Zamknij
REKLAMA

Jak utrzymać chorą stopę w bezpiecznej pozycji podczas snu? Prezentujemy ortezę na noc

09:31, 11.04.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Osoby mające problemy ze stopami wspomagają leczenie noszeniem ortezy, dobranej z pomocą fizjoterapeuty lub rehabilitanta. Większość stabilizatorów jest przeznaczonych do użytku w ciągu dnia. Jak zatem chronić chorą nogę w nocy, kiedy nie kontrolujemy pozycji, w jakiej się ona znajduje? Czy istnieją ortezy zaprojektowane tak, aby użytkować ich podczas snu? W niniejszym wpisie skupimy się właśnie na takich modelach. Zobacz, czym różnią się one od klasycznych aparatów ortopedycznych i wybierz model, dopasowany do swoich potrzeb.

Ortezę dobierz do schorzenia, żeby dodatkowo nie zaszkodzić stopie

Oferty nowoczesnych sklepów medycznych są bardzo rozbudowane i osoba niezorientowana w temacie, może czuć się zagubiona. Kupienie nieodpowiedniego produktu i noszenie go bez konsultacji z lekarzem to nieodpowiedzialne rozwiązanie. Nawet, jeśli nie zmagamy się z kontuzją stopy, a stabilizator zamierzamy nosić w ramach profilaktyki. Jak każdy specjalistyczny sprzęt, również orteza stopy wymaga dopasowania z uwzględnieniem indywidualnych preferencji użytkownika. Zanim więc zakupimy model dla siebie, trzeba poznać dostępne opcje i sprawdzić, które z nich spełnią nasze oczekiwania. Najlepiej, gdy zrobi to za nas lekarz prowadzący. Wyróżniamy bowiem ortezy:

  • sztywne,
  • elastyczne,
  • półsztywne,
  • z regulacją ruchu,
  • zmniejszające obrzęk,
  • blokujące stawy,
  • wyposażone w pompkę i komory pneumatyczne,

a także inne komfortowe stabilizatory na określone przypadłości. Ponadto, nie każdy model może być noszony podczas snu. Te zaprojektowane na noc pozwalają utrzymać stopę w zalecanej pozycji i tym samym zwiększyć efekty terapeutyczne, wynikające z ćwiczeń i noszenia ortezy w ciągu dnia.

Skuteczna pomoc dla osób, doświadczających bólu w stopie

Orteza stopy to profesjonalny wyrób, sprzedawany w dobrych sklepach medycznych. Przykładem miejsca, w którym można zamówić stabilizator wysokiej jakości jest sklep MedReha, działający online. Wśród dostępnych w asortymencie ortez znajdują się modele uniwersalne. Żeby je prawidłowo dobrać, nie trzeba wykonywać żadnych pomiarów – wystarczy podanie numeru buta. Wygodny mechanizm zakładania i zapinania sprawia, że obsługa ortezy stopy jest niezwykle prosta. Model przeznaczony do snu stanowi doskonały zamiennik dla dziennego stabilizatora. Oddychający wyrób z szyną to nowoczesny projekt, skuteczny w rehabilitacji stóp po kontuzjach różnego typu. Jeżeli odczuwasz ból stawu skokowego lub innych części kończyny dolnej, masz kłopoty z chodzeniem albo poruszaniem stopą, koniecznie udaj się do lekarza. Gdy ten zleci Tobie zakup ortezy, zajrzyj na stronę MedReha i złóż zamówienie na stabilizator pierwszorzędnej jakości.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone