogą na siebie nachodzić, mogą być pokrzywione, mogą też być pomiędzy nimi zbyt duże szpary. Dobry ortodonta na Żoliborzu poradzi sobie z rozwiązaniem tych wszystkich problemów.

Problemy ortodontyczne mogą dotykać już bardzo małe dzieci, ale też osoby starsze. Jeżeli chodzi o dzieci, do ortodonty warto wybrać się z dzieckiem wtedy, gdy wychodzą mu pierwsze ząbki. Niektórzy rodzice uważają, że skoro pierwsze zęby wypadają, to nie trzeba się nimi w ogóle zajmować. Tymczasem, to w jaki sposób rosną pierwsze zęby, ma ogromny wpływ na to, jak będzie wyglądało uzębienie w przyszłości. Dlatego do pierwszej kontroli u ortodonty należy pojawić się tak wcześnie. Osoby dorosłe, mające problem ortodontyczny również powinny zgłosić się do lekarza od problemów z uzębieniem. Leczenie zębów do doskonała decyzja bez względu na wiek. Nieleczone wady mogą się pogłębiać. Mogą prowadzić do rozwoju próchnicy, kamienia nazębnego, szybszego wypadania zębów, chorób dziąseł, zaniku kości, mogą także prowadzić do paradontozy. Masz problem? Nie czekaj i skorzystaj z pomocy profesjonalnego specjalisty od wad zębów.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone